Kdo je to?
Kdo je Petr Kulhánek? Životopis Petr Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Petr Kulhánek

Kdo je Petr Kulhánek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Petr Kulhánek je politik a hejtman Karlovarského kraje. Studoval Střední průmyslovou školu a následně Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po ukončení studia působil v rodinném nakladatelství Promenáda, které se specializuje na publikace o lázeňských městech. Pracoval také pro řetězec Makro jako ředitel logistiky, ale poté se vrátil zpět do Promenády, kde se stal ředitelem. V roce 2006 spoluzakládal opoziční stranu Karlovarská občanská alternativa (KOA). Ta uspěla v komunálních volbách a Kulhánek se stal zastupitelem Karlových Varů. V příštích volbách v roce 2010 KOA dokonce vyhrála a Kulhánek se stal primátorem.
Úspěch v komunální politice byl impulzem pro kandidaturu v krajských volbách v roce 2012, ve kterých byl Kulhánek zvolen krajským zastupitelem. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 neúspěšně kandidoval za koalici TOP09 a STAN. V komunálních volbách o rok později KOA opět zvítězila a Kulhánek obhájil primátorskou funkci. V roce 2014 se stal předsedou Sdružení lázeňských míst ČR. V politice intenzivně pracoval na tom, aby byla česká lázeňská města Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Luhačovice zapsány na seznam UNESCO. Tak se zatím nestalo, ale všechna čtyři města na zápis kandidují. Rovněž se mu úspěšně dařilo čerpat evropské peníze na rozvoj Karlovarského kraje. V komunálních volbách v roce 2018 obhájil pozici zastupitele, ale vítěznou koalici utvořilo ANO se sdružením Karlovaráci a ODS. V krajských volbách v roce 2020 byl lídrem široké koalice vedené KOA, která zvítězila a Kulhánek se stal hejtmanem Karlovarského kraje.



Kdo je Petr Kulhánek? Životopis Petr Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Petr Kulhánek

Národnost: česká
Datum narození: 14. dubna 1971
Místo narození: Karlovy Vary

Tento text (Petr Kulhánek) můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Cestovní agentura? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kuplířství? Vzpomněli byste si co označuje výraz Deformace? Víte co je Bianco směnka?

Klíčová slova: biografie, kdo je Petr Kulhánek?, datum narození, popis, vysvětlení, místo narození, politici, životopis, narození, život, osobnosti, wikipedie, wiki, informace, lexikon, Petr Kulhánek

Pojem Petr Kulhánek je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Petr Kulhánek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Petr Kulhánek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Petr Kulhánek na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Kulhánek ve Wikimedia Commons

Najít pojem Petr Kulhánek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kulhánek například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Petr Kulhánek?

Právě jste zjistili Kdo je to Petr Kulhánek? Kdy se narodil Petr Kulhánek? Kde se narodil Petr Kulhánek? Petr Kulhánek je v kategorii Politici

Kategorie politici, poradkyně politička, petr Kulhánek, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Petr Kulhánek kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kulhánek i v jiné kategorii než je politici.