Otec národa
Kdo byl Otec národa? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, přezdívky
Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.
Stručný osobní profil osoby Otec národa
Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876
Ocenili jste informace s osobou Otec národa? Možná je ocení i jiní. Sdílejte text s vašimi známými a kamarády na nejznámějších platformách, například na Pinterestu, Redditu, Síti X či Facebooku.
Pamatujete si definici pojmu Know How? Víte, co je to Ecoboost? Znáte termín SOLUS? Rozumíte pojmu Hip hop?
Klíčová slova: datum úmrtí, Otec národa, biografie, vysvětlení, Otec národa, životopis, datum narození, popis, informace, kde se narodil Otec národa?, zajímavosti, wiki, Kdy zemřel Otec národa, wikipedie, osobnost, národnost
Objevte více informací prostřednictvím níže uvedených odkazů
Zkusit najít heslo Otec národa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com
Najít heslo Otec národa ve Wikislovníku
Hledat slovo Otec národa ve vyhledávači Yandex
Vyhledat výraz Otec národa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org
Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Otec národa ve Wikimedia Commons
Dál můžete zkusit hledat slovo Otec národa například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.
Které pojmy a známé osobnosti jsou v současnosti často vyhledávány?
Stručná biografie, resp. životopis osoby Otec národa
Teď už jste v obraze, víte Kdo byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa se nachází v sekci Přezdívky

Tento materiál byl připraven jako součást webu Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Otec národa např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.
