Kdo je to?
Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis Antonín Baudyš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Antonín Baudyš?

Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis, informace, biografie, politici

Antonín Baudyš byl český politik a astrolog.
Vystudoval ČVUT, stal se docentem a vysokoškolským pedagogem.
V politickém životě vystupoval v barvách lidovců. V roce 1990 se stal místopředsedou vlády České republiky a působil také jako ministr obrany. S jeho působením na ministerstvu obrany je spjata kauza, kdy během jeho letu do Švédska prostřelil člen ochranky podlahu letadla a zasáhl nádrž. Během jeho ministrování probíhal také válečný konflikt na Balkáně a s tím se pojí řada Baudyšových kontroverzních výroků.
Byl zakladatelem spolku LEX – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní. Toto sdružení se angažuje v otázkách spojených s legálním držení zbraní v České republice.
Z politiky se stáhl v 90. letech a poté už na veřejnosti vystupoval především jako astrolog.
Jeho synem je Antonín Baudyš mladší, taktéž známý astrolog. Jeho první manželkou byla Zuzana Baudyšová, politička a zakladatelka Nadace Naše dítě.Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis Antonín Baudyš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Antonín Baudyš

Národnost: česká
Datum narození: 9. září 1946
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 24. srpna 2010

Sdílejte tuto stránku s osobností Antonín Baudyš s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín NRKI? Znáte termín DIČ? Vzpomenete si na definici slova Kondenzované mléko? Víte, co je to Islámský stát?

Klíčová slova: kde se narodil Antonín Baudyš?, životopis, biografie, osobnosti, Kdy zemřel Antonín Baudyš, Antonín Baudyš, kdy se narodil Antonín Baudyš?, lexikon, politici, informace, politici, vysvětlení, datum narození, nežijící, wikipedie, kdo to je

Pojem Antonín Baudyš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Antonín Baudyš

Hledat heslo Antonín Baudyš ve Wikipedii

Hledat výraz Antonín Baudyš na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Antonín Baudyš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Antonín Baudyš ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Baudyš například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonín Baudyš

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Antonín Baudyš? Kdy se narodil Antonín Baudyš? Kde se narodil Antonín Baudyš? Kdy zemřel Antonín Baudyš? Antonín Baudyš patří do sekce Politici

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Antonín Baudyš např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Baudyš i v jiné kategorii než je politici.