Kdo je to?
Kdo byla Helena Růžičková? Životopis Helena Růžičková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Helena Růžičková

Kdo byla Helena Růžičková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Helena Růžičková byla nezapomenutelná herečka, kterou proslavily především komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno….. Jako dítě se herečka věnovala baletu a hostovala dokonce v Národním divadle. Z politických důvodů nebyla přijata na DAMU, uměleckou kariéru začala jako technička a choreografka, teprve později jako herečka. Začínala v Činoherním klubu, byla členkou souboru Divadla Na Zábradlí.
Nejvýraznější role vytvořila ve filmu, k nejpopulárnějším patří Vlak dětství a naděje, Přítelkyně z domu smutku, Dívka na koštěti, Pane, vy jste vdova, Z pekla štěstí, série o Homolkových, Kameňák a další. Helena Růžičková se zapojila i do politiky, věnovala se charitě a zabývala se astrologií, ezoterikou a okultizmem. Úspěšně bojovala s rakovinou, podlehla však selhání ledvin.Kdo byla Helena Růžičková? Životopis Helena Růžičková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Helena Růžičková

Národnost: česká
Datum narození: 13.6.1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 4.1.2004

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Helena Růžičková sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Belvedér? Pamatujete si definici pojmu Draft? Rozumíte pojmu Offline? Vzpomněli byste si co znamená slovo Společenská škodlivost?

Klíčová slova: Helena Růžičková, nežijící, vysvětlení, národnost, herectví, datum narození, kde se narodila Helena Růžičková?, kdy se narodila Helena Růžičková?, Helena Růžičková, lexikon, datum úmrtí, zajímavosti, místo narození, osobnosti, wiki, popis

Pojem Helena Růžičková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Helena Růžičková v následujících vyhledávačích

Hledat termín Helena Růžičková ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Helena Růžičková ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Helena Růžičková na Google.cz

Hledat videa s názvem Helena Růžičková na Youtube

Vyhledat výraz Helena Růžičková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Růžičková například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Helena Růžičková

Teď už víte Kdo byla Helena Růžičková? Kdy se narodila Helena Růžičková? Kde se narodila Helena Růžičková? Kdy zemřela Helena Růžičková? Helena Růžičková je v sekci Herectví

Kategorie herectví, blond herečka, helena Růžičková, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Helena Růžičková např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Růžičková i v jiné kategorii než je herectví.