Kdo je to?
Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Kdo je to Otec národa?

Kdo to byl Otec národa? Stručný životopis

Otec národa je přezdívka českého historika, spisovatele, politika přední osobnosti kulturního a vědeckého pražského života 19. století Františka Palackého. Přezdívku získal především jako zakladatel moderní české historiografie a jako největší postava českého národního hnutí.
Jako poslanec sněmu hájil otec národa i české zájmy ve Vídni. K jeho největším dílům patří Dějiny českého národa v Čechách a na Moravě, pro jejichž tvorbu František Palacký sám shromáždil materiály z domácích i evropských archivů.Kdo byl Otec národa? Životopis Otec národa, slavní lidé, osobnosti z přezdívky

Základní údaje o osobě Otec národa

Národnost: česká
Datum narození: 14. června 1798
Místo narození: Hodslavice
Datum úmrtí: 26. května 1876

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Otec národa s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Ransomware? Víte, co je to Sójové maso? Znáte termín Anime? Rozumíte pojmu Autoremedura?

Klíčová slova: Otec národa, co znamená, význam pojmu, termín, heslo, informace, lexikon, wiki, popis, původ slova, odborný výraz, přezdívky, synonymum, význam slova, přesný význam, kdo to je

Pojem Otec národa je v kategorii Přezdívky, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Otec národa ve Wikimedia Commons

Najít výraz Otec národa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Otec národa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Otec národa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Otec národa například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Otec národa? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Otec národa? Kdo to byl Otec národa? Kdy se narodil Otec národa? Kde se narodil Otec národa? Kdy zemřel Otec národa? Otec národa se nachází v kategorii přezdívky. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Otec národa kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Otec národa i v jiné kategorii než je přezdívky.