Kdo je to?
Kdo je to Astrolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Astrolog? Lidé, věda

Astrolog

Co znamená a jaký je význam slova Astrolog?

Astrolog je člověk zabývající se astrologií. Zkoumá pohyby hvězd a planet, jejich postavení v konkrétním okamžiku a snaží se určit, jaký vliv mohou mít tyto nebeské jevy na události v lidských životech a na planetu Zemi. Podle astrologie ovlivňuje pohyb vesmírných těles povahu člověka, jeho život, vztahy s jinými lidmi, ale například i přírodní úkazy. Nejedná se o vědeckou disciplínu.
Astrologii provozovaly již dávnověké civilizace. Po většinu existence lidstva měli astrologové výlučné postavení, kdy jim naslouchaly výjimečné a vůdčí osobnosti a dávaly na jejich rady a rozhodovaly se podle nich.
Přestože astrologii nelze považovat za vědu, měla určitý vliv na vynálezy a vývoj v oblasti pozorování vesmíru, které napomohly v rozvoji vědních disciplín zabývajících se tímto tématem.
Slovo pochází z řečtiny, kde astron znamená hvězda a logos je označení pro vědu či nauku.
Astrologa můžeme též označit za hvězdopravce.Kdo je to Astrolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Astrolog? Lidé, věda

Budeme rádi, pokud budete definici slova Astrolog sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Tahák? Vzpomenete si na definici slova Projekt Gutenberg? Rozumíte pojmu Cestopis? Vzpomněli byste si na význam slova Kámen mudrců?

Klíčová slova: přesný výraz, původ slova, význam pojmu, synonymum, informace, vysvětlení, co znamená, formulace, Astrolog, význam, wiki, pojem, lexikon, heslo, věda, odborný výraz

Pojem Astrolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Astrolog ve Wikipedii

Hledat termín Astrolog ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Astrolog ve Wikislovníku

Najít termín Astrolog na Google.cz

Zkusit najít slovo Astrolog ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Astrolog například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Astrolog

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Astrolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Astrolog? Definice pojmu Astrolog patří do sekce Věda

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, termín, výraz,heslo dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Astrolog i jinde než v sekci než v věda.