Kdo je to?
Kdo je Elisabeth Shue? Životopis Elisabeth Shue, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Elisabeth Shue?

Kdo je Elisabeth Shue? Životopis, informace, biografie, herectví

Elisabeth Shue je americká filmová a seriálová herečka známá svou všestranností, přirozeným talentem a šarmem. Během své kariéry hrála v mnoha filmových a televizních projektech, v nichž předvedla svůj herecký rozsah a získala si uznání kritiků. Mimo jiné byla nominována na Oscara.
Elisabeth Shue se narodila v roce 1963 v americkém státě Delaware a s herectvím začala již v mládí, kdy debutovala ve filmovém hitu The Karate Kid z roku 1984. Poté si zahrála v několika populárních filmech z 80. let, včetně Dobrodružství při hlídání dětí a Koktejl. Po střední škole vystudovala Hardwardskou univerzitu.
Její průlomová role ve filmu přišla ve snímku Leaving Las Vegas z roku 1995, v němž si upevnila status vážné herečky a za svůj syrový, emotivní výkon získala nominaci na Oscara. Poté pokračovala v soustavné práci ve filmu a v televizi, kde ztvárnila významné role například ve filmech Muž bez stínu, Pozor na Harryho či Kriminálka Las Vegas, za které získala uznání kritiky a nominaci na cenu Emmy za vynikající herečku ve vedlejší roli v dramatickém seriálu.
Kromě herecké kariéry se Elisabeth Shue věnuje také filantropii. Spolupracuje s několika organizacemi na podporu vzdělávání a zdravotní péče, mimo jiné působí jako velvyslankyně nadace Global Water Foundation, jejímž cílem je poskytovat lidem na celém světě čistou pitnou vodu. Od roku 1994 je vdaná za režiséra a producenta Davise Guggenheima a mají spolu tři děti.Kdo je Elisabeth Shue? Životopis Elisabeth Shue, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Elisabeth Shue

Národnost: americká
Datum narození: 6.10.1963
Místo narození: Wilmington, Delaware, USA

Popis osobnosti Elisabeth Shue můžete sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je RIP? Vzpomněli byste si co označuje výraz Klenba? Rozumíte pojmu Chytrý telefon? Znáte termín Piktogram?

Klíčová slova: wiki, Elisabeth Shue, informace, Elisabeth Shue, kdy se narodila Elisabeth Shue?, vysvětlení, kdo je Elisabeth Shue?, kde se narodila Elisabeth Shue?, biografie, herectví, wikipedie, narození, osobnosti, národnost, místo narození, popis

Pojem Elisabeth Shue je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Elisabeth Shue ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Elisabeth Shue ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Elisabeth Shue ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Elisabeth Shue ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Elisabeth Shue na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elisabeth Shue například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Elisabeth Shue?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Elisabeth Shue? Kdy se narodila Elisabeth Shue? Kde se narodila Elisabeth Shue? Elisabeth Shue se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Elisabeth Shue třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Elisabeth Shue i v jiné kategorii než je herectví.