Kdo je to?
Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Kdo je to Otec národa?

Kdo to byl Otec národa? Stručný životopis

Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Sdílejte tuto stránku s osobností Otec národa s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Otec národa

Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876

Vzpomněli byste si na význam slova Přímá řeč? Vzpomněli byste si na význam slova Siri? Znáte pojem Memorandum? Znáte pojem Disponibilní zůstatek?

Klíčová slova: pojem, popis, synonymum, Otec národa, původ slova, význam, wiki, slovo, termín, popis, význam slova, formulace, co je to Otec národa?, význam pojmu, kdo to je

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Otec národa?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Otec národa? Kdo to byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa je v kategorii přezdívky. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Otec národa kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.