Kdo je to?
Kdo je Kris Kristofferson? Životopis Kris Kristofferson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kris Kristofferson

Kdo je Kris Kristofferson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Život Krise Kristoffersona se od mládí točí kolem filmu a hudby. Natočil nespočet filmů a nahrál a nazpíval nespočet songů. Narodil se v Texasu jako nejstarší ze tří dětí do rodiny generála amerického letectva. Hudba ho brala prakticky už od mala. Jako jedenáctiletý složil svoji první píseň s rebelským názvem „Nesnáším tvůj hnusnej ksicht.“ Mimo hudbu se zajímal také o sport. Od mala se u něho projevoval talent k fotbalu, boxu a atletice. Zaboxoval si i v amatérské soutěži Golden Gloves, díky čemuž se objevil i v časopise Sports Illustrated.
Po dobu studií na univerzitě ale začal upřednostňovat psaní před sportem. Napsal několik povídek, za které dostal nějaké to ocenění. Kris ukončil školu v roce 1958 s vyznamenáním. Díky jeho prospěchu se dočkal stipendia do dalšího studia, tentokrát v Oxfordu. A právě zde začal skládat své první písně pod pseudonymem Kris Carson. Dokonce nahrál i desku, avšak nenašel žádné vydavatelství, které by mu ji vydalo.
Během studií se seznámil s Fran Beir, kterou během vánočních svátků pojal za manželku. Nebyl to však jediný přelom v jeho životě. Současně se rozhodl splnit přání svých rodičů a narukoval do armády. Podle svého otce se i on stal pilotem na základně v Německu. Časem se za ním přestěhovala i jeho manželka s dcerou, která se jim mezitím narodila. Během šesti let, které strávil v armádě, dosáhl na post kapitána. Současně dál hrál a skládal písně pro svoji kapelu The Lovers.
V roce 1965 se rozhodl opustit armádu a rozjel se do Nashvillu. Tam mu doslova učarovala country hudba, a to tak moc, že už se domů nikdy nevrátil. Setkal se tam dokonce i s Johny Cashem. Ten si od něho vzal i nějaké jeho písně, nikdy je ale nevydal. Spíš Krise ignoroval. V té době už bylo Krisovi 30 let a on pracoval jako uklízeč v Columbia Studios. Vedle této práce začal pracovat jako pilot u těžařské firmy. Když už to vypadalo, že Kris jako zpěvák nikdy neprorazí, začal propadat alkoholu. Díky tomu se rozpadlo jeho manželství, do kterého se mezitím narodilo další dítě, postižené vrozenou vadou. Kris začal propadat čím dál víc depresím, jelikož vyhlídky na život, který si vysnil byly v nedohlednu. Nenahrál žádnou písničku, vyhodili ho z práce a přišel o rodinu. Dlužil spoustu peněz na alimentech, hrozilo mu vězení.
Ze dna, do kterého se začal propadat se na něho v roce 1970 konečně usmálo štěstí v podobě debutu nazvaným Kristofferson. Od té doby se začali hlásit další a další zpěváci o jeho skladby. I on sám konečně prorazil jako zpěvák. Jenže v té době už byl totálně propadlý démonu alkoholu. Bez chlastu nebyl schopný napsat ani čárku. Začal střídat jednu holku za druhou a do jeho sebezničení byl už jen krůček. Nakonec se hluboce zamiloval do zpěvačky Rity Coolidgeové, se kterou se v srpnu 1973 oženil. Zplodili spolu dceru a začali spolu i zpívat. V té době ho oslovila filmová společnost a Kris si střihl hlavní roli ve svém prvním filmu. Další role na sebe nenechaly dlouho čekat a Kris začal psát svoji novou životní etapu.
V roce 1979 se opět rozvedl. Zůstal sám, a to až do roku 1983, kdy do jeho života vstoupila Lisa Meyers. Oženil se potřetí. Manželství splnilo své očekávání a Kris přivítal na světě dalších pět dětí.Kdo je Kris Kristofferson? Životopis Kris Kristofferson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Kris Kristofferson

Národnost: americká
Datum narození: 22. června 1936
Místo narození: Brownswille, Texas

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Kris Kristofferson sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Evolucionismus? Pamatujete si definici pojmu Jarmark? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bazén? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cikorka?

Klíčová slova: narození, informace, osobnosti, wiki, národnost, vysvětlení, wikipedie, místo narození, Kris Kristofferson, Kris Kristofferson, hudba, popis, život, datum narození, životopis, kdy se narodil Kris Kristofferson?

Pojem Kris Kristofferson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Kris Kristofferson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Kris Kristofferson na Google.cz

Zkusit najít termín Kris Kristofferson ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Kris Kristofferson ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kris Kristofferson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Kris Kristofferson například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Kris Kristofferson? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Kris Kristofferson? Kdy se narodil Kris Kristofferson? Kde se narodil Kris Kristofferson? Kris Kristofferson je v sekci Hudba

Kategorie hudba, saxofon sólo, kris Kristofferson, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Kris Kristofferson kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kris Kristofferson i v jiné kategorii než je hudba.