Kdo je to?
Kdo byl Vincenc Strouhal? Životopis Vincenc Strouhal, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Vincenc Strouhal?

Kdo byl Vincenc Strouhal? Životopis, informace, biografie, věda

Vincenc (někdy též Čeněk) Strouhal byl český fyzik.
Studoval na Karlo-Ferdinandově univerzitě. Brzy se zde začal zapojovat do matematického a fyzikálního výzkumu. Stal se členem Jednoty českých matematiků (které později předsedal) a už během studií publikoval články a přednášky.
Po studiích přijal místo na univerzitě ve Würtzburgu, poté se vrátil na Karlo-Ferdinandovu univerzitu, kde začal od píky budovat Fyzikální ústav. Kromě své vědecké práce přispěl české vědě i významnou pedagogickou činností - z řady jeho studentů se stali vynikající vědci. Během své práce vydal několik vysoce kvalitně zpracovaných učebnic (Mechanika, Akustika, Optika, Thermika).
Do historie vědy se zapsal objevem tzv. Strouhalova čísla, které popisuje periodu proudění v hydrodynamice a aerodynamice, dodnes je tak využíváno při konstrukci vrtulí, turbín, lodních šroubů atd.Kdo byl Vincenc Strouhal? Životopis Vincenc Strouhal, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Vincenc Strouhal

Národnost: česká
Datum narození: 10. dubna 1850
Místo narození: Seč
Datum úmrtí: 23. ledna 1922

Líbí se stručný životopis s osobou Vincenc Strouhal? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Diak? Znáte definici termínu Malá kopaná? Vzpomněli byste si na význam slova Kreatin? Pamatujete si definici pojmu Biomasa?

Klíčová slova: Vincenc Strouhal, narození, věda, datum narození, informace, národnost, Kdy zemřel Vincenc Strouhal, biografie, osobnost, národnost, lexikon, místo narození, kdo to je, nežijící, kde se narodil Vincenc Strouhal?, Vincenc Strouhal

Pojem Vincenc Strouhal je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Vincenc Strouhal na Youtube

Hledat heslo Vincenc Strouhal ve Wikislovníku

Zkusit najít Vincenc Strouhal na Google.cz

Najít pojem Vincenc Strouhal ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vincenc Strouhal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vincenc Strouhal například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Vincenc Strouhal? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Vincenc Strouhal? Kdy se narodil Vincenc Strouhal? Kde se narodil Vincenc Strouhal? Kdy zemřel Vincenc Strouhal? Vincenc Strouhal patří do sekce Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Vincenc Strouhal třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vincenc Strouhal i v jiné kategorii než je věda.