Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Hostomský? Životopis Zdeněk Hostomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Zdeněk Hostomský

Kdo je Zdeněk Hostomský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Český biochemik RNDr. PhDr. Zdeněk Hostomský CSc je bývalým ředitelem výzkumu rakoviny. Pracuval pro farmaceutickou firmu Pfizer. V současné době pracuje od roku 2012 ve funkci ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.
Biochemii vystudoval na Přírodovědecké fakultě. Po získání titulu se pustil ještě do studia dějin filozofie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po ukončení studia nastoupil tehdy povinnou vojenskou službu, aby se hned po ní přihlásil do Ústavu molekulární genetiky ČSAV. Věnoval se především technologiím sekvenování DNA. Při práci studoval. V roce 1983 získal titul CSc, za obhájení kandidátské práce „Sekvenční analýza genomu bakteriofágů PZA.“ V té době již spolupracoval se skupinou Jiřího Smrta z Ústavu organické chemie a biochemie ČSAV. Výsledkem jejich spolupráce byl syntetický gen proenkefalin.
Stihl se oženit se Zuzanou Hostomskou. Roku 1985 mu bylo umožněno odjet na roční stáž do USA, do technologického institutu v Kalifornii. O dva roky později emigroval do Spojených států, kde se společně s manželkou věnoval výzkumu HIV. Po revoluci se vrátil zpět do vlasti, aby se v roce 2000 stal výkonným ředitelem Výzkumného centra rakoviny pro Pfizer. V této funkci setrval celých deset let, když se rozhodl z firmy odejít. O dva roky později 1. června 2012 se na pětileté funkční období stal ředitelem Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. V roce 2017 byl do funkce jmenován podruhé.Kdo je Zdeněk Hostomský? Životopis Zdeněk Hostomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Zdeněk Hostomský

Národnost: československá
Datum narození: 24. října 1952
Místo narození: Bratislava

Sdílejte tuto stránku s osobností Zdeněk Hostomský s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Growshop? Víte co je Dezertní víno? Víte, co je to Tolerance? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kremrole?

Klíčová slova: Zdeněk Hostomský, život, biografie, věda, vysvětlení, životopis, osobnost, informace, kdy se narodil Zdeněk Hostomský?, kde se narodil Zdeněk Hostomský?, narození, zajímavosti, věda, wiki, popis, wikipedie

Pojem Zdeněk Hostomský je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Zdeněk Hostomský ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Zdeněk Hostomský ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Zdeněk Hostomský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Zdeněk Hostomský ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Zdeněk Hostomský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Hostomský například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Hostomský?

Teď už víte Kdo je to Zdeněk Hostomský? Kdy se narodil Zdeněk Hostomský? Kde se narodil Zdeněk Hostomský? Zdeněk Hostomský patří do kategorie Věda

Kategorie věda, bublina, zdeněk Hostomský, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Zdeněk Hostomský třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Hostomský i v jiné kategorii než je věda.