Kdo je to?
Kdo je Adam Drda? Životopis Adam Drda, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Kdo je Adam Drda?

Kdo je Adam Drda? Životopis, informace, biografie, novináři

Adam Drda je český dokumentarista, spisovatel a novinář.
V 90. letech se Drda věnoval novinařině, psal například pro Respekt nebo Hospodářské noviny. Dlouhodobě spolupracuje s Revolver Revue.
V novém miléniu se Adam Drda začal věnovat především projektům spojeným s moderními dějinami. Viz například Příběhy 20. století na Českém rozhlase či Neznámí hrdinové v České televizi. Cyklus Příběhy 20. století po úvodní rozhlasové podobě dostal i televizní (zde se Drda podílel na scénáři a režii) a knižní podobu. Knižně vyšli i Neznámí hrdinové.
I další Drdovy knihy spojuje podobné téma. Např: Před branou nenávratna: Příběhy šoa (2021); Normalizované životy (II) (2017, resp. 2018); Mýty o socialistických časech (2010) apod.
Adam Drda též spolupracuje s neziskovou organizací Člověk v tísni.
V roce 2007 se stal držitelem Ceny Ferdinanda Peroutky.Kdo je Adam Drda? Životopis Adam Drda, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní informace o osobě Adam Drda

Národnost: česká
Datum narození: 3. července 1971
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Adam Drda? s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Single? Rozumíte pojmu Jinotaj? Znáte pojem Hepatitida? Znáte pojem Pleonasmus?

Klíčová slova: wikipedie, wiki, narození, kde se narodil Adam Drda?, život, životopis, vysvětlení, zajímavosti, novináři, národnost, novináři, informace, lexikon, Adam Drda, místo narození, biografie

Pojem Adam Drda je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Adam Drda

Hledejte bez špehování slovo Adam Drda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Adam Drda ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Adam Drda na Google obrázcích

Vyhledat pojem Adam Drda v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Adam Drda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Drda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adam Drda

Právě nyní již víte Kdo je to Adam Drda? Kdy se narodil Adam Drda? Kde se narodil Adam Drda? Adam Drda patří do sekce Novináři

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Adam Drda dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Drda i v jiné kategorii než je novináři.