Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Benjamin Franklin?

Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis, informace, biografie, věda

Benjamin Franklin byl přírodovědec a diplomat. Pocházel z chudé rodiny a začal pracovat jako knihtiskař. Nezískal univerzitní vzdělání, ale byl zvídavý samouk. Založil knihkupectví a tiskárnu, vydával časopis a zajímal se o přírodní vědy nebo o politiku. Zkoumal vztah mezi elektřinou a blesky. Na základě odvážných experimentů se mu podařilo sestrojit bleskosvod a v Americe je považován za jeho vynálezce, přestože bleskosvod už dříve vynalezl český kněz a přírodovědec Prokop Diviš. Byl nadšeným šachistou a šachy viděl nejen jako zábavnou hru, ale také jako prostředek k rozvoji koncentrace, sebeovládání a racionálního myšlení. Díky tomu mohou mít šachy velký vliv na rozvoj osobnosti. Měl zájem o kartografii a vytvořil první detailní mapu Golfského proudu.
Účastnil se rovněž veřejného života a podílel se na sepsání americké ústavy. Poté se mu podařilo vyjednat pomoc od Francie, která následně přispěla k nezávislosti Ameriky. Dnes je zejména v USA oceňován jako silný a všestranně nadaný člověk, který se sám dokázal vypracovat ze špatných poměrů až do nejvyšších pater politiky a měl vliv na formování samostatné Ameriky. Za tyto zásluhy je vyobrazen na stodolarové bankovce a řazen mezi nejvýznamnější Otce zakladatele Spojených států amerických. Dodnes se jím inspirují vysoce postavení lidé jako jsou politici nebo manažeři. Aby Franklin jakožto samouk dosáhl svých cílů, přizpůsobil tomu denní režim a celý život. Vstával brzy ráno, dbal na rutinu, měl propracovaný denní plán, rozvíjel kreativitu, neztrácel čas zbytečnými činnostmi a současně zůstával skromným člověkem navzdory úspěchům a bohatství. Díky tomu je vzorem lidí, kteří usilují o seberozvoj.Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Benjamin Franklin

Národnost: americká
Datum narození: 17. ledna 1706
Místo narození: Boston, USA
Datum úmrtí: 17. dubna 1790

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Benjamin Franklin sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Dřevomorka? Znáte pojem Perzekuce? Pamatujete si definici pojmu Bowden? Vzpomenete si na definici slova Vltavín?

Klíčová slova: wiki, kde se narodil Benjamin Franklin?, životopis, vysvětlení, osobnosti, Kdy zemřel Benjamin Franklin, kdy se narodil Benjamin Franklin?, Benjamin Franklin, narození, nežijící, kdo je Benjamin Franklin?, Benjamin Franklin, věda, život, národnost, biografie

Pojem Benjamin Franklin je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Benjamin Franklin na Google obrázcích

Vyhledat termín Benjamin Franklin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Benjamin Franklin na Youtube

Hledat slovo Benjamin Franklin na Google.cz

Zkusit najít slovo Benjamin Franklin ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Franklin například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Benjamin Franklin? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Benjamin Franklin? Kdy se narodil Benjamin Franklin? Kde se narodil Benjamin Franklin? Kdy zemřel Benjamin Franklin? Benjamin Franklin patří do kategorie Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Franklin dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Franklin i v jiné kategorii než je věda.