Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Benjamin Franklin

Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Benjamin Franklin byl přírodovědec a diplomat. Pocházel z chudé rodiny a začal pracovat jako knihtiskař. Nezískal univerzitní vzdělání, ale byl zvídavý samouk. Založil knihkupectví a tiskárnu, vydával časopis a zajímal se o přírodní vědy nebo o politiku. Zkoumal vztah mezi elektřinou a blesky. Na základě odvážných experimentů se mu podařilo sestrojit bleskosvod a v Americe je považován za jeho vynálezce, přestože bleskosvod už dříve vynalezl český kněz a přírodovědec Prokop Diviš. Byl nadšeným šachistou a šachy viděl nejen jako zábavnou hru, ale také jako prostředek k rozvoji koncentrace, sebeovládání a racionálního myšlení. Díky tomu mohou mít šachy velký vliv na rozvoj osobnosti. Měl zájem o kartografii a vytvořil první detailní mapu Golfského proudu.
Účastnil se rovněž veřejného života a podílel se na sepsání americké ústavy. Poté se mu podařilo vyjednat pomoc od Francie, která následně přispěla k nezávislosti Ameriky. Dnes je zejména v USA oceňován jako silný a všestranně nadaný člověk, který se sám dokázal vypracovat ze špatných poměrů až do nejvyšších pater politiky a měl vliv na formování samostatné Ameriky. Za tyto zásluhy je vyobrazen na stodolarové bankovce a řazen mezi nejvýznamnější Otce zakladatele Spojených států amerických. Dodnes se jím inspirují vysoce postavení lidé jako jsou politici nebo manažeři. Aby Franklin jakožto samouk dosáhl svých cílů, přizpůsobil tomu denní režim a celý život. Vstával brzy ráno, dbal na rutinu, měl propracovaný denní plán, rozvíjel kreativitu, neztrácel čas zbytečnými činnostmi a současně zůstával skromným člověkem navzdory úspěchům a bohatství. Díky tomu je vzorem lidí, kteří usilují o seberozvoj.Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Benjamin Franklin

Národnost: americká
Datum narození: 17. ledna 1706
Místo narození: Boston, USA
Datum úmrtí: 17. dubna 1790

Zaujala vás biografie osobnosti Benjamin Franklin? Potom se podělte s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Chudoba? Víte, co je to Notářská úschova? Pamatujete si definici pojmu Leukemie? Rozumíte pojmu Pocitová teplota?

Klíčová slova: národnost, život, osobnost, národnost, kdo to je, kdo je Benjamin Franklin?, wikipedie, věda, narození, Kdy zemřel Benjamin Franklin, osobnosti, Benjamin Franklin, informace, kde se narodil Benjamin Franklin?, nežijící, wiki

Pojem Benjamin Franklin je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Benjamin Franklin ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Benjamin Franklin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Benjamin Franklin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Benjamin Franklin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Benjamin Franklin na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Franklin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Benjamin Franklin?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byl Benjamin Franklin? Kdy se narodil Benjamin Franklin? Kde se narodil Benjamin Franklin? Kdy zemřel Benjamin Franklin? Benjamin Franklin se nachází v sekci Věda

Kategorie věda, historik muž, benjamin Franklin, ilustrační obrázek

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Franklin například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Franklin i v jiné kategorii než je věda.