Kdo je to?
Kdo je Štěpán Benoni? Životopis Štěpán Benoni, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Štěpán Benoni?

Kdo je Štěpán Benoni? Životopis, informace, biografie, herectví

Štěpán Benoni je český filmový, seriálový, divadelní a dabingový herec. Benoni se narodil v Praze. Už jako dítě začal hrát menší role v divadelních hrách Národního divadla. Po základní škole začal studovat na Střední knihkupecké škole, odkud později přestoupil na Pražskou konzervatoř. Na konzervatoři studoval Hudebně dramatický obor. Již v průběhu studia vystupoval v pražském Divadle na Vinohradech, v Národním divadle a v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Po dokončení konzervatoře získal své první angažmá v Městském divadle v Kladně. V kladenském divadle odehrál desítky her. Za roli Christophera v divadelní hře Podivný případ se psem byl nominován na Cenu Thálie. Později hrál v Divadle Bez Zábradlí, v Komorní činohře, v Žižkovském divadle a také v Divadle Studio DVA.
Na televizních obrazovkách se Benoni poprvé objevil na TV Nova v roce 2005 v seriálu Ulice, kde působil několik let. Později si zahrál v televizních seriálech Kriminálka Anděl (2012), Vyprávěj (2013), Cirkus Bukowsky (2013-2014), Život a doba soudce A. K. (2014), Všechny moje lásky, Policie Modrava (2015), Drazí sousedé, Pustina, Atentát (2016), Ordinace v růžové zahradě (2017-2021), Modrý kód (2017-2018), Tátové na tahu (2018), Sever, Bez vědomí (2019), Kukačky (2021), Zoo, Duch (2022).
Benoni debutoval ve filmu Tobruk v roce 2008. Doposud má na kontě deset filmů. Mezi jeho známější filmy patří Piko (2010), Bony a klid 2 (2014), Gangster Ka: Afričan (2015), Zločin v Polné (2016), Dvě nevěsty a jedna svatba (2018), Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Matky (2021).
Benoni propůjčil svůj hlas postavě Kylo Ren ve filmech Star Wars VII – Síla se probouzí (2015), Star Wars VIII – Poslední z Jediů (2017) a Star Wars IX – Vzestup Skywalkera (2019).
Štěpán Benoni si vzal v roce 2013 za manželku herečku Vladimíru Striežencovou.Kdo je Štěpán Benoni? Životopis Štěpán Benoni, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Štěpán Benoni

Národnost: česká
Datum narození: 23. 8. 1984
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Štěpán Benoni s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Nikotin? Znáte pojem Seraf? Znáte definici termínu Epilog? Vzpomenete si na definici slova Křesťanství?

Klíčová slova: kdo je Štěpán Benoni?, biografie, wikipedie, lexikon, život, vysvětlení, místo narození, informace, wiki, národnost, kdy se narodil Štěpán Benoni?, datum narození, kde se narodil Štěpán Benoni?, životopis, herectví, herectví

Pojem Štěpán Benoni je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Štěpán Benoni ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Štěpán Benoni na Google obrázcích

Hledat frázi Štěpán Benoni ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Štěpán Benoni na Youtube

Zkusit najít termín Štěpán Benoni v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Štěpán Benoni například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Štěpán Benoni? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Štěpán Benoni? Kdy se narodil Štěpán Benoni? Kde se narodil Štěpán Benoni? Štěpán Benoni je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Štěpán Benoni třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Štěpán Benoni i v jiné kategorii než je herectví.