Kdo je to?
Kdo je to Astrolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Astrolog? Lidé, věda

Kdo je to Astrolog?

Jaký je význam slova Astrolog? Co to znamená?

Astrolog je člověk zabývající se astrologií. Zkoumá pohyby hvězd a planet, jejich postavení v konkrétním okamžiku a snaží se určit, jaký vliv mohou mít tyto nebeské jevy na události v lidských životech a na planetu Zemi. Podle astrologie ovlivňuje pohyb vesmírných těles povahu člověka, jeho život, vztahy s jinými lidmi, ale například i přírodní úkazy. Nejedná se o vědeckou disciplínu.
Astrologii provozovaly již dávnověké civilizace. Po většinu existence lidstva měli astrologové výlučné postavení, kdy jim naslouchaly výjimečné a vůdčí osobnosti a dávaly na jejich rady a rozhodovaly se podle nich.
Přestože astrologii nelze považovat za vědu, měla určitý vliv na vynálezy a vývoj v oblasti pozorování vesmíru, které napomohly v rozvoji vědních disciplín zabývajících se tímto tématem.
Slovo pochází z řečtiny, kde astron znamená hvězda a logos je označení pro vědu či nauku.
Astrologa můžeme též označit za hvězdopravce.Kdo je to Astrolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Astrolog? Lidé, věda

Zaujalo vás slovo, termín Astrolog? Potom se podělte s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Odhad nemovitostí? Pamatujete si definici pojmu Iontový nápoj? Rozumíte pojmu Zubní korunka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Home Office?

Klíčová slova: popis, odborný výraz, Astrolog, Astrolog, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, původ slova, informace, definice, termín, lexikon, přesný výraz, wikipedie, etymologie, wiki

Pojem Astrolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Astrolog ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Astrolog ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Astrolog na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Astrolog ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Astrolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Astrolog například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Astrolog

Právě jste zjistili Kdo je to Astrolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Astrolog? Definice pojmu Astrolog je v kategorii Věda

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, text, definici, třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v věda.