Kdo je to?
Kdo je Peter Stašák? Životopis Peter Stašák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Peter Stašák

Kdo je Peter Stašák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Petr Stašák je slovenský skladatel, zpěvák a moderátor. Strašák se narodil ve Spišském Bystrém na Slovensku, kde navštěvoval základní školu. Od mala měl kladný vztah k hudbě, a proto se po základní škole přihlásil na konzervatoř v Košicích. Po přijímacích zkouškách začal studovat operní zpěv.
Po absolvování konzervatoře vyučoval šest let na Lidové škole umění ve městě Svit. Následně přestal učit a začal se naplno věnovat populární hudbě.
V letech 1974-1981 působil v několika kapelách, se kterými hrával po barech a kavárnách ve Slovensku a také v různých zemích Evropy. V té době začal spolupracovat s Československým rozhlasem a s Československou televizí.
Stašák se dostával do širšího povědomí díky častějšímu vystupování v televizi. Společnost Slovkoncert jej později začala vysílat na festivaly do zahraničí. V mongolském Ulánbátaru se setkal s producenty z NDR, kteří mu nabídli možnost vystupovat po celém NDR. Stašák souhlasil a připojil se např. k Orchestru Gustava Broma, se kterým procestoval takřka celý svět.
Stašák má na svém kontě již 26 hudebních alb, mezi které patří Bože, nedaj láske zahynúť (1995), Golden melody (1999), Buď mojím prílivom (2000), Loď lásky (2002), Všetko najlepšie (2003) a další. Některé z těchto alb získaly zlatou a platinovou desku. Stašák je znám také díky svým písním Žijem, žijem, V prístave túžob, Všetkým dievčatám, Pán Osud, Tvoje oči, Láska svetom letí, Nikto nemá dva životy, aj.
Stašák se na televizních obrazovkách proslavil hlavně díky účinkování ve slovenském zábavném pořadu Repete a také v oblíbeném hudebním pořadu Kaviareň Slávia, ve kterém účinkoval v letech 1999-2010.
Za svou kariéru získal mnoho hudebních ocenění. V roce 2016 obdržel rovněž Cenu města Košice.Kdo je Peter Stašák? Životopis Peter Stašák, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Peter Stašák

Národnost: slovenská
Datum narození: 5. 6. 1950
Místo narození: Spišské Bystré, Československo

Popis osobnosti Peter Stašák můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Invertor? Pamatujete si definici pojmu Kovadlina? Znáte pojem Litecoin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Moře?

Klíčová slova: Peter Stašák, místo narození, zajímavosti, život, hudba, kde se narodil Peter Stašák?, životopis, wiki, informace, kdy se narodil Peter Stašák?, vysvětlení, kdo je Peter Stašák?, hudba, Peter Stašák, osobnosti, wikipedie

Pojem Peter Stašák je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Peter Stašák doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Peter Stašák ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Peter Stašák ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Peter Stašák ve Wikipedii

Najít slovo Peter Stašák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Peter Stašák na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Stašák například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Peter Stašák?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Peter Stašák? Kdy se narodil Peter Stašák? Kde se narodil Peter Stašák? Peter Stašák je v sekci Hudba

Kategorie hudba, trubka, peter Stašák, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Peter Stašák řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Stašák i v jiné kategorii než je hudba.