Kdo je to?
Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, osobnosti, slavný člověk z kategorie přezdívky

Otec národa

Kdo byl Otec národa? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, přezdívky

Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, osobnosti, slavný člověk z kategorie přezdívky

Základní informace o osobě Otec národa

Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Otec národa? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Kamenec? Vzpomněli byste si na význam slova Homocystein? Znáte termín Pískavice? Znáte definici termínu Pcháč?

Klíčová slova: zajímavosti, datum narození, datum úmrtí, popis, informace, kdo to je, místo narození, wiki, osobnosti, nežijící, Kdy zemřel Otec národa, vysvětlení, přezdívky, národnost, osobnost, národnost

Pojem Otec národa je v kategorii Přezdívky, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít slovo Otec národa ve Wikipedii

Hledat frázi Otec národa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Otec národa ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Otec národa ve Wikislovníku

Hledat slovo Otec národa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Otec národa například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Otec národa?

Teďka již bezesporu víte Kdo byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa je v kategorii Přezdívky

Kategorie přezdívky, klaun žena, otec národa, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Otec národa kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.