Kdo je to?
Kdo byl Carl Linné? Životopis Carl Linné, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Carl Linné?

Kdo byl Carl Linné? Životopis, informace, biografie, věda

Carl Linné byl švédský vědec, biolog a botanik a lékař.
Vystudoval v Uppsale. Po celý život byl nadšený botanik, věnoval se také lékařské praxi.
Za jeho největší přínos vědě je považován botanický a zoologický systém, který zavedl. Na jeho vědeckých pracích je založeno dodnes používané přírodovědné názvosloví i biologické třídění na druhy.
Podnikl také cestu do Laponska, která přinesla řadu poznatků o severské fauně i flóře, stejně jako o tamějších lidech, o nichž měla dobová společnost jen velmi málo informací.
O svých poznatcích napsal celou řadu knih (Soustava přírody; Základy botaniky; Laponská květena...). Je také autorem několika cestopisů.
Svým vlivem a prací se zasloužil o rozvoj vědy ve Švédsku. Vedl botanickou zahradu v Uppsale a podílel se na založení švédské Akadamie věd.Kdo byl Carl Linné? Životopis Carl Linné, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Carl Linné

Národnost: švédská
Datum narození: 23. května 1707
Místo narození: Råshult, Švédsko
Datum úmrtí: 10. ledna 1778

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Carl Linné s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Autobiografie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Globální oteplování? Vzpomenete si na definici slova Štěpkovač? Znáte termín Řehole?

Klíčová slova: biografie, osobnost, Kdy zemřel Carl Linné, informace, kdy se narodil Carl Linné?, zajímavosti, popis, národnost, wiki, kdo to je, osobnosti, nežijící, lexikon, kde se narodil Carl Linné?, kdo je Carl Linné?, vysvětlení

Pojem Carl Linné je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Carl Linné zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat frázi Carl Linné ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Carl Linné ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Carl Linné ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Carl Linné na Youtube

Najít slovo Carl Linné ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Linné například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carl Linné

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Carl Linné? Kdy se narodil Carl Linné? Kde se narodil Carl Linné? Kdy zemřel Carl Linné? Carl Linné se nachází v kategorii Věda

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Carl Linné dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Linné i v jiné kategorii než je věda.