Kdo je to?
Kdo je Ons Džabúrová? Životopis Ons Džabúrová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Ons Džabúrová

Kdo je Ons Džabúrová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Ons Džabúrová je tuniská profesionální tenistka. Džabúrová se narodila v srpnu 1994 ve městě Ksar Hellar na severovýchodě země.
S tenisem začala poměrně brzo. Její rodina ji ve sportu podporovala a díky tomu se brzy stala profesionální hráčkou (2012).
První větší úspěch Džabúrová zaznamenala roku 2008 na juniorském turnaji Petits Ducs ve francouzském Dijonu, kde zvítězila, čímž se stala dvojnásobnou mistryní Afriky do 16 let. O dva roky později se dostala až do finále juniorského French Open 2010 ve dvouhře. V dalším roce juniorské French Open 2011 vyhrála. Ve finále porazila tenistku Mónicu Puigovou.
Od roku 2012 soutěží mezi profesionály na okruhu WTA a ITF. Doposud vyhrála na okruhu WTA čtyři tituly ve dvouhře. Na okruhu ITF si připsala již jedenáct titulů ve dvouhře a jeden ve čtyřhře.
Jako reprezentantka Tuniska se zúčastnila Letních Olympijských her 2012 v Londýně a v roce 2016 v brazilském Riu.
Mezi největší úspěchy Džabúrové v profesionální kariéře patří finále dvouhry na US Open 2022, kde prohrála ve finále s polskou tenistkou Igou Świątekovou. Zahrála si také dvě finále ve dvouhře na Wimbledonu po sobě, a to v letech 2022-2023. Poprvé v roce 2022 nestačila na tenistku z Kazachstánu Jelenu Rybakinovou a roku 2023 na Češku Markétu Vondroušovou. Na Australian Open a French Open se dostala nejdále do čtvrtfinále.
Džabúrová se doposud nejlépe umístila v žebříčku WTA na 2. místě ve dvouhře v červnu 2022. Ve čtyřhře se zatím nejlépe umístila na 116. místě v únoru 2020.
Roku 2021 se po výhře na turnaji v Birminghamu stala vůbec první Arabkou, která získala titul na okruhu WTA.
Roku 2011 se připojila k tuniskému týmu pro zápasy ve Fed Cupu. Džabúrová nejčastěji hrává s tenisovou raketou značky Wilson.
Dříve ji trénoval Bertrand Perret. Nyní je jejím trenérem Džabúrové Issam Jellali.
Ve dvaceti letech se provdala za rusko-tuniského šermíře Karima Kamouna, který působí také jako její kondiční trenér.
V anketě London Arabia Organisation, konané v Londýně 2019, byla zvolena Arabkou roku ve sportu.
V roce 2020 Ons Džabúrová uzavřela smlouvu s leteckou společností Qatar Airways.Kdo je Ons Džabúrová? Životopis Ons Džabúrová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Ons Džabúrová

Národnost: tuniská
Datum narození: 28. 8. 1994
Místo narození: Ksar Hellal, Tunisko

Tento text (Ons Džabúrová) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Fleece? Víte co je Dělitel? Víte co je Privilegium? Vzpomněli byste si co označuje výraz Melanom?

Klíčová slova: lexikon, místo narození, vysvětlení, popis, sport, biografie, kdo je Ons Džabúrová?, osobnost, Ons Džabúrová, osobnosti, Ons Džabúrová, národnost, datum narození, zajímavosti, kde se narodila Ons Džabúrová?, životopis

Pojem Ons Džabúrová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ons Džabúrová lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Ons Džabúrová na Youtube

Zkusit najít termín Ons Džabúrová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ons Džabúrová na Google.cz

Vyhledat pojem Ons Džabúrová na Google obrázcích

Hledat frázi Ons Džabúrová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ons Džabúrová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Ons Džabúrová? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Ons Džabúrová? Kdy se narodila Ons Džabúrová? Kde se narodila Ons Džabúrová? Ons Džabúrová patří do kategorie Sport

Kategorie sport, potápěč, ons Džabúrová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Ons Džabúrová třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ons Džabúrová i v jiné kategorii než je sport.