Kdo je to?
Kdo je Anders Behring Breivik? Životopis Anders Behring Breivik, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je Anders Behring Breivik?

Kdo je Anders Behring Breivik? Životopis, informace, biografie, zločin

Anders Behring Breivik je masový vrah a krajně pravicový extremista. Jeho rodiče se rozvedli, když mu byl jeden rok. Vychovávala ho matka, která měla duševní problémy a Breivika bila a ponižovala. Už v dětství se o něj zajímali psychologové a měli podezření, že na něj měla negativní výchova hluboký vliv. Výrazná byla zejména jeho citová plochost a přehnaná čistotnost, což zřejmě souviselo s reakcemi matky, která ho trestala za jakékoli projevy emocí nebo nepořádnosti. Úřady doporučovaly odebrání a umístění do náhradní péče, ale soud takové opatření odmítl. Na střední škole patřil mezi dobré studenty a díky fyzické síle chránil šikanované spolužáky. V dospívání se přidal k luteránské církvi a v následném vzpurném období rovněž k hiphopové komunitě. Za kreslení graffiti mu byla několikrát uložena pokuta. Později začal intenzivně posilovat, dbát o svůj vzhled a podstoupil plastickou operaci obličeje.
Už od roku 2002 plánoval útok, který nakonec spáchal až v roce 2011. Za tímto účelem zakládal různé firmy a snažil se vydělat peníze na financování útoku. Rok před útokem navštívil Prahu, aby si koupil nelegální zbraně, ale nebyl úspěšný. V Norsku se přidal do střeleckých a loveckých klubů, aby mohl zbraně nakoupit legálně. Střelbu trénoval mimo jiné na počítačových hrách. Vybudoval farmu, aby měl důvod zakoupit několik tun hnojiva, které potřeboval na výrobu výbušnin. Přibližně hodinu a půl před útokem rozeslal manifest, na kterém pracoval několik let a který obsahuje více než tisíc stran. Shrnuje Breivikovy názory, pro které je typická nenávist k muslimům a vyzývání k obraně křesťanské Evropy.
K útokům došlo dne 22. července 2011. Nejdříve byla odpálena bomba s hnojivem před výškovou budovou, ve které sídlí úřad premiéra. Tento útok si vyžádal 8 obětí. Následně se Breivik přestrojený za policistu vydal na ostrov Utøya, kde probíhal tábor mládežnické organizace sociálně demokratické strany. Postupně zde zastřelil 69 účastníků tábora, 32 z nich bylo mladších osmnácti let. Brzy poté byl zadržen. Soud nejdříve rozhodl, že je paranoidní schizofrenik, ale nová zpráva konstatovala, že v době spáchání činu byl příčetný a věděl, co dělá. V roce 2012 byl Breivik odsouzen k 21 letům vězení.Kdo je Anders Behring Breivik? Životopis Anders Behring Breivik, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Anders Behring Breivik

Národnost: norská
Datum narození: 13. února 1979
Místo narození: Oslo, Norsko

Tento text (Anders Behring Breivik) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Krimpovací kleště? Vzpomenete si na definici slova Mangold? Víte, co je to Litý mramor? Vzpomněli byste si na význam slova Satisfakce?

Klíčová slova: vysvětlení, zajímavosti, životopis, narození, zločin, wiki, národnost, místo narození, popis, osobnosti, život, wikipedie, osobnost, kdo je Anders Behring Breivik?, zločin, lexikon

Pojem Anders Behring Breivik je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Anders Behring Breivik doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Anders Behring Breivik ve Wikipedii

Vyhledat výraz Anders Behring Breivik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Anders Behring Breivik na Youtube

Hledat výraz Anders Behring Breivik ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Anders Behring Breivik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anders Behring Breivik například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Anders Behring Breivik?

Nyní již víte Kdo je to Anders Behring Breivik? Kdy se narodil Anders Behring Breivik? Kde se narodil Anders Behring Breivik? Anders Behring Breivik se nachází v kategorii Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Anders Behring Breivik kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anders Behring Breivik i v jiné kategorii než je zločin.