Kdo je to?
Kdo byl Vincenc Strouhal? Životopis Vincenc Strouhal, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Vincenc Strouhal?

Kdo to byl Vincenc Strouhal? Stručný životopis

Vincenc (někdy též Čeněk) Strouhal byl český fyzik.
Studoval na Karlo-Ferdinandově univerzitě. Brzy se zde začal zapojovat do matematického a fyzikálního výzkumu. Stal se členem Jednoty českých matematiků (které později předsedal) a už během studií publikoval články a přednášky.
Po studiích přijal místo na univerzitě ve Würtzburgu, poté se vrátil na Karlo-Ferdinandovu univerzitu, kde začal od píky budovat Fyzikální ústav. Kromě své vědecké práce přispěl české vědě i významnou pedagogickou činností - z řady jeho studentů se stali vynikající vědci. Během své práce vydal několik vysoce kvalitně zpracovaných učebnic (Mechanika, Akustika, Optika, Thermika).
Do historie vědy se zapsal objevem tzv. Strouhalova čísla, které popisuje periodu proudění v hydrodynamice a aerodynamice, dodnes je tak využíváno při konstrukci vrtulí, turbín, lodních šroubů atd.Kdo byl Vincenc Strouhal? Životopis Vincenc Strouhal, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní data o osobě Vincenc Strouhal

Národnost: česká
Datum narození: 10. dubna 1850
Místo narození: Seč
Datum úmrtí: 23. ledna 1922

Tento text (Vincenc Strouhal) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Diak? Znáte termín Kurděje? Vzpomněli byste si na význam slova Visegrádská čtyřka? Víte, co je to Twitch?

Klíčová slova: popis, wiki, pojem, formulace, kdo je Vincenc Strouhal?, kdo to je, co je to Vincenc Strouhal?, význam slova, slovo, popis, termín, vysvětlení, přesný výraz, definice, význam, co znamená

Pojem Vincenc Strouhal je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Vincenc Strouhal

Najít heslo Vincenc Strouhal ve Wikislovníku

Hledat slovo Vincenc Strouhal ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Vincenc Strouhal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vincenc Strouhal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vincenc Strouhal například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Vincenc Strouhal? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Vincenc Strouhal? Kdo to byl Vincenc Strouhal? Kdy se narodil Vincenc Strouhal? Kde se narodil Vincenc Strouhal? Kdy zemřel Vincenc Strouhal? Vincenc Strouhal je v sekci věda. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Vincenc Strouhal třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vincenc Strouhal i v jiné kategorii než je věda.