Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Benjamin Franklin?

Kdo to byl Benjamin Franklin? Stručný životopis

Benjamin Franklin byl přírodovědec a diplomat. Pocházel z chudé rodiny a začal pracovat jako knihtiskař. Nezískal univerzitní vzdělání, ale byl zvídavý samouk. Založil knihkupectví a tiskárnu, vydával časopis a zajímal se o přírodní vědy nebo o politiku. Zkoumal vztah mezi elektřinou a blesky. Na základě odvážných experimentů se mu podařilo sestrojit bleskosvod a v Americe je považován za jeho vynálezce, přestože bleskosvod už dříve vynalezl český kněz a přírodovědec Prokop Diviš. Byl nadšeným šachistou a šachy viděl nejen jako zábavnou hru, ale také jako prostředek k rozvoji koncentrace, sebeovládání a racionálního myšlení. Díky tomu mohou mít šachy velký vliv na rozvoj osobnosti. Měl zájem o kartografii a vytvořil první detailní mapu Golfského proudu.
Účastnil se rovněž veřejného života a podílel se na sepsání americké ústavy. Poté se mu podařilo vyjednat pomoc od Francie, která následně přispěla k nezávislosti Ameriky. Dnes je zejména v USA oceňován jako silný a všestranně nadaný člověk, který se sám dokázal vypracovat ze špatných poměrů až do nejvyšších pater politiky a měl vliv na formování samostatné Ameriky. Za tyto zásluhy je vyobrazen na stodolarové bankovce a řazen mezi nejvýznamnější Otce zakladatele Spojených států amerických. Dodnes se jím inspirují vysoce postavení lidé jako jsou politici nebo manažeři. Aby Franklin jakožto samouk dosáhl svých cílů, přizpůsobil tomu denní režim a celý život. Vstával brzy ráno, dbal na rutinu, měl propracovaný denní plán, rozvíjel kreativitu, neztrácel čas zbytečnými činnostmi a současně zůstával skromným člověkem navzdory úspěchům a bohatství. Díky tomu je vzorem lidí, kteří usilují o seberozvoj.Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní informace o osobě Benjamin Franklin

Národnost: americká
Datum narození: 17. ledna 1706
Místo narození: Boston, USA
Datum úmrtí: 17. dubna 1790

Popis osobnosti Benjamin Franklin můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Dřevomorka? Znáte pojem Perex? Pamatujete si definici pojmu Cystická fibróza? Vzpomenete si na definici slova Dýha?

Klíčová slova: vysvětlení, význam, popis, význam pojmu, formulace, pojem, popis, co je to Benjamin Franklin?, věda, původ slova, co znamená, odborný výraz, kdo to je, lexikon, definice, význam slova

Pojem Benjamin Franklin je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít heslo Benjamin Franklin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Benjamin Franklin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Benjamin Franklin ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Benjamin Franklin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Franklin například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Benjamin Franklin? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Benjamin Franklin? Kdo to byl Benjamin Franklin? Kdy se narodil Benjamin Franklin? Kde se narodil Benjamin Franklin? Kdy zemřel Benjamin Franklin? Benjamin Franklin se nachází v kategorii věda. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Benjamin Franklin dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Franklin i v jiné kategorii než je věda.