Kdo je to?
Kdo je Eva Pavlová? Životopis Eva Pavlová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Eva Pavlová?

Kdo je Eva Pavlová? Životopis, informace, biografie, politika

Eva Pavlová je česká první dáma, manželka prezidenta republiky Petra Pavla.
Na gymnáziu se věnovala sportovní střelbě, což byl jeden z důvodů, proč v dalším studiu pokračovala na Vojenskou odbornou školu žen. Následně pokračovala ve studiu na Vojenské politické akademii Klementa Gottwalda. Kvůli vojenské kariéře vstoupila do KSČ, ze strany vystoupila během listopadových událostí roku 1989, během prezidentské kampaně Petra Pavla pak své členství v Komunistické straně označila za chybu.
V armádě zůstala i po revoluci, do výslužby odešla v roce 2015 s hodností podplukovnice. Spolu s Petrem Pavlem odjela do Bruselu, kde působil jako předseda Vojenského výboru NATO. Po návratu pracovala v mediačním centru. Do jejího života zasáhla nemoc - rakovina štítné žlázy, ze které se však vyléčila.
Její manžel Petr Pavel se stal českým prezidentem po volbách v roce 2023, a Pavlová se tak stala první dámou České republiky. Během kampaně avizovala, že chce být aktivní první dámou a zaměřovat se hlavně na témata spojená s rodinou a postavením žen ve společnosti.
Její první manželství skončilo rozvodem, za Petra Pavla se provdala v roce 2004.
V roce 2022 kandidovala v komunálních volbách do zastupitelstva obce Černouček, ve volbách uspěla a stala se zastupitelkou.Kdo je Eva Pavlová? Životopis Eva Pavlová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní data o osobě Eva Pavlová

Národnost: česká
Datum narození: 5. listopadu 1964
Místo narození: Šumperk

Tento text (Eva Pavlová) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Umakart? Víte co je Energie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Agonie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čertův dráp?

Klíčová slova: místo narození, informace, narození, národnost, životopis, politika, kde se narodila Eva Pavlová?, biografie, osobnost, politika, wikipedie, kdy se narodila Eva Pavlová?, život, Eva Pavlová, popis, lexikon

Pojem Eva Pavlová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Eva Pavlová zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eva Pavlová ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Eva Pavlová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Eva Pavlová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Eva Pavlová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Eva Pavlová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Pavlová například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eva Pavlová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Eva Pavlová? Kdy se narodila Eva Pavlová? Kde se narodila Eva Pavlová? Eva Pavlová je v sekci Politika

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Eva Pavlová řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Pavlová i v jiné kategorii než je politika.