Kdo je to?
Kdo byl Helena Růžičková? Životopis Helena Růžičková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Helena Růžičková?

Kdo to byl Helena Růžičková? Stručný životopis

Helena Růžičková byla nezapomenutelná herečka, kterou proslavily především komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno….. Jako dítě se herečka věnovala baletu a hostovala dokonce v Národním divadle. Z politických důvodů nebyla přijata na DAMU, uměleckou kariéru začala jako technička a choreografka, teprve později jako herečka. Začínala v Činoherním klubu, byla členkou souboru Divadla Na Zábradlí.
Nejvýraznější role vytvořila ve filmu, k nejpopulárnějším patří Vlak dětství a naděje, Přítelkyně z domu smutku, Dívka na koštěti, Pane, vy jste vdova, Z pekla štěstí, série o Homolkových, Kameňák a další. Helena Růžičková se zapojila i do politiky, věnovala se charitě a zabývala se astrologií, ezoterikou a okultizmem. Úspěšně bojovala s rakovinou, podlehla však selhání ledvin.Kdo byl Helena Růžičková? Životopis Helena Růžičková, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Helena Růžičková

Národnost: česká
Datum narození: 13.6.1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 4.1.2004

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Helena Růžičková? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Kastrace? Víte co je Premisa? Rozumíte pojmu Uzlina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Metafikce?

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, význam slova, formulace, termín, kdo je Helena Růžičková?, odborný výraz, co je to Helena Růžičková?, vysvětlení, význam pojmu, informace, popis, co znamená, herectví, pojem, lexikon

Pojem Helena Růžičková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Helena Růžičková ve Wikipedii

Hledat slovo Helena Růžičková na Google.cz

Hledat videa s názvem Helena Růžičková na Youtube

Hledat výraz Helena Růžičková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Růžičková například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Helena Růžičková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Helena Růžičková? Kdo to byl Helena Růžičková? Kdy se narodil Helena Růžičková? Kde se narodil Helena Růžičková? Kdy zemřel Helena Růžičková? Helena Růžičková je v sekci herectví. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Helena Růžičková třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Růžičková i v jiné kategorii než je herectví.