Kdo je to?
Kdo byl Carl Linné? Životopis Carl Linné, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Carl Linné?

Kdo byl Carl Linné? Životopis, informace, biografie, věda

Carl Linné byl švédský vědec, biolog a botanik a lékař.
Vystudoval v Uppsale. Po celý život byl nadšený botanik, věnoval se také lékařské praxi.
Za jeho největší přínos vědě je považován botanický a zoologický systém, který zavedl. Na jeho vědeckých pracích je založeno dodnes používané přírodovědné názvosloví i biologické třídění na druhy.
Podnikl také cestu do Laponska, která přinesla řadu poznatků o severské fauně i flóře, stejně jako o tamějších lidech, o nichž měla dobová společnost jen velmi málo informací.
O svých poznatcích napsal celou řadu knih (Soustava přírody; Základy botaniky; Laponská květena...). Je také autorem několika cestopisů.
Svým vlivem a prací se zasloužil o rozvoj vědy ve Švédsku. Vedl botanickou zahradu v Uppsale a podílel se na založení švédské Akadamie věd.Kdo byl Carl Linné? Životopis Carl Linné, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Carl Linné

Národnost: švédská
Datum narození: 23. května 1707
Místo narození: Råshult, Švédsko
Datum úmrtí: 10. ledna 1778

Sdílejte tuto stránku s osobností Carl Linné se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Autobiografie? Pamatujete si definici pojmu Konotace? Vzpomenete si na definici slova Umělý kámen? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cepín?

Klíčová slova: datum narození, biografie, kdo to je, Carl Linné, Carl Linné, nežijící, osobnost, narození, věda, životopis, národnost, wikipedie, kdo je Carl Linné?, kdy se narodil Carl Linné?, popis, věda

Pojem Carl Linné je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Carl Linné v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Carl Linné ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Carl Linné na Google.cz

Hledat videa s názvem Carl Linné na Youtube

Vyhledat pojem Carl Linné ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Carl Linné ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Linné například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carl Linné

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Carl Linné? Kdy se narodil Carl Linné? Kde se narodil Carl Linné? Kdy zemřel Carl Linné? Carl Linné se nachází v sekci Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Carl Linné např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Linné i v jiné kategorii než je věda.