Kdo je to?
Kdo je Kamila Janovičová? Životopis Kamila Janovičová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kamila Janovičová

Kdo je Kamila Janovičová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Mladá česká herečka, která se do povědomí diváků zapsala již v roce jako Anička, dcera loupežníka Karaby v podání Ondřeje Vetchého, z oblíbené pohádky Tajemství staré bambitky, se narodila 26. září 1992 v Ostravě.
K herectví u ní nevedla žádná neobvyklá cesta, ale fascinovalo ji již od raného dětství, a proto velmi záhy nastoupila do dramatického kroužku.
Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kde se věnovala hudebně dramatickému oboru. Ještě během studia hostovala v Komorní scéně Slezského divadla v Opavě, kde ztvárnila například roli Luisy ve hře Úklady a láska z pera Schillera.
Po absolvování Janáčkovy konzervatoře pokračovala ve studiu na pražské DAMU.
Mezi lety 2017 a 2022 hrávala v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, kde ztvárnila například postavu Míny v Drákulovi, a od roku 2021 získala angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.
Kamila již za svou hereckou kariéru zvládla mnoho rolí. Diváci ji mohou znát kupříkladu ze seriálu 4teens nebo Vyprávěj, kde se objevila již ve svých dvaceti letech. Výraznou roli měla také ve třetí a čtvrté řadě sitcomu Helena, kde si zahrála mladou a krásnou sousedku, rozporuplně přijímanou Heleninými dětmi.
V roce 2015 přišel na řadu romanticky laděný komediální seriál Všechny moje lásky, následovali Specialisté, Čechovi a epizodní role v kriminálce Dáma a Král. V roce 2023 by měl být uveden i historický seriál Krčín, popisující život slavného rybníkáře Jakuba Krčína.
Přestože je Kamila doposud stále poměrně mladá herečka a zkušenosti před kamerou získávala především díky svým seriálovým rolím, má na kontě i několik filmů jako například pohádku Dvanáct měsíčků, Pláč svatého Šebestiána, Modelky s.r.o. a dva díly oblíbené hudební pohádky, kde si po boku Tomáše Kluse, Miroslava Vladyky a Jiřího Lábuse zahrála chudou Aničku, která se zamilovala do prince a stala se královnou.
Jejím nejnovějším filmem je oceňované drama Spolu. Zde Janovičová ztvárnila mladou dívku Terezu, která se po rozchodu vrací do rodného domu, který sdílí se svou matkou v podání Veroniky Žilkové a mentálně retardovaným bratrem, jehož si zahrál Štěpán Kozub.Kdo je Kamila Janovičová? Životopis Kamila Janovičová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Kamila Janovičová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 26. září 1992
Místo narození: Ostrava

Sdílejte tuto stránku s osobností Kamila Janovičová s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to UFO? Víte co je Plichta? Vzpomněli byste si na význam slova Komerční banka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sociologie?

Klíčová slova: Kamila Janovičová, vysvětlení, osobnosti, životopis, lexikon, datum narození, osobnost, herectví, národnost, kdy se narodila Kamila Janovičová?, místo narození, život, zajímavosti, narození, kdo je Kamila Janovičová?, wikipedie

Pojem Kamila Janovičová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Kamila Janovičová v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Kamila Janovičová ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kamila Janovičová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Kamila Janovičová ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kamila Janovičová ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kamila Janovičová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamila Janovičová například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kamila Janovičová

Právě jste zjistili Kdo je to Kamila Janovičová? Kdy se narodila Kamila Janovičová? Kde se narodila Kamila Janovičová? Kamila Janovičová patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, muž fialové vlasy, kamila Janovičová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Kamila Janovičová dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kamila Janovičová i v jiné kategorii než je herectví.