Kdo je to?
Kdo byl Vincenc Strouhal? Životopis Vincenc Strouhal, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Vincenc Strouhal

Kdo byl Vincenc Strouhal? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Vincenc (někdy též Čeněk) Strouhal byl český fyzik.
Studoval na Karlo-Ferdinandově univerzitě. Brzy se zde začal zapojovat do matematického a fyzikálního výzkumu. Stal se členem Jednoty českých matematiků (které později předsedal) a už během studií publikoval články a přednášky.
Po studiích přijal místo na univerzitě ve Würtzburgu, poté se vrátil na Karlo-Ferdinandovu univerzitu, kde začal od píky budovat Fyzikální ústav. Kromě své vědecké práce přispěl české vědě i významnou pedagogickou činností - z řady jeho studentů se stali vynikající vědci. Během své práce vydal několik vysoce kvalitně zpracovaných učebnic (Mechanika, Akustika, Optika, Thermika).
Do historie vědy se zapsal objevem tzv. Strouhalova čísla, které popisuje periodu proudění v hydrodynamice a aerodynamice, dodnes je tak využíváno při konstrukci vrtulí, turbín, lodních šroubů atd.Kdo byl Vincenc Strouhal? Životopis Vincenc Strouhal, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Vincenc Strouhal

Národnost: česká
Datum narození: 10. dubna 1850
Místo narození: Seč
Datum úmrtí: 23. ledna 1922

Tento text (Vincenc Strouhal) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Krajní pravice? Víte co je Mass storage? Vzpomněli byste si na význam slova Fake? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hypertenze?

Klíčová slova: vysvětlení, věda, narození, wiki, datum narození, kdy se narodil Vincenc Strouhal?, kde se narodil Vincenc Strouhal?, národnost, kdo to je, lexikon, kdo je Vincenc Strouhal?, osobnosti, osobnost, informace, zajímavosti, Kdy zemřel Vincenc Strouhal

Pojem Vincenc Strouhal je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Vincenc Strouhal ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Vincenc Strouhal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Vincenc Strouhal na Youtube

Najít termín Vincenc Strouhal ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Vincenc Strouhal ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vincenc Strouhal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Vincenc Strouhal?

Teďka už zajisté víte Kdo byl Vincenc Strouhal? Kdy se narodil Vincenc Strouhal? Kde se narodil Vincenc Strouhal? Kdy zemřel Vincenc Strouhal? Vincenc Strouhal patří do kategorie Věda

Kategorie věda, lékařský tým, vincenc Strouhal, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Vincenc Strouhal například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vincenc Strouhal i v jiné kategorii než je věda.