Kdo je to?
Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, osobnosti, slavný člověk z kategorie přezdívky

Kdo byl Otec národa?

Kdo byl Otec národa? Životopis, informace, biografie, přezdívky

Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, osobnosti, slavný člověk z kategorie přezdívky

Základní údaje o osobě Otec národa

Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876

Zaujala vás biografie osobnosti Otec národa? Potom se podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Memoriál? Víte co je Celoživotní vzdělávání? Znáte termín Libela? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bafuňář?

Klíčová slova: kdo to je, wikipedie, wiki, vysvětlení, biografie, Otec národa, lexikon, informace, Otec národa, Kdy zemřel Otec národa, datum úmrtí, zajímavosti, přezdívky, narození, osobnosti, kdy se narodil Otec národa?

Pojem Otec národa je v kategorii Přezdívky, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Otec národa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Otec národa ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Otec národa na Google.cz

Hledat slovo Otec národa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Otec národa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Otec národa například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Otec národa?

Právě jste zjistili Kdo byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa se nachází v sekci Přezdívky

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Otec národa kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.