Kdo je to?
Kdo je to, byl Básník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Básník? Lidé, profese

Kdo je to Básník?

Jaký je význam slova Básník? Co to znamená?

Básník je umělec, který tvoří poetické texty, básně, básničky. K tomu, aby člověk vytvořil báseň, je nezbytná určitá míra talentu a fantazie. Básně totiž zkouší psát mnoho lidí, ale jen tvorbu malého procenta z nich lze označit za skutečně uměleckou. Básně se mohu rýmovat, jak jsme zvyklí např. u poezie pro děti nebo u písňových textů, nebo mohou být nerýmované a psané tzv. volným veršem. Básně často obsahují básnické figury, tj. metafory, básnické přívlastky a další znaky, typická je bohatá obraznost, někdy až neobvyklá slovní spojení, básnické výrazy - poetismy. Mnozí básníci byli pro své umění vysoce ceněni, např. Jaroslav Seifert získal Nobelovu cenu.Kdo je to, byl Básník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Básník? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Básník? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Ájurvéda? Rozumíte pojmu Moluska? Vzpomenete si na definici slova Meniskus? Znáte pojem Cholera?

Klíčová slova: slovo, Básník, původ slova, etymologie, synonymum, kdo to je, definice, vysvětlení, význam slova, význam, přesný význam, informace, wiki, význam pojmu, popis, lexikon

Pojem Básník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Básník ve Wikipedii

Vyhledat pojem Básník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Básník ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Básník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Básník například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Básník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Básník? Kdo to byl Básník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Básník? Definice pojmu Básník je v kategorii profese. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat pojem, definici, text, výraz třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Básník i v jiné sekci než je kategorie profese.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.