Kdo je to?
Kdo je Courtney Love? Životopis Courtney Love, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Courtney Love?

Kdo je Courtney Love? Životopis, informace, biografie, hudba

Courtney Michelle Harrison, známá pod uměleckým jménem Courtney Love, je americká rocková zpěvačka, kytaristka, textařka a herečka. Courtney Love se narodila v San Franciscu v Kalifornii. Její rodiče se záhy po jejím narození rozvedli a Courtney vyrůstala hlavně s matkou v Portlandu ve státě Oregon. Když ji bylo 16 let, vydala se na cestu po USA a pokračovala do Irska a Anglie, kde se ji zalíbila rocková muzika. Po návratu do Portlandu chvíli pracovala jako striptérka a zpívala v tehdy nové kapele Faith No More.
První úspěch Courtney Love přišel díky snímku Sid a Nancy (1986). O tři roky později založila kapelu Hole, která hrála grunge (stejný žánr jako Nirvana). Debutové album Pretty On the Inside (1991), vydané společností Sonic Youth, se stalo komerčně úspěšné.
V roce 1990 poznala zpěváka Nirvany Kurta Cobaina, se kterým měla svatbu o dva roky později (1992). Poté se jim narodila dcera Frances Bean Cobain. Druhá deska kapely Hole, Live Through This (1994), vyšla několik dní po smrti jejího manžela Kurta Cobaina (sebevražda). Tragédiev životě Courtney pokračovaly a o dva měsíce později zemřela baskytaristka kapely Hole (předávkování heroinem). Třetí album kapely Hole Celebrity Skin (1998) získalo nominaci na cenu Grammy. Kapela Hole se definitivně rozpadla roku 2002 a Love pokračovala v sólové dráze. Během sólové dráhy vydala celkem dvě alba s názvy America’s Sweetheard (2004) a Nobody’s Daughter (2010).
Courtney Love se objevila v úspěšných filmech Miloše Formana Lid Versus Larry Flynt (1996) a Muž Na Měsíci (1999). Následovaly snímky Beat (2000), Julie Johnson (2001) nebo V Pasti (2002).
O svém životě se rozepsala v autobiografii Dirty Blonde z roku 2006. Podle časopisu Rolling Stone je Courtney Love nejkontroverznější ženou v rockové hudbě.Kdo je Courtney Love? Životopis Courtney Love, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Courtney Love

Národnost: americká
Datum narození: 9. 7. 1964
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Courtney Love s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Spondylóza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Advokátská káva? Znáte termín 4EVER? Znáte termín Cardio Barre?

Klíčová slova: datum narození, Courtney Love, popis, Courtney Love, místo narození, biografie, wikipedie, osobnost, životopis, život, kde se narodila Courtney Love?, kdo je Courtney Love?, osobnosti, zajímavosti, lexikon, hudba

Pojem Courtney Love je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Courtney Love na Youtube

Zkusit najít heslo Courtney Love ve Wikipedii

Hledat termín Courtney Love na Google.cz

Vyhledat výraz Courtney Love v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Courtney Love ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Courtney Love například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Courtney Love?

Právě jste zjistili Kdo je to Courtney Love? Kdy se narodila Courtney Love? Kde se narodila Courtney Love? Courtney Love se nachází v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Courtney Love třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Courtney Love i v jiné kategorii než je hudba.