Kdo je to?
Kdo byl Helena Růžičková? Životopis Helena Růžičková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Helena Růžičková?

Kdo to byl Helena Růžičková? Stručný životopis

Helena Růžičková byla nezapomenutelná herečka, kterou proslavily především komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno….. Jako dítě se herečka věnovala baletu a hostovala dokonce v Národním divadle. Z politických důvodů nebyla přijata na DAMU, uměleckou kariéru začala jako technička a choreografka, teprve později jako herečka. Začínala v Činoherním klubu, byla členkou souboru Divadla Na Zábradlí.
Nejvýraznější role vytvořila ve filmu, k nejpopulárnějším patří Vlak dětství a naděje, Přítelkyně z domu smutku, Dívka na koštěti, Pane, vy jste vdova, Z pekla štěstí, série o Homolkových, Kameňák a další. Helena Růžičková se zapojila i do politiky, věnovala se charitě a zabývala se astrologií, ezoterikou a okultizmem. Úspěšně bojovala s rakovinou, podlehla však selhání ledvin.Kdo byl Helena Růžičková? Životopis Helena Růžičková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní informace o osobě Helena Růžičková

Národnost: česká
Datum narození: 13.6.1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 4.1.2004

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Helena Růžičková sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Secese? Znáte termín Fraška? Rozumíte pojmu Trvalé bydliště? Víte, co je to Mantra?

Klíčová slova: přesný výraz, význam, Helena Růžičková, odborný výraz, význam slova, wiki, co je to Helena Růžičková?, význam pojmu, pojem, etymologie, formulace, termín, kdo to je, slovo, přesný význam, herectví

Pojem Helena Růžičková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Helena Růžičková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Helena Růžičková ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Helena Růžičková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Helena Růžičková ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Růžičková například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Helena Růžičková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Helena Růžičková? Kdo to byl Helena Růžičková? Kdy se narodil Helena Růžičková? Kde se narodil Helena Růžičková? Kdy zemřel Helena Růžičková? Helena Růžičková se nachází v kategorii herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Helena Růžičková dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Růžičková i v jiné kategorii než je herectví.