Kdo je to?
Kdo byl Carl Linné? Životopis Carl Linné, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Carl Linné?

Kdo byl Carl Linné? Životopis, informace, biografie, věda

Carl Linné byl švédský vědec, biolog a botanik a lékař.
Vystudoval v Uppsale. Po celý život byl nadšený botanik, věnoval se také lékařské praxi.
Za jeho největší přínos vědě je považován botanický a zoologický systém, který zavedl. Na jeho vědeckých pracích je založeno dodnes používané přírodovědné názvosloví i biologické třídění na druhy.
Podnikl také cestu do Laponska, která přinesla řadu poznatků o severské fauně i flóře, stejně jako o tamějších lidech, o nichž měla dobová společnost jen velmi málo informací.
O svých poznatcích napsal celou řadu knih (Soustava přírody; Základy botaniky; Laponská květena...). Je také autorem několika cestopisů.
Svým vlivem a prací se zasloužil o rozvoj vědy ve Švédsku. Vedl botanickou zahradu v Uppsale a podílel se na založení švédské Akadamie věd.Kdo byl Carl Linné? Životopis Carl Linné, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Carl Linné

Národnost: švédská
Datum narození: 23. května 1707
Místo narození: Råshult, Švédsko
Datum úmrtí: 10. ledna 1778

Líbí se stručný životopis s osobou Carl Linné? Pak se podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Autobiografie? Vzpomněli byste si na význam slova Mene tekel? Vzpomenete si na definici slova Duše? Znáte definici termínu Lombardní sazba?

Klíčová slova: osobnosti, národnost, narození, datum narození, kdo je Carl Linné?, kdy se narodil Carl Linné?, Kdy zemřel Carl Linné, Carl Linné, biografie, věda, věda, životopis, datum úmrtí, informace, kde se narodil Carl Linné?, wikipedie

Pojem Carl Linné je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Carl Linné v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Carl Linné ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Carl Linné na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carl Linné ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Linné například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Carl Linné?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Carl Linné? Kdy se narodil Carl Linné? Kde se narodil Carl Linné? Kdy zemřel Carl Linné? Carl Linné je v kategorii Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Carl Linné třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Linné i v jiné kategorii než je věda.