Kdo je to?
Kdo je to Astrolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Astrolog? Lidé, věda

Kdo je to Astrolog?

Co znamená a jaký je význam slova Astrolog?

Astrolog je člověk zabývající se astrologií. Zkoumá pohyby hvězd a planet, jejich postavení v konkrétním okamžiku a snaží se určit, jaký vliv mohou mít tyto nebeské jevy na události v lidských životech a na planetu Zemi. Podle astrologie ovlivňuje pohyb vesmírných těles povahu člověka, jeho život, vztahy s jinými lidmi, ale například i přírodní úkazy. Nejedná se o vědeckou disciplínu.
Astrologii provozovaly již dávnověké civilizace. Po většinu existence lidstva měli astrologové výlučné postavení, kdy jim naslouchaly výjimečné a vůdčí osobnosti a dávaly na jejich rady a rozhodovaly se podle nich.
Přestože astrologii nelze považovat za vědu, měla určitý vliv na vynálezy a vývoj v oblasti pozorování vesmíru, které napomohly v rozvoji vědních disciplín zabývajících se tímto tématem.
Slovo pochází z řečtiny, kde astron znamená hvězda a logos je označení pro vědu či nauku.
Astrologa můžeme též označit za hvězdopravce.Kdo je to Astrolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Astrolog? Lidé, věda

Sdílejte text pojmu Astrolog s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Odhad nemovitostí? Znáte termín Hypotéza? Rozumíte pojmu Městys? Víte, co je to Factoring?

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, pojem, význam slova, etymologie, wiki, Astrolog, věda, wikipedie, lexikon, synonymum, formulace, co znamená, věda, popis, vysvětlení

Pojem Astrolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Astrolog

Vyhledat pojem Astrolog ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Astrolog ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Astrolog ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Astrolog v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Astrolog ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Astrolog například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Vysvětlení významu slova Astrolog, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Astrolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Astrolog? Definice pojmu Astrolog se nachází v kategorii Věda

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít informace pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda).