Kdo je to?
Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis Antonín Baudyš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Antonín Baudyš

Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Antonín Baudyš byl český politik a astrolog.
Vystudoval ČVUT, stal se docentem a vysokoškolským pedagogem.
V politickém životě vystupoval v barvách lidovců. V roce 1990 se stal místopředsedou vlády České republiky a působil také jako ministr obrany. S jeho působením na ministerstvu obrany je spjata kauza, kdy během jeho letu do Švédska prostřelil člen ochranky podlahu letadla a zasáhl nádrž. Během jeho ministrování probíhal také válečný konflikt na Balkáně a s tím se pojí řada Baudyšových kontroverzních výroků.
Byl zakladatelem spolku LEX – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní. Toto sdružení se angažuje v otázkách spojených s legálním držení zbraní v České republice.
Z politiky se stáhl v 90. letech a poté už na veřejnosti vystupoval především jako astrolog.
Jeho synem je Antonín Baudyš mladší, taktéž známý astrolog. Jeho první manželkou byla Zuzana Baudyšová, politička a zakladatelka Nadace Naše dítě.Kdo byl Antonín Baudyš? Životopis Antonín Baudyš, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Antonín Baudyš

Národnost: česká
Datum narození: 9. září 1946
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 24. srpna 2010

Sdílejte tuto stránku s osobností Antonín Baudyš s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Erudice? Víte co je ČVUT? Vzpomenete si na definici slova Agility? Vzpomněli byste si co označuje výraz Metaxa?

Klíčová slova: místo narození, Kdy zemřel Antonín Baudyš, národnost, biografie, wiki, popis, Antonín Baudyš, osobnost, kdy se narodil Antonín Baudyš?, Antonín Baudyš, wikipedie, kdo je Antonín Baudyš?, kde se narodil Antonín Baudyš?, národnost, kdo to je, životopis

Pojem Antonín Baudyš je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Antonín Baudyš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Antonín Baudyš na Google.cz

Zkusit najít heslo Antonín Baudyš ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Antonín Baudyš na Youtube

Hledat heslo Antonín Baudyš ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Baudyš například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonín Baudyš

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Antonín Baudyš? Kdy se narodil Antonín Baudyš? Kde se narodil Antonín Baudyš? Kdy zemřel Antonín Baudyš? Antonín Baudyš se nachází v kategorii Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Antonín Baudyš např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Baudyš i v jiné kategorii než je politici.