Kdo je to?
Kdo byl Benito Mussolini? Životopis Benito Mussolini, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Benito Mussolini?

Kdo byl Benito Mussolini? Životopis, informace, biografie, politici

Benito Mussolini byl politik a fašistický diktátor. Narodil se do rodiny, která se hlásila k socialismu. Působil jako učitel, ale kvůli vojenské službě uprchl do Švýcarska. Tam se mu nedařilo najít zaměstnání jako učitel, musel vykonávat podřadné práce a nakonec žebral. Za to byl vykázán zpět do Itálie, kde nastoupil na vojenskou službu. Po vojenské službě pracoval jako novinář a nakonec se stal šéfredaktorem v novinách Italské socialistické strany. První světová válka ale znamenala rozchod Mussoliniho se socialistickou stranou. Podporoval totiž zapojení do války na straně Dohody a byl vyloučen ze strany.
Po roztržce se socialisty se Mussolini začal přiklánět k fašismu. V roce 1919 založil organizaci, která se po dvou letech transformovala ve fašistickou stranu. Přetrvával vliv socialismu a strana podporovala dělníky, ale byl kladen důraz na nacionalismus. V roce 1921 se Mussolini se svou stranou dostal do parlamentu. V rámci fašistické strany byla založena skupina s názvem Černé košile, která sdružovala vojáky a útočila na cíle spojené s levicí. Situace přerostla v násilné boje a připomínala občanskou válku, ale Mussolini z ní vyšel posílen. Když hrozilo, že svrhne vládu, byl jmenován premiérem. Od té doby systematicky hromadil moc a v roce 1925 začala jeho diktátorská vláda.
Proběhlo několik atentátů, které měly za cíl Mussoliniho odstranit. Žádný nebyl úspěšný a došlo naopak k utužení vlády. Fašismus měl na společnost stále větší vliv. Vládu nad Itálií převzala Velká fašistická rada a levicová opozice byla kompletně odstavena od moci. Fašistická vláda potlačila mafii, omezila autonomii v koloniích a získala podporu papeže. Problémem byla stagnující ekonomika. Zlomem bylo, když v Německu získali moc nacisté. Hitler Mussoliniho obdivoval, ale spojenectví mezi nacistickým Německem a fašistickou Itálií nebylo snadné. Velké spory byly o Rakousko, italská armáda zaostávala a celá Itálie se dostávala do izolace. Mussoliniho velkolepé sny skončily a převahu získal Hitler. Mussolini ztratil popularitu, byl sesazen a uvězněn. Následně ho osvobodili nacisté a předali mu vládu nad severním území Itálie. Mussolini se snažil získat zpět ztracenou popularitu, ale bylo stále jasnější, že válka je prohraná. Pokusil se proto utéci do Švýcarska, ale byl odhalen a popraven.Kdo byl Benito Mussolini? Životopis Benito Mussolini, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Benito Mussolini

Národnost: italská
Datum narození: 29. července 1883
Místo narození: Predappio, Itálie
Datum úmrtí: 28. dubna 1945

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Benito Mussolini sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Tornádo? Znáte pojem Matrix? Znáte pojem Lučavka královská? Vzpomenete si na definici slova Volatilita?

Klíčová slova: Benito Mussolini, datum narození, vysvětlení, Kdy zemřel Benito Mussolini, zajímavosti, životopis, datum úmrtí, politici, kde se narodil Benito Mussolini?, informace, kdo je Benito Mussolini?, Benito Mussolini, narození, osobnost, kdo to je, národnost

Pojem Benito Mussolini je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Benito Mussolini ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Benito Mussolini ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Benito Mussolini na Google.cz

Zkusit najít výraz Benito Mussolini ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benito Mussolini ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Benito Mussolini například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Benito Mussolini? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Benito Mussolini? Kdy se narodil Benito Mussolini? Kde se narodil Benito Mussolini? Kdy zemřel Benito Mussolini? Benito Mussolini patří do kategorie Politici

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Benito Mussolini třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benito Mussolini i v jiné kategorii než je politici.