Kdo je to?
Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Benjamin Franklin?

Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis, informace, biografie, věda

Benjamin Franklin byl přírodovědec a diplomat. Pocházel z chudé rodiny a začal pracovat jako knihtiskař. Nezískal univerzitní vzdělání, ale byl zvídavý samouk. Založil knihkupectví a tiskárnu, vydával časopis a zajímal se o přírodní vědy nebo o politiku. Zkoumal vztah mezi elektřinou a blesky. Na základě odvážných experimentů se mu podařilo sestrojit bleskosvod a v Americe je považován za jeho vynálezce, přestože bleskosvod už dříve vynalezl český kněz a přírodovědec Prokop Diviš. Byl nadšeným šachistou a šachy viděl nejen jako zábavnou hru, ale také jako prostředek k rozvoji koncentrace, sebeovládání a racionálního myšlení. Díky tomu mohou mít šachy velký vliv na rozvoj osobnosti. Měl zájem o kartografii a vytvořil první detailní mapu Golfského proudu.
Účastnil se rovněž veřejného života a podílel se na sepsání americké ústavy. Poté se mu podařilo vyjednat pomoc od Francie, která následně přispěla k nezávislosti Ameriky. Dnes je zejména v USA oceňován jako silný a všestranně nadaný člověk, který se sám dokázal vypracovat ze špatných poměrů až do nejvyšších pater politiky a měl vliv na formování samostatné Ameriky. Za tyto zásluhy je vyobrazen na stodolarové bankovce a řazen mezi nejvýznamnější Otce zakladatele Spojených států amerických. Dodnes se jím inspirují vysoce postavení lidé jako jsou politici nebo manažeři. Aby Franklin jakožto samouk dosáhl svých cílů, přizpůsobil tomu denní režim a celý život. Vstával brzy ráno, dbal na rutinu, měl propracovaný denní plán, rozvíjel kreativitu, neztrácel čas zbytečnými činnostmi a současně zůstával skromným člověkem navzdory úspěchům a bohatství. Díky tomu je vzorem lidí, kteří usilují o seberozvoj.Kdo byl Benjamin Franklin? Životopis Benjamin Franklin, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Benjamin Franklin

Národnost: americká
Datum narození: 17. ledna 1706
Místo narození: Boston, USA
Datum úmrtí: 17. dubna 1790

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Benjamin Franklin s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Dřevomorka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kýč? Pamatujete si definici pojmu Inri? Znáte termín Fanfiction?

Klíčová slova: místo narození, popis, Benjamin Franklin, životopis, zajímavosti, nežijící, wiki, kdy se narodil Benjamin Franklin?, Kdy zemřel Benjamin Franklin, osobnosti, Benjamin Franklin, kdo je Benjamin Franklin?, národnost, lexikon, život, biografie

Pojem Benjamin Franklin je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Benjamin Franklin zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Benjamin Franklin ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Benjamin Franklin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Benjamin Franklin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benjamin Franklin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Franklin například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Benjamin Franklin

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Benjamin Franklin? Kdy se narodil Benjamin Franklin? Kde se narodil Benjamin Franklin? Kdy zemřel Benjamin Franklin? Benjamin Franklin je v kategorii Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Benjamin Franklin řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Franklin i v jiné kategorii než je věda.