Kdo je to?
Kdo je Eva Pavlová? Životopis Eva Pavlová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Eva Pavlová

Kdo je Eva Pavlová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Eva Pavlová je česká první dáma, manželka prezidenta republiky Petra Pavla.
Na gymnáziu se věnovala sportovní střelbě, což byl jeden z důvodů, proč v dalším studiu pokračovala na Vojenskou odbornou školu žen. Následně pokračovala ve studiu na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda. Kvůli vojenské kariéře vstoupila do KSČ, ze strany vystoupila během listopadových událostí roku 1989, během prezidentské kampaně Petra Pavla pak své členství v Komunistické straně označila za chybu.
V armádě zůstala i po revoluci, do výslužby odešla v roce 2015 s hodností podplukovnice. Spolu s Petrem Pavlem odjela do Bruselu, kde působil jako předseda Vojenského výboru NATO. Po návratu pracovala v mediačním centru. Do jejího života zasáhla nemoc - rakovina štítné žlázy, ze které se však vyléčila.
Její manžel Petr Pavel se stal českým prezidentem po volbách v roce 2023, a Pavlová se tak stala první dámou České republiky. Během kampaně avizovala, že chce být aktivní první dámou a zaměřovat se hlavně na témata spojená s rodinou a postavením žen ve společnosti.
Její první manželství skončilo rozvodem, za Petra Pavla se provdala v roce 2004.
V roce 2022 kandidovala v komunálních volbách do zastupitelstva obce Černouček, ve volbách uspěla a stala se zastupitelkou.Kdo je Eva Pavlová? Životopis Eva Pavlová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní data o osobě Eva Pavlová

Národnost: česká
Datum narození: 5. listopadu 1964
Místo narození: Šumperk

Tento text (Eva Pavlová) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu SPU? Víte co je Břidlice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kreditní karta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Posvícení?

Klíčová slova: biografie, wiki, Eva Pavlová, osobnost, osobnosti, popis, místo narození, životopis, narození, politika, kdo je Eva Pavlová?, život, vysvětlení, informace, národnost, zajímavosti

Pojem Eva Pavlová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Eva Pavlová hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eva Pavlová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Eva Pavlová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Eva Pavlová na Youtube

Najít termín Eva Pavlová ve Wikipedii

Vyhledat heslo Eva Pavlová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Pavlová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Eva Pavlová? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Eva Pavlová? Kdy se narodila Eva Pavlová? Kde se narodila Eva Pavlová? Eva Pavlová patří do kategorie Politika

Kategorie politika, ministryně žena, eva Pavlová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Eva Pavlová dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Pavlová i v jiné kategorii než je politika.