Kdo je to?
Kdo byla Anne Heche? Životopis Anne Heche, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Anne Heche

Kdo byla Anne Heche? Životopis, informace, biografie, herectví

Anne Celeste Heche byla americká filmová a seriálová herečka, režisérka a scenáristka. Heche se narodila ve státě Ohio v USA do baptistické rodiny. V dětství ji údajně její otec sexuálně zneužíval. Více se o tom rozepsala později ve své knize Call me Crazy. Ve čtrnácti letech zemřel její bratr po autonehodě a ve stejném roce zemřel i její otec na AIDS.
Po základní škole začala studovat herectví v Chicagu a již v 16 letech dostala nabídku na roli v seriálu As the World Turns. Heche odmítla s tím, že chce nejprve dodělat střední školu. Po absolvování střední školy ihned získala nabídku na roli v dalším seriálu Another World. V tomto seriálu hrála v letech 1987-1992 postavu Vicky a natočila celkem 33 epizod. Za seriál obdržela roku 1989 ocenění Soap Opera Digest Award v kategorii Nejlepší ženský nováček v telenovele. O dva roky později získala cenu Daytime Emmy za Nejlepší ženský herecký výkon v dramatickém seriálu (1991) a o rok později získala opět Soap Opera Digest Award za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli televizního dramatu.
Následně získala menší role v televizních seriálech Ally McBealová (2001), Everwood (2004-2005), Plastická chirurgie s.r.o. (2005), Muži na stromech (2006-2008), Hung – Na velikosti záleží (2009-2011), Save me (2013), Legenda Korry (2014), Policie Chicago (2018-2019) a další. Vystupovala rovněž také na Broadwayi v New Yorku.
Heche ztvárnila role ve více než šedesáti filmech. Jejími nejznámějšími filmy jsou Proti zdi (1994), Vrtěti psem, Krycí jméno Donnie Brasco (1997), Šest dní, sedm nocí, Poprava, Psycho (1998), Benga v záloze (2010).
Během života randila s hercem Stevem Martinem a s komičkou Ellen DeGeneresovou, se kterou plánovala uzavření registrovaného partnerství, ale rozešly se v roce 2000. Následně si vzala kameramana Colemana Laffoona, se kterým měla syna Homera Heche Laffoona. Manželství však skončilo rozvodem roku 2009. Později byla ve vztahu s hereckým kolegou Jamesem Tupperem, se kterým měla následně dalšího syna (Atlas Heche Tupper).
Dne 5. Srpna 2022 měla Heche autonehodu v Los Angeles, po které měla vážné popáleniny. Anne Celeste Hechce zemřela v nemocnici 12. srpna ve věku 53 let.Kdo byla Anne Heche? Životopis Anne Heche, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Anne Heche

Národnost: americká
Datum narození: 25. 5. 1969
Místo narození: Aurora, Ohio, Spojené státy americké
Datum úmrtí: 12. 8. 2022

Popis osobnosti Anne Heche můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Laxní přístup? Vzpomněli byste si co znamená slovo SOŠ? Znáte definici termínu Trader? Víte co je Hepatopatie?

Klíčová slova: Kdy zemřela Anne Heche, herectví, osobnost, herectví, wiki, vysvětlení, datum narození, nežijící, národnost, wikipedie, kdo je Anne Heche?, kdo to je, kdy se narodila Anne Heche?, informace, zajímavosti, popis

Pojem Anne Heche je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Anne Heche ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Anne Heche ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Anne Heche ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Anne Heche ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Anne Heche ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anne Heche například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Anne Heche?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byla Anne Heche? Kdy se narodila Anne Heche? Kde se narodila Anne Heche? Kdy zemřela Anne Heche? Anne Heche se nachází v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Anne Heche řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anne Heche i v jiné kategorii než je herectví.