Kdo je to?
Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Kdo je to Otec národa?

Kdo to byl Otec národa? Stručný životopis

Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Hlavní data o osobě Otec národa

Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876

Tento text (Otec národa) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Princip? Víte, co je to Čedar? Znáte termín Facelift? Rozumíte pojmu Indiánská rýže?

Klíčová slova: původ slova, formulace, význam, wiki, kdo to je, odborný výraz, lexikon, pojem, informace, přezdívky, význam pojmu, Otec národa, co je to Otec národa?, přesný význam, heslo, etymologie

Pojem Otec národa je v kategorii Přezdívky, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Otec národa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Otec národa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Otec národa ve Wikipedii

Najít heslo Otec národa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Otec národa například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Otec národa?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Otec národa? Kdo to byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa je v kategorii přezdívky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Otec národa třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.