Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Benjamin Franklin?

Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis, informace, biografie, věda

Benjamin Franklin byl přírodovědec a diplomat. Pocházel z chudé rodiny a začal pracovat jako knihtiskař. Nezískal univerzitní vzdělání, ale byl zvídavý samouk. Založil knihkupectví a tiskárnu, vydával časopis a zajímal se o přírodní vědy nebo o politiku. Zkoumal vztah mezi elektřinou a blesky. Na základě odvážných experimentů se mu podařilo sestrojit bleskosvod a v Americe je považován za jeho vynálezce, přestože bleskosvod už dříve vynalezl český kněz a přírodovědec Prokop Diviš. Byl nadšeným šachistou a šachy viděl nejen jako zábavnou hru, ale také jako prostředek k rozvoji koncentrace, sebeovládání a racionálního myšlení. Díky tomu mohou mít šachy velký vliv na rozvoj osobnosti. Měl zájem o kartografii a vytvořil první detailní mapu Golfského proudu.
Účastnil se rovněž veřejného života a podílel se na sepsání americké ústavy. Poté se mu podařilo vyjednat pomoc od Francie, která následně přispěla k nezávislosti Ameriky. Dnes je zejména v USA oceňován jako silný a všestranně nadaný člověk, který se sám dokázal vypracovat ze špatných poměrů až do nejvyšších pater politiky a měl vliv na formování samostatné Ameriky. Za tyto zásluhy je vyobrazen na stodolarové bankovce a řazen mezi nejvýznamnější Otce zakladatele Spojených států amerických. Dodnes se jím inspirují vysoce postavení lidé jako jsou politici nebo manažeři. Aby Franklin jakožto samouk dosáhl svých cílů, přizpůsobil tomu denní režim a celý život. Vstával brzy ráno, dbal na rutinu, měl propracovaný denní plán, rozvíjel kreativitu, neztrácel čas zbytečnými činnostmi a současně zůstával skromným člověkem navzdory úspěchům a bohatství. Díky tomu je vzorem lidí, kteří usilují o seberozvoj.Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Benjamin Franklin

Národnost: americká
Datum narození: 17. ledna 1706
Místo narození: Boston, USA
Datum úmrtí: 17. dubna 1790

Líbí se stručný životopis s osobou Benjamin Franklin? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Dřevomorka? Pamatujete si definici pojmu Raspberry pi? Pamatujete si definici pojmu Podloubí? Vzpomněli byste si co znamená slovo Eupnoe?

Klíčová slova: informace, věda, životopis, osobnosti, zajímavosti, život, lexikon, wikipedie, popis, narození, kde se narodil Benjamin Franklin?, osobnost, Benjamin Franklin, národnost, Kdy zemřel Benjamin Franklin, datum úmrtí

Pojem Benjamin Franklin je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Benjamin Franklin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Benjamin Franklin ve Wikislovníku

Hledat heslo Benjamin Franklin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Benjamin Franklin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Benjamin Franklin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Franklin například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Benjamin Franklin

Právě nyní již víte Kdo byl Benjamin Franklin? Kdy se narodil Benjamin Franklin? Kde se narodil Benjamin Franklin? Kdy zemřel Benjamin Franklin? Benjamin Franklin se nachází v sekci Věda

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Franklin řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Franklin i v jiné kategorii než je věda.