Kdo je to?
Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Kdo je to Ježíš Kristus?

Jaký je význam slova Ježíš Kristus? Co to znamená?

Ježíš Kristus, jinými jmény Jozue, Iésus nebi Ješu, nazývaný též Ježíš Nazaretský, je podle mýtů zakladatelem křesťanství. Je hlavním představitelem člověka – boha, Božího syna, který se narodil panně a měl vykoupit hřích lidstva obětováním se jako mučedník, který zemřel ukřižováním. Podle Nového zákona a evangelií byli jeho rodiči tesař Josef a jeho žena Marie, jeho rodištěm město Betlém a domovem Nazaret. V dospělosti působil jako hlasatel a kazatel nového náboženství, cestoval s učedníky a ohlašoval příchod Božího království. Údajně měl i konat zázraky. Protože kritizoval oficiální náboženství, byl zadržen římským místodržitelem Pilátem Ponským a popraven ukřižováním.
Podle Bible vstal Ježíš Kristus z mrtvých, zjevil se svým následovníkům a poté vstoupil na nebesa. K lidem se má vrátit až v den posledního soudu. Jeho víra je základem křesťanství a z něj odvozených náboženství. Historická existence Ježíše Krista však nebyla vědeckými metodami prokázána.



Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Ježíš Kristus? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Šestinedělí? Víte co je Secese? Znáte definici termínu Sanytr? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aktivní uhlí?

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, slovo, lexikon, synonymum, formulace, definice, kdo to je, popis, informace, popis, odborný výraz, kdo je Ježíš Kristus?, heslo, wiki, křesťanství

Pojem Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ježíš Kristus ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Ježíš Kristus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ježíš Kristus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Ježíš Kristus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ježíš Kristus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Ježíš Kristus? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ježíš Kristus? Kdo to byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ježíš Kristus? Definice pojmu Ježíš Kristus se nachází v kategorii křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, definici dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.