Kdo je to?
Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis Antonín Baudyš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Antonín Baudyš?

Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis, informace, biografie, politici

Antonín Baudyš byl český politik a astrolog.
Vystudoval ČVUT, stal se docentem a vysokoškolským pedagogem.
V politickém životě vystupoval v barvách lidovců. V roce 1990 se stal místopředsedou vlády České republiky a působil také jako ministr obrany. S jeho působením na ministerstvu obrany je spjata kauza, kdy během jeho letu do Švédska prostřelil člen ochranky podlahu letadla a zasáhl nádrž. Během jeho ministrování probíhal také válečný konflikt na Balkáně a s tím se pojí řada Baudyšových kontroverzních výroků.
Byl zakladatelem spolku LEX – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní. Toto sdružení se angažuje v otázkách spojených s legálním držení zbraní v České republice.
Z politiky se stáhl v 90. letech a poté už na veřejnosti vystupoval především jako astrolog.
Jeho synem je Antonín Baudyš mladší, taktéž známý astrolog. Jeho první manželkou byla Zuzana Baudyšová, politička a zakladatelka Nadace Naše dítě.Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis Antonín Baudyš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Antonín Baudyš

Národnost: česká
Datum narození: 9. září 1946
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 24. srpna 2010

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Antonín Baudyš? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín NRKI? Víte, co je to Gravitace? Vzpomenete si na definici slova Bůh? Rozumíte pojmu Lesopark?

Klíčová slova: národnost, biografie, místo narození, život, wiki, popis, kdo to je, Antonín Baudyš, životopis, datum narození, vysvětlení, informace, kde se narodil Antonín Baudyš?, datum úmrtí, osobnosti, wikipedie

Pojem Antonín Baudyš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Antonín Baudyš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Antonín Baudyš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Antonín Baudyš ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Antonín Baudyš ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonín Baudyš ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Baudyš například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Antonín Baudyš?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Antonín Baudyš? Kdy se narodil Antonín Baudyš? Kde se narodil Antonín Baudyš? Kdy zemřel Antonín Baudyš? Antonín Baudyš je v kategorii Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Antonín Baudyš například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Baudyš i v jiné kategorii než je politici.