Kdo je to?
Kdo je Elisabeth Shue? Životopis Elisabeth Shue, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Elisabeth Shue

Kdo je Elisabeth Shue? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Elisabeth Shue je americká filmová a seriálová herečka známá svou všestranností, přirozeným talentem a šarmem. Během své kariéry hrála v mnoha filmových a televizních projektech, v nichž předvedla svůj herecký rozsah a získala si uznání kritiků. Mimo jiné byla nominována na Oscara.
Elisabeth Shue se narodila v roce 1963 v americkém státě Delaware a s herectvím začala již v mládí, kdy debutovala ve filmovém hitu The Karate Kid z roku 1984. Poté si zahrála v několika populárních filmech z 80. let, včetně Dobrodružství při hlídání dětí a Koktejl. Po střední škole vystudovala Hardwardskou univerzitu.
Její průlomová role ve filmu přišla ve snímku Leaving Las Vegas z roku 1995, v němž si upevnila status vážné herečky a za svůj syrový, emotivní výkon získala nominaci na Oscara. Poté pokračovala v soustavné práci ve filmu a v televizi, kde ztvárnila významné role například ve filmech Muž bez stínu, Pozor na Harryho či Kriminálka Las Vegas, za které získala uznání kritiky a nominaci na cenu Emmy za vynikající herečku ve vedlejší roli v dramatickém seriálu.
Kromě herecké kariéry se Elisabeth Shue věnuje také filantropii. Spolupracuje s několika organizacemi na podporu vzdělávání a zdravotní péče, mimo jiné působí jako velvyslankyně nadace Global Water Foundation, jejímž cílem je poskytovat lidem na celém světě čistou pitnou vodu. Od roku 1994 je vdaná za režiséra a producenta Davise Guggenheima a mají spolu tři děti.Kdo je Elisabeth Shue? Životopis Elisabeth Shue, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Elisabeth Shue

Národnost: americká
Datum narození: 6.10.1963
Místo narození: Wilmington, Delaware, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Elisabeth Shue? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Deprivace? Znáte termín Bergamot? Rozumíte pojmu Outfit? Víte, co je to Římský klub?

Klíčová slova: kde se narodila Elisabeth Shue?, wikipedie, herectví, osobnost, datum narození, wiki, osobnosti, život, Elisabeth Shue, biografie, lexikon, životopis, vysvětlení, národnost, kdo je Elisabeth Shue?, popis

Pojem Elisabeth Shue je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Elisabeth Shue

Najít slovo Elisabeth Shue ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Elisabeth Shue na Youtube

Najít termín Elisabeth Shue ve Wikislovníku

Najít pojem Elisabeth Shue ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Elisabeth Shue ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Elisabeth Shue například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Elisabeth Shue

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Elisabeth Shue? Kdy se narodila Elisabeth Shue? Kde se narodila Elisabeth Shue? Elisabeth Shue se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, herec v bílém, elisabeth Shue, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Elisabeth Shue řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Elisabeth Shue i v jiné kategorii než je herectví.