Kdo je to?
Kdo byl David Eddings? Životopis David Eddings, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

David Eddings

Kdo byl David Eddings? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

David Eddings byl americký spisovatel, který se nejvíce proslavil jako autor fantasy. Eddings se narodil 7. července 1931 ve Spokane, ve státě Washington, do rodiny George a Theone Eddingsových. Měl další dva sourozence - Kay a Dennis. David byl vychováván v dobách Velké hospodářské krize, což mělo hluboký dopad na jeho chápání světa a jeho literární tvorbu.
Eddings absolvoval střední školu ve Spokane a poté studoval na Reed College v Portlandu, kde v roce 1954 získal titul bakaláře za angličtinu. V letech 1954-1956 působil v americké armádě. Následně pokračoval ve studiu a v roce 1961 získal titul magistra na University of Washington v Seattlu. Poté pracoval jako nákupčí pro společnost Boeing a vyučoval angličtinu na střední škole.
Jeho literární kariéra začala v roce 1973 vydáním prvního románu s názvem High Hunt. Nicméně největší úspěch přišel s jeho epickými fantasy sériemi jako Belgariad a Malloreon. Belgariad je pětidílná série, která začala vydáním prvního dílu s názvem Pěšec proroctví v roce 1982. Následovaly knihy Královna magie, Kouzelníkův gambit, Věž černé magie a Divotvůrcova koncovka. Za knihu Pěšec proroctví Eddings obdržel roku 1991 literární cenu Prix Cosmos 2000.
Další úspěšná série Malloreon obsahuje rovněž pět svazku a navazuje na příběh Belgariadu. Mezi další Eddingsovy série patří Elenium, Tamuli a Snící.
V osobním životě byl David Eddings ženatý s Judith Leigh Schallovou, která byla rovněž spoluautorkou u mnoha jeho knih. Zemřela v roce 2007 na mrtvici. Společně neměli žádné děti. David Eddings zemřel o dva roky později ve věku 77 let (2009).
Eddingsova práce měla významný dopad na fantasy žánr a jeho knihy se prodaly v řádu milionů kopií po celém světě.Kdo byl David Eddings? Životopis David Eddings, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě David Eddings

Národnost: americká
Datum narození: 7. 7. 1931
Místo narození: Spokane, Washington, USA
Datum úmrtí: 2. 6. 2009

Líbí se stručný životopis s osobou David Eddings? Pak se podělte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Kanban? Vzpomněli byste si na význam slova Nacionalismus? Znáte termín 4U? Znáte definici termínu 7-Zip?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnost, literatura, kdy se narodil David Eddings?, narození, kdo je David Eddings?, David Eddings, biografie, osobnosti, datum narození, lexikon, wikipedie, wiki, národnost, Kdy zemřel David Eddings, národnost

Pojem David Eddings je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu David Eddings

Vyhledat slovo David Eddings ve Wikipedii

Zkusit najít frázi David Eddings ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem David Eddings ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi David Eddings ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz David Eddings ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo David Eddings například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby David Eddings

Nyní již víte Kdo byl David Eddings? Kdy se narodil David Eddings? Kde se narodil David Eddings? Kdy zemřel David Eddings? David Eddings je v kategorii Literatura

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka David Eddings např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost David Eddings i v jiné kategorii než je literatura.