Kdo je to?
Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Kdo je to Otec národa?

Kdo to byl Otec národa? Stručný životopis

Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Základní informace o osobě Otec národa

Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Otec národa? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Ransomware? Víte co je Čertův dráp? Znáte termín Anime? Vzpomněli byste si co označuje výraz Štuková omítka?

Klíčová slova: pojem, formulace, slovo, přesný výraz, význam pojmu, význam, co je to Otec národa?, co znamená, definice, přezdívky, Otec národa, přesný význam, odborný výraz, popis, etymologie, význam slova

Pojem Otec národa je v kategorii Přezdívky, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Otec národa na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Otec národa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Otec národa ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Otec národa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Otec národa například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Otec národa

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Otec národa? Kdo to byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa je v kategorii přezdívky. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Otec národa dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.