Kdo je to?
Kdo byl Amedeo Modigliani? Životopis Amedeo Modigliani, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Amedeo Modigliani?

Kdo byl Amedeo Modigliani? Životopis, informace, biografie, umělci

Amedeo Modigliani byl slavný italský malíř a sochař, známý především svými charakteristickými portréty a akty, které se vyznačují jejich stylizovanou, téměř abstraktní formou.
Modigliani se narodil 12. července 1884 do židovské rodiny v italském Livornu.
V mládí studoval Modigliani u různých učitelů v Itálii, kde se seznámil s tradičními technikami a klasickými díly. V roce 1906 se přestěhoval do Paříže, což bylo v té době centrem uměleckého světa. Zde se setkal a byl ovlivněn uměleckými hnutími doby, jako byl např. kubismus. V té době se přátelil s významným španělským malířem Pablem Picassem.
Ačkoli byl Modigliani v době svého života relativně neznámý, postupně se mu podařilo vypracovat svůj jedinečný styl, který kombinoval tradici s moderností. Modigliánův styl se stal okamžitě rozpoznatelným a významným příspěvkem k modernímu umění.
Mezi Modiglianiho nejznámější díla patří portréty jeho milenky a múzy Jeanne Hébuterne, jakož i série aktovek, které vytvořil v letech 1916 až 1919. Tato díla jsou dnes vystavena v předních světových galeriích a muzeích, jako je třeba Newyorské muzeum moderního umění. Patří mezi ně obrazy s názvem Dáma s kloboukem – Madam Pompadour, Alice (1915), Strom a dům (1919), aj.
Modigliani se oženil v roce v roce 1917 se svou múzou a přítelkyní Jeanne Hébuterne, se kterou měl jedinou dceru, kterou pojmenovali Jeanne Modigliani (*1918).
Přestože byl Modigliani známý svými portréty a akty, v raných letech své kariéry se věnoval i sochařství. Jeho sochy však nezískaly takové uznání jako jeho malby.
Amedeo Modigliani zemřel na tuberkulózu 24. ledna 1920 ve věku pouhých 35 let. O dva dny později spáchala manželka Jeanne sebevraždu, když vyskočila z okna svého bytu, který se nacházel v pátém patře. V tu dobu byla již podruhé těhotná.
Ačkoli byl Modiglianiho život plný bojů a tragédií, jeho odkaz jako jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století zůstává nesmazatelný. Jeho jedinečný styl a přístup k portrétu ovlivnily generace umělců po něm a jeho díla nadále inspirovala a fascinují publikum po celém světě.Kdo byl Amedeo Modigliani? Životopis Amedeo Modigliani, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Amedeo Modigliani

Národnost: italská
Datum narození: 12. 7. 1884
Místo narození: Livorno, Itálie
Datum úmrtí: 24. 1. 1920

Sdílejte tuto stránku s osobností Amedeo Modigliani s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Gufero? Pamatujete si definici pojmu Solventnost? Vzpomenete si na definici slova Šídlo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Elektrický proud?

Klíčová slova: osobnost, informace, Amedeo Modigliani, umělci, životopis, život, osobnosti, kdo je Amedeo Modigliani?, národnost, popis, kde se narodil Amedeo Modigliani?, kdy se narodil Amedeo Modigliani?, kdo to je, narození, datum narození, zajímavosti

Pojem Amedeo Modigliani je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amedeo Modigliani ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Amedeo Modigliani ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Amedeo Modigliani ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Amedeo Modigliani ve Wikislovníku

Vyhledat termín Amedeo Modigliani ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amedeo Modigliani například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Amedeo Modigliani?

Nyní již víte Kdo byl Amedeo Modigliani? Kdy se narodil Amedeo Modigliani? Kde se narodil Amedeo Modigliani? Kdy zemřel Amedeo Modigliani? Amedeo Modigliani se nachází v sekci Umělci

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Amedeo Modigliani třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amedeo Modigliani i v jiné kategorii než je umělci.