Kdo je to?
Kdo je Anders Behring Breivik? Životopis Anders Behring Breivik, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Anders Behring Breivik

Kdo je Anders Behring Breivik? Životopis, informace, biografie, zločin

Anders Behring Breivik je masový vrah a krajně pravicový extremista. Jeho rodiče se rozvedli, když mu byl jeden rok. Vychovávala ho matka, která měla duševní problémy a Breivika bila a ponižovala. Už v dětství se o něj zajímali psychologové a měli podezření, že na něj měla negativní výchova hluboký vliv. Výrazná byla zejména jeho citová plochost a přehnaná čistotnost, což zřejmě souviselo s reakcemi matky, která ho trestala za jakékoli projevy emocí nebo nepořádnosti. Úřady doporučovaly odebrání a umístění do náhradní péče, ale soud takové opatření odmítl. Na střední škole patřil mezi dobré studenty a díky fyzické síle chránil šikanované spolužáky. V dospívání se přidal k luteránské církvi a v následném vzpurném období rovněž k hiphopové komunitě. Za kreslení graffiti mu byla několikrát uložena pokuta. Později začal intenzivně posilovat, dbát o svůj vzhled a podstoupil plastickou operaci obličeje.
Už od roku 2002 plánoval útok, který nakonec spáchal až v roce 2011. Za tímto účelem zakládal různé firmy a snažil se vydělat peníze na financování útoku. Rok před útokem navštívil Prahu, aby si koupil nelegální zbraně, ale nebyl úspěšný. V Norsku se přidal do střeleckých a loveckých klubů, aby mohl zbraně nakoupit legálně. Střelbu trénoval mimo jiné na počítačových hrách. Vybudoval farmu, aby měl důvod zakoupit několik tun hnojiva, které potřeboval na výrobu výbušnin. Přibližně hodinu a půl před útokem rozeslal manifest, na kterém pracoval několik let a který obsahuje více než tisíc stran. Shrnuje Breivikovy názory, pro které je typická nenávist k muslimům a vyzývání k obraně křesťanské Evropy.
K útokům došlo dne 22. července 2011. Nejdříve byla odpálena bomba s hnojivem před výškovou budovou, ve které sídlí úřad premiéra. Tento útok si vyžádal 8 obětí. Následně se Breivik přestrojený za policistu vydal na ostrov Utøya, kde probíhal tábor mládežnické organizace sociálně demokratické strany. Postupně zde zastřelil 69 účastníků tábora, 32 z nich bylo mladších osmnácti let. Brzy poté byl zadržen. Soud nejdříve rozhodl, že je paranoidní schizofrenik, ale nová zpráva konstatovala, že v době spáchání činu byl příčetný a věděl, co dělá. V roce 2012 byl Breivik odsouzen k 21 letům vězení.Kdo je Anders Behring Breivik? Životopis Anders Behring Breivik, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Anders Behring Breivik

Národnost: norská
Datum narození: 13. února 1979
Místo narození: Oslo, Norsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Anders Behring Breivik se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Kumys? Rozumíte pojmu ČVOP? Víte, co je to Srážková daň? Znáte pojem Dtto?

Klíčová slova: místo narození, zločin, narození, život, informace, Anders Behring Breivik, kdy se narodil Anders Behring Breivik?, popis, zločin, Anders Behring Breivik, wikipedie, národnost, lexikon, životopis, zajímavosti, osobnosti

Pojem Anders Behring Breivik je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Anders Behring Breivik ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Anders Behring Breivik na Google.cz

Najít slovo Anders Behring Breivik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Anders Behring Breivik ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anders Behring Breivik ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anders Behring Breivik například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Anders Behring Breivik? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Anders Behring Breivik? Kdy se narodil Anders Behring Breivik? Kde se narodil Anders Behring Breivik? Anders Behring Breivik je v kategorii Zločin

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Anders Behring Breivik dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anders Behring Breivik i v jiné kategorii než je zločin.