Kdo je to?
Kdo byl Hunter Stockton Thompson? Životopis Hunter Stockton Thompson, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hunter Stockton Thompson

Kdo byl Hunter Stockton Thompson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Hunter Stockton Thompson, zkráceně Hunter S. Thompson, byl americký spisovatel a novinář, představitel tzv. Nového žurnalismu.
Hunter S. Thompson se narodil 18. července 1937 v Louisville v Kentucky. Vystudoval Louisville Male High School a poté Kolumbijskou univerzitu. Svým dílem se záhy stal představitelem kontrakultury 60. let, představitelem Nového žurnalismu, resp. jeho větve Gonzo žurnalismu, což je takový způsob novinařiny, která vyznává subjektivní, někdy až extrémně subjektivní pohled na události a dění. Vždy se snažil o to, aby se do tématu ponořil co nejhlouběji, a tak například žil celý rok mezi motorkářským gangem, aby mohl napsat knihu Hell´s Angels: neobyčejná a hrůzná sága o motorkářském gangu (angl. Hell´s Angles: The Strange and Terrible Saga of the Outlaw Motorcycle Gangs). Nejvíce se proslavil knihou Fear and Loathing in Las Vegas: A Savage Journey to the Heart of the American Dream (česky Strach a hnus v Las Vegas: Divoká cesta do srdce amerického snu). Tato kniha popisuje osudy hnutí v 60. letech. Byla dokonce zfilmována Terrym Gilliamem, přičemž hlavní roli hrál Thompsonův přítel Johny Depp. Thompson byl rovněž známý jako kritik republikánů, zatímco vyzdvihoval demokraty a jejich způsob vládnutí. Zemřel 20. února 2005, když spáchal sebevraždu. Jeho popel byl pak vystřelen z děla, pohřben je na Cave Hill Cemetery v Louisville.
Díla Huntera S. Thompsona zahrnují romány, reportáže, eseje, scénáře aj. Kromě výše jmenovaných sem patří další ze série Fear and Loathing - Fear and Loathing on the Campaign Trail \'72, The Fear and Loathing Letters, Vol. 1: The Proud Highway: The Saga of a Desperate Southern Gentleman 1955–1967, Fear and Loathing in America: The Brutal Odyssey of an Outlaw Journalist 1968–1976, Fear and Loathing at Rolling Stone: The Essential Writings of Hunter S. Thompson. Dalšími jsou Gonzo Paper, svazky 1 až 4 anebo The Rum Diary. Některá díla již sama o sobě evokují, že budou mít negativní kritiky, kteří v nich viděli propagaci drog a násilí, ale sám Thompson to vždy odmítal.Kdo byl Hunter Stockton Thompson? Životopis Hunter Stockton Thompson, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Hunter Stockton Thompson

Národnost: americká
Datum narození: 18. 7. 1937
Místo narození: Louisville, Kentucky, USA
Datum úmrtí: 20. 2. 2005

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hunter Stockton Thompson s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Občanský zákoník? Znáte termín Etika? Vzpomněli byste si co znamená slovo Abázie? Víte, co je to Státní dluh?

Klíčová slova: datum narození, životopis, biografie, osobnosti, datum úmrtí, literatura, lexikon, kdo to je, život, zajímavosti, místo narození, kdo je Hunter Stockton Thompson?, informace, literatura, wiki, národnost

Pojem Hunter Stockton Thompson je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Hunter Stockton Thompson v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Hunter Stockton Thompson ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Hunter Stockton Thompson ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Hunter Stockton Thompson ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hunter Stockton Thompson na Youtube

Zkusit najít frázi Hunter Stockton Thompson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hunter Stockton Thompson například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Hunter Stockton Thompson? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byl Hunter Stockton Thompson? Kdy se narodil Hunter Stockton Thompson? Kde se narodil Hunter Stockton Thompson? Kdy zemřel Hunter Stockton Thompson? Hunter Stockton Thompson se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, scénárista u stolu, hunter Stockton Thompson, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Hunter Stockton Thompson dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hunter Stockton Thompson i v jiné kategorii než je literatura.