Kdo je to?
Kdo je Courtney Love? Životopis Courtney Love, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Courtney Love?

Kdo je Courtney Love? Životopis, informace, biografie, hudba

Courtney Michelle Harrison, známá pod uměleckým jménem Courtney Love, je americká rocková zpěvačka, kytaristka, textařka a herečka. Courtney Love se narodila v San Franciscu v Kalifornii. Její rodiče se záhy po jejím narození rozvedli a Courtney vyrůstala hlavně s matkou v Portlandu ve státě Oregon. Když ji bylo 16 let, vydala se na cestu po USA a pokračovala do Irska a Anglie, kde se ji zalíbila rocková muzika. Po návratu do Portlandu chvíli pracovala jako striptérka a zpívala v tehdy nové kapele Faith No More.
První úspěch Courtney Love přišel díky snímku Sid a Nancy (1986). O tři roky později založila kapelu Hole, která hrála grunge (stejný žánr jako Nirvana). Debutové album Pretty On the Inside (1991), vydané společností Sonic Youth, se stalo komerčně úspěšné.
V roce 1990 poznala zpěváka Nirvany Kurta Cobaina, se kterým měla svatbu o dva roky později (1992). Poté se jim narodila dcera Frances Bean Cobain. Druhá deska kapely Hole, Live Through This (1994), vyšla několik dní po smrti jejího manžela Kurta Cobaina (sebevražda). Tragédiev životě Courtney pokračovaly a o dva měsíce později zemřela baskytaristka kapely Hole (předávkování heroinem). Třetí album kapely Hole Celebrity Skin (1998) získalo nominaci na cenu Grammy. Kapela Hole se definitivně rozpadla roku 2002 a Love pokračovala v sólové dráze. Během sólové dráhy vydala celkem dvě alba s názvy America’s Sweetheard (2004) a Nobody’s Daughter (2010).
Courtney Love se objevila v úspěšných filmech Miloše Formana Lid Versus Larry Flynt (1996) a Muž Na Měsíci (1999). Následovaly snímky Beat (2000), Julie Johnson (2001) nebo V Pasti (2002).
O svém životě se rozepsala v autobiografii Dirty Blonde z roku 2006. Podle časopisu Rolling Stone je Courtney Love nejkontroverznější ženou v rockové hudbě.Kdo je Courtney Love? Životopis Courtney Love, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Courtney Love

Národnost: americká
Datum narození: 9. 7. 1964
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Courtney Love? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Spondylóza? Znáte definici termínu Mandragora? Znáte termín Lanýž? Pamatujete si definici pojmu Patio?

Klíčová slova: hudba, zajímavosti, wiki, místo narození, osobnost, biografie, hudba, kdo je Courtney Love?, osobnosti, popis, kdy se narodila Courtney Love?, národnost, Courtney Love, datum narození, životopis, lexikon

Pojem Courtney Love je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Courtney Love

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Courtney Love ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Courtney Love v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Courtney Love na Google.cz

Zkusit najít pojem Courtney Love ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Courtney Love například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Courtney Love

Právě nyní již víte Kdo je to Courtney Love? Kdy se narodila Courtney Love? Kde se narodila Courtney Love? Courtney Love je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Courtney Love např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Courtney Love i v jiné kategorii než je hudba.