Kdo je to?
Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Kdo je to Ježíš Kristus?

Co znamená a jaký je význam slova Ježíš Kristus?

Ježíš Kristus, jinými jmény Jozue, Iésus nebi Ješu, nazývaný též Ježíš Nazaretský, je podle mýtů zakladatelem křesťanství. Je hlavním představitelem člověka – boha, Božího syna, který se narodil panně a měl vykoupit hřích lidstva obětováním se jako mučedník, který zemřel ukřižováním. Podle Nového zákona a evangelií byli jeho rodiči tesař Josef a jeho žena Marie, jeho rodištěm město Betlém a domovem Nazaret. V dospělosti působil jako hlasatel a kazatel nového náboženství, cestoval s učedníky a ohlašoval příchod Božího království. Údajně měl i konat zázraky. Protože kritizoval oficiální náboženství, byl zadržen římským místodržitelem Pilátem Ponským a popraven ukřižováním.
Podle Bible vstal Ježíš Kristus z mrtvých, zjevil se svým následovníkům a poté vstoupil na nebesa. K lidem se má vrátit až v den posledního soudu. Jeho víra je základem křesťanství a z něj odvozených náboženství. Historická existence Ježíše Krista však nebyla vědeckými metodami prokázána.Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Ježíš Kristus? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Šestinedělí? Víte, co je to Sádrokarton? Znáte definici termínu Almanach? Rozumíte pojmu Methionin?

Klíčová slova: heslo, význam slova, slovo, termín, přesný význam, původ slova, odborný výraz, informace, význam pojmu, etymologie, lexikon, křesťanství, synonymum, Ježíš Kristus, Ježíš Kristus, přesný výraz

Pojem Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Ježíš Kristus na Google.cz

Hledat pojem Ježíš Kristus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Ježíš Kristus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Ježíš Kristus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ježíš Kristus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ježíš Kristus například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Ježíš Kristus? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ježíš Kristus? Definice pojmu Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat informace výraz, heslo, text, pojem kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci křesťanství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.