Kdo je to?
Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis Antonín Baudyš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Antonín Baudyš?

Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis, informace, biografie, politici

Antonín Baudyš byl český politik a astrolog.
Vystudoval ČVUT, stal se docentem a vysokoškolským pedagogem.
V politickém životě vystupoval v barvách lidovců. V roce 1990 se stal místopředsedou vlády České republiky a působil také jako ministr obrany. S jeho působením na ministerstvu obrany je spjata kauza, kdy během jeho letu do Švédska prostřelil člen ochranky podlahu letadla a zasáhl nádrž. Během jeho ministrování probíhal také válečný konflikt na Balkáně a s tím se pojí řada Baudyšových kontroverzních výroků.
Byl zakladatelem spolku LEX – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní. Toto sdružení se angažuje v otázkách spojených s legálním držení zbraní v České republice.
Z politiky se stáhl v 90. letech a poté už na veřejnosti vystupoval především jako astrolog.
Jeho synem je Antonín Baudyš mladší, taktéž známý astrolog. Jeho první manželkou byla Zuzana Baudyšová, politička a zakladatelka Nadace Naše dítě.Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis Antonín Baudyš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Antonín Baudyš

Národnost: česká
Datum narození: 9. září 1946
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 24. srpna 2010

Sdílejte tuto stránku s osobností Antonín Baudyš s partnery, kolegy a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín NRKI? Vzpomenete si na definici slova Disperzní? Vzpomenete si na definici slova DIČ? Vzpomněli byste si na význam slova Slovo příbuzné?

Klíčová slova: informace, život, kdo je Antonín Baudyš?, datum narození, datum úmrtí, lexikon, vysvětlení, životopis, kdy se narodil Antonín Baudyš?, osobnost, kde se narodil Antonín Baudyš?, osobnosti, biografie, národnost, národnost, politici

Pojem Antonín Baudyš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Antonín Baudyš hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Antonín Baudyš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Antonín Baudyš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Antonín Baudyš ve Wikislovníku

Hledat heslo Antonín Baudyš ve Wikipedii

Hledat frázi Antonín Baudyš ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Baudyš například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Antonín Baudyš? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Antonín Baudyš? Kdy se narodil Antonín Baudyš? Kde se narodil Antonín Baudyš? Kdy zemřel Antonín Baudyš? Antonín Baudyš se nachází v sekci Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Antonín Baudyš kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Baudyš i v jiné kategorii než je politici.