Kdo je to?
Kdo je Petr Kulhánek? Životopis Petr Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Petr Kulhánek?

Kdo je Petr Kulhánek? Životopis, informace, biografie, politici

Petr Kulhánek je politik a hejtman Karlovarského kraje. Studoval Střední průmyslovou školu a následně Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po ukončení studia působil v rodinném nakladatelství Promenáda, které se specializuje na publikace o lázeňských městech. Pracoval také pro řetězec Makro jako ředitel logistiky, ale poté se vrátil zpět do Promenády, kde se stal ředitelem. V roce 2006 spoluzakládal opoziční stranu Karlovarská občanská alternativa (KOA). Ta uspěla v komunálních volbách a Kulhánek se stal zastupitelem Karlových Varů. V příštích volbách v roce 2010 KOA dokonce vyhrála a Kulhánek se stal primátorem.
Úspěch v komunální politice byl impulzem pro kandidaturu v krajských volbách v roce 2012, ve kterých byl Kulhánek zvolen krajským zastupitelem. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 neúspěšně kandidoval za koalici TOP09 a STAN. V komunálních volbách o rok později KOA opět zvítězila a Kulhánek obhájil primátorskou funkci. V roce 2014 se stal předsedou Sdružení lázeňských míst ČR. V politice intenzivně pracoval na tom, aby byla česká lázeňská města Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Luhačovice zapsány na seznam UNESCO. Tak se zatím nestalo, ale všechna čtyři města na zápis kandidují. Rovněž se mu úspěšně dařilo čerpat evropské peníze na rozvoj Karlovarského kraje. V komunálních volbách v roce 2018 obhájil pozici zastupitele, ale vítěznou koalici utvořilo ANO se sdružením Karlovaráci a ODS. V krajských volbách v roce 2020 byl lídrem široké koalice vedené KOA, která zvítězila a Kulhánek se stal hejtmanem Karlovarského kraje.Kdo je Petr Kulhánek? Životopis Petr Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Petr Kulhánek

Národnost: česká
Datum narození: 14. dubna 1971
Místo narození: Karlovy Vary

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Petr Kulhánek? s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Clickbait? Vzpomněli byste si co znamená slovo Příkon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šodó? Víte co je Facebook?

Klíčová slova: zajímavosti, kdo je Petr Kulhánek?, biografie, informace, kde se narodil Petr Kulhánek?, popis, politici, život, narození, osobnosti, wikipedie, politici, národnost, wiki, osobnost, lexikon

Pojem Petr Kulhánek je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Petr Kulhánek lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Petr Kulhánek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Petr Kulhánek ve Wikipedii

Hledat termín Petr Kulhánek ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Petr Kulhánek ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Kulhánek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kulhánek například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Petr Kulhánek? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Petr Kulhánek? Kdy se narodil Petr Kulhánek? Kde se narodil Petr Kulhánek? Petr Kulhánek patří do sekce Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Petr Kulhánek třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kulhánek i v jiné kategorii než je politici.