Kdo je to?
Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Kdo je to Ježíš Kristus?

Jaký je význam slova Ježíš Kristus? Co to znamená?

Ježíš Kristus, jinými jmény Jozue, Iésus nebi Ješu, nazývaný též Ježíš Nazaretský, je podle mýtů zakladatelem křesťanství. Je hlavním představitelem člověka – boha, Božího syna, který se narodil panně a měl vykoupit hřích lidstva obětováním se jako mučedník, který zemřel ukřižováním. Podle Nového zákona a evangelií byli jeho rodiči tesař Josef a jeho žena Marie, jeho rodištěm město Betlém a domovem Nazaret. V dospělosti působil jako hlasatel a kazatel nového náboženství, cestoval s učedníky a ohlašoval příchod Božího království. Údajně měl i konat zázraky. Protože kritizoval oficiální náboženství, byl zadržen římským místodržitelem Pilátem Ponským a popraven ukřižováním.
Podle Bible vstal Ježíš Kristus z mrtvých, zjevil se svým následovníkům a poté vstoupil na nebesa. K lidem se má vrátit až v den posledního soudu. Jeho víra je základem křesťanství a z něj odvozených náboženství. Historická existence Ježíše Krista však nebyla vědeckými metodami prokázána.Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Tento text (Ježíš Kristus) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Edukace? Pamatujete si definici pojmu Gopay? Znáte definici termínu Psychohygiena? Vzpomněli byste si co znamená slovo Arduino?

Klíčová slova: slovo, heslo, význam slova, kdo je Ježíš Kristus?, pojem, etymologie, křesťanství, původ slova, termín, definice, Ježíš Kristus, význam, kdo to je, vysvětlení, odborný výraz, informace

Pojem Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ježíš Kristus lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Ježíš Kristus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Ježíš Kristus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ježíš Kristus na Youtube

Vyhledat pojem Ježíš Kristus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ježíš Kristus například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Ježíš Kristus? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ježíš Kristus? Kdo to byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ježíš Kristus? Definice pojmu Ježíš Kristus je v sekci křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v křesťanství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.