Kdo je to?
Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, osobnosti, slavný člověk z kategorie přezdívky

Kdo byl Otec národa?

Kdo byl Otec národa? Životopis, informace, biografie, přezdívky

Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, osobnosti, slavný člověk z kategorie přezdívky

Hlavní informace o osobě Otec národa

Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Otec národa sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Memoriál? Pamatujete si definici pojmu Himalájská sůl? Znáte termín Špaletové okno? Vzpomněli byste si co znamená slovo Digitalizace?

Klíčová slova: biografie, datum narození, datum úmrtí, vysvětlení, osobnosti, kdy se narodil Otec národa?, život, nežijící, národnost, kdo to je, Otec národa, národnost, přezdívky, lexikon, Otec národa, životopis

Pojem Otec národa je v kategorii Přezdívky, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Otec národa

Vyhledat heslo Otec národa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Otec národa na Google obrázcích

Najít výraz Otec národa ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Otec národa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Otec národa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Otec národa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Otec národa

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa je v kategorii Přezdívky

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Otec národa řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.