Kdo je to?
Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Kdo je to Otec národa?

Kdo to byl Otec národa? Stručný životopis

Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Základní údaje o osobě Otec národa

Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Otec národa s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Princip? Pamatujete si definici pojmu Evernote? Znáte termín Facelift? Vzpomněli byste si co znamená slovo ICT?

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, formulace, popis, co je to Otec národa?, přesný význam, význam slova, definice, informace, termín, wiki, popis, heslo, přesný výraz, přezdívky, pojem

Pojem Otec národa je v kategorii Přezdívky, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Otec národa zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Otec národa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Otec národa ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Otec národa ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Otec národa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Otec národa například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Otec národa

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Otec národa? Kdo to byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa se nachází v sekci přezdívky. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Otec národa např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.