Kdo je to?
Kdo je Adam Drda? Životopis Adam Drda, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Adam Drda

Kdo je Adam Drda? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Adam Drda je český dokumentarista, spisovatel a novinář.
V 90. letech se Drda věnoval novinařině, psal například pro Respekt nebo Hospodářské noviny. Dlouhodobě spolupracuje s Revolver Revue.
V novém miléniu se Adam Drda začal věnovat především projektům spojeným s moderními dějinami. Viz například Příběhy 20. století na Českém rozhlase či Neznámí hrdinové v České televizi. Cyklus Příběhy 20. století po úvodní rozhlasové podobě dostal i televizní (zde se Drda podílel na scénáři a režii) a knižní podobu. Knižně vyšli i Neznámí hrdinové.
I další Drdovy knihy spojuje podobné téma. Např: Před branou nenávratna: Příběhy šoa (2021); Normalizované životy (II) (2017, resp. 2018); Mýty o socialistických časech (2010) apod.
Adam Drda též spolupracuje s neziskovou organizací Člověk v tísni.
V roce 2007 se stal držitelem Ceny Ferdinanda Peroutky.Kdo je Adam Drda? Životopis Adam Drda, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní informace o osobě Adam Drda

Národnost: česká
Datum narození: 3. července 1971
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Adam Drda? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ikona? Vzpomněli byste si na význam slova Turecká káva? Znáte pojem Plazma? Znáte definici termínu Sémantika?

Klíčová slova: Adam Drda, wikipedie, kdy se narodil Adam Drda?, život, kde se narodil Adam Drda?, wiki, místo narození, popis, vysvětlení, zajímavosti, Adam Drda, národnost, osobnost, životopis, novináři, novináři

Pojem Adam Drda je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Adam Drda

Zkusit najít frázi Adam Drda na Google.cz

Zkusit najít Adam Drda ve Wikislovníku

Najít slovo Adam Drda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Adam Drda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Adam Drda v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Drda například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Adam Drda? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Adam Drda? Kdy se narodil Adam Drda? Kde se narodil Adam Drda? Adam Drda je v kategorii Novináři

Kategorie novináři, žurnalista fotograf, adam Drda, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Adam Drda dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Drda i v jiné kategorii než je novináři.