Kdo je to?
Kdo je Kamila Janovičová? Životopis Kamila Janovičová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kamila Janovičová

Kdo je Kamila Janovičová? Životopis, informace, biografie, herectví

Mladá česká herečka, která se do povědomí diváků zapsala již v roce jako Anička, dcera loupežníka Karaby v podání Ondřeje Vetchého, z oblíbené pohádky Tajemství staré bambitky, se narodila 26. září 1992 v Ostravě.
K herectví u ní nevedla žádná neobvyklá cesta, ale fascinovalo ji již od raného dětství, a proto velmi záhy nastoupila do dramatického kroužku.
Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde se věnovala hudebně dramatickému oboru. Ještě během studia hostovala v Komorní scéně Slezského divadla v Opavě, kde ztvárnila například roli Luisy ve hře Úklady a láska z pera Schillera.
Po absolvování Janáčkovy konzervatoře pokračovala ve studiu na pražské DAMU.
Mezi lety 2017 a 2022 hrávala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, kde ztvárnila například postavu Míny v Drákulovi, a od roku 2021 získala angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.
Kamila již za svou hereckou kariéru zvládla mnoho rolí. Diváci ji mohou znát kupříkladu ze seriálu 4teens nebo Vyprávěj, kde se objevila již ve svých dvaceti letech. Výraznou roli měla také ve třetí a čtvrté řadě sitcomu Helena, kde si zahrála mladou a krásnou sousedku, rozporuplně přijímanou Heleninými dětmi.
V roce 2015 přišel na řadu romanticky laděný komediální seriál Všechny moje lásky, následovali Specialisté, Čechovi a epizodní role v kriminálce Dáma a Král. V roce 2023 by měl být uveden i historický seriál Krčín, popisující život slavného rybníkáře Jakuba Krčína.
Přestože je Kamila doposud stále poměrně mladá herečka a zkušenosti před kamerou získávala především díky svým seriálovým rolím, má na kontě i několik filmů jako například pohádku Dvanáct měsíčků, Pláč svatého Šebestiána, Modelky s.r.o. a dva díly oblíbené hudební pohádky, kde si po boku Tomáše Kluse, Miroslava Vladyky a Jiřího Lábuse zahrála chudou Aničku, která se zamilovala do prince a stala se královnou.
Jejím nejnovějším filmem je oceňované drama Spolu. Zde Janovičová ztvárnila mladou dívku Terezu, která se po rozchodu vrací do rodného domu, který sdílí se svou matkou v podání Veroniky Žilkové a mentálně retardovaným bratrem, jehož si zahrál Štěpán Kozub.Kdo je Kamila Janovičová? Životopis Kamila Janovičová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Kamila Janovičová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 26. září 1992
Místo narození: Ostrava

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Kamila Janovičová? s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Taurin? Znáte termín Mystery shopping? Vzpomněli byste si na význam slova Ortodoncie? Víte, co je to Prokrastinace?

Klíčová slova: národnost, osobnost, kdy se narodila Kamila Janovičová?, zajímavosti, popis, herectví, narození, wikipedie, Kamila Janovičová, život, informace, životopis, datum narození, místo narození, vysvětlení, wiki

Pojem Kamila Janovičová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Kamila Janovičová

Vyhledat heslo Kamila Janovičová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Kamila Janovičová na Google.cz

Zkusit najít frázi Kamila Janovičová na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Kamila Janovičová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kamila Janovičová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamila Janovičová například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kamila Janovičová

Právě nyní již víte Kdo je to Kamila Janovičová? Kdy se narodila Kamila Janovičová? Kde se narodila Kamila Janovičová? Kamila Janovičová se nachází v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Kamila Janovičová dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kamila Janovičová i v jiné kategorii než je herectví.