Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Hostomský? Životopis Zdeněk Hostomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Zdeněk Hostomský

Kdo je Zdeněk Hostomský? Životopis, informace, biografie, věda

Český biochemik RNDr. PhDr. Zdeněk Hostomský CSc je bývalým ředitelem výzkumu rakoviny. Pracuval pro farmaceutickou firmu Pfizer. V současné době pracuje od roku 2012 ve funkci ředitele Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.
Biochemii vystudoval na Přírodovědecké fakultě. Po získání titulu se pustil ještě do studia dějin filozofie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po ukončení studia nastoupil tehdy povinnou vojenskou službu, aby se hned po ní přihlásil do Ústavu molekulární genetiky ČSAV. Věnoval se především technologiím sekvenování DNA. Při práci studoval. V roce 1983 získal titul CSc, za obhájení kandidátské práce „Sekvenční analýza genomu bakteriofágů PZA.“ V té době již spolupracoval se skupinou Jiřího Smrta z Ústavu organické chemie a biochemie ČSAV. Výsledkem jejich spolupráce byl syntetický gen proenkefalin.
Stihl se oženit se Zuzanou Hostomskou. Roku 1985 mu bylo umožněno odjet na roční stáž do USA, do technologického institutu v Kalifornii. O dva roky později emigroval do Spojených států, kde se společně s manželkou věnoval výzkumu HIV. Po revoluci se vrátil zpět do vlasti, aby se v roce 2000 stal výkonným ředitelem Výzkumného centra rakoviny pro Pfizer. V této funkci setrval celých deset let, když se rozhodl z firmy odejít. O dva roky později 1. června 2012 se na pětileté funkční období stal ředitelem Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. V roce 2017 byl do funkce jmenován podruhé.Kdo je Zdeněk Hostomský? Životopis Zdeněk Hostomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Zdeněk Hostomský

Národnost: československá
Datum narození: 24. října 1952
Místo narození: Bratislava

Líbí se stručný životopis s osobou Zdeněk Hostomský? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Informace? Rozumíte pojmu Toner? Víte, co je to Protonová léčba? Znáte pojem Plná penze?

Klíčová slova: osobnosti, popis, kdo je Zdeněk Hostomský?, wiki, osobnost, Zdeněk Hostomský, vysvětlení, zajímavosti, národnost, kde se narodil Zdeněk Hostomský?, životopis, místo narození, kdy se narodil Zdeněk Hostomský?, wikipedie, datum narození, věda

Pojem Zdeněk Hostomský je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Zdeněk Hostomský

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Hostomský ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Zdeněk Hostomský na Youtube

Zkusit najít výraz Zdeněk Hostomský ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Zdeněk Hostomský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Zdeněk Hostomský na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Hostomský například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Zdeněk Hostomský? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Zdeněk Hostomský? Kdy se narodil Zdeněk Hostomský? Kde se narodil Zdeněk Hostomský? Zdeněk Hostomský se nachází v sekci Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Zdeněk Hostomský kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Hostomský i v jiné kategorii než je věda.