Kdo je to?
Kdo je Anders Behring Breivik? Životopis Anders Behring Breivik, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je Anders Behring Breivik?

Kdo je Anders Behring Breivik? Životopis, informace, biografie, zločin

Anders Behring Breivik je masový vrah a krajně pravicový extremista. Jeho rodiče se rozvedli, když mu byl jeden rok. Vychovávala ho matka, která měla duševní problémy a Breivika bila a ponižovala. Už v dětství se o něj zajímali psychologové a měli podezření, že na něj měla negativní výchova hluboký vliv. Výrazná byla zejména jeho citová plochost a přehnaná čistotnost, což zřejmě souviselo s reakcemi matky, která ho trestala za jakékoli projevy emocí nebo nepořádnosti. Úřady doporučovaly odebrání a umístění do náhradní péče, ale soud takové opatření odmítl. Na střední škole patřil mezi dobré studenty a díky fyzické síle chránil šikanované spolužáky. V dospívání se přidal k luteránské církvi a v následném vzpurném období rovněž k hiphopové komunitě. Za kreslení graffiti mu byla několikrát uložena pokuta. Později začal intenzivně posilovat, dbát o svůj vzhled a podstoupil plastickou operaci obličeje.
Už od roku 2002 plánoval útok, který nakonec spáchal až v roce 2011. Za tímto účelem zakládal různé firmy a snažil se vydělat peníze na financování útoku. Rok před útokem navštívil Prahu, aby si koupil nelegální zbraně, ale nebyl úspěšný. V Norsku se přidal do střeleckých a loveckých klubů, aby mohl zbraně nakoupit legálně. Střelbu trénoval mimo jiné na počítačových hrách. Vybudoval farmu, aby měl důvod zakoupit několik tun hnojiva, které potřeboval na výrobu výbušnin. Přibližně hodinu a půl před útokem rozeslal manifest, na kterém pracoval několik let a který obsahuje více než tisíc stran. Shrnuje Breivikovy názory, pro které je typická nenávist k muslimům a vyzývání k obraně křesťanské Evropy.
K útokům došlo dne 22. července 2011. Nejdříve byla odpálena bomba s hnojivem před výškovou budovou, ve které sídlí úřad premiéra. Tento útok si vyžádal 8 obětí. Následně se Breivik přestrojený za policistu vydal na ostrov Utøya, kde probíhal tábor mládežnické organizace sociálně demokratické strany. Postupně zde zastřelil 69 účastníků tábora, 32 z nich bylo mladších osmnácti let. Brzy poté byl zadržen. Soud nejdříve rozhodl, že je paranoidní schizofrenik, ale nová zpráva konstatovala, že v době spáchání činu byl příčetný a věděl, co dělá. V roce 2012 byl Breivik odsouzen k 21 letům vězení.Kdo je Anders Behring Breivik? Životopis Anders Behring Breivik, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Anders Behring Breivik

Národnost: norská
Datum narození: 13. února 1979
Místo narození: Oslo, Norsko

Líbí se stručný životopis s osobou Anders Behring Breivik? Pak se podělte s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Krimpovací kleště? Pamatujete si definici pojmu Parusie? Víte, co je to Tablet? Vzpomněli byste si co znamená slovo Luneta?

Klíčová slova: národnost, wiki, lexikon, kdo je Anders Behring Breivik?, zločin, život, kdy se narodil Anders Behring Breivik?, popis, zločin, biografie, osobnosti, místo narození, Anders Behring Breivik, narození, vysvětlení, wikipedie

Pojem Anders Behring Breivik je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Anders Behring Breivik v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Anders Behring Breivik ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Anders Behring Breivik v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Anders Behring Breivik ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Anders Behring Breivik na Youtube

Hledat pojem Anders Behring Breivik na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anders Behring Breivik například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Anders Behring Breivik? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Anders Behring Breivik? Kdy se narodil Anders Behring Breivik? Kde se narodil Anders Behring Breivik? Anders Behring Breivik patří do sekce Zločin

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Anders Behring Breivik dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anders Behring Breivik i v jiné kategorii než je zločin.