Kdo je to?
Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Kdo je to Ježíš Kristus?

Jaký je význam slova Ježíš Kristus? Co to znamená?

Ježíš Kristus, jinými jmény Jozue, Iésus nebi Ješu, nazývaný též Ježíš Nazaretský, je podle mýtů zakladatelem křesťanství. Je hlavním představitelem člověka – boha, Božího syna, který se narodil panně a měl vykoupit hřích lidstva obětováním se jako mučedník, který zemřel ukřižováním. Podle Nového zákona a evangelií byli jeho rodiči tesař Josef a jeho žena Marie, jeho rodištěm město Betlém a domovem Nazaret. V dospělosti působil jako hlasatel a kazatel nového náboženství, cestoval s učedníky a ohlašoval příchod Božího království. Údajně měl i konat zázraky. Protože kritizoval oficiální náboženství, byl zadržen římským místodržitelem Pilátem Ponským a popraven ukřižováním.
Podle Bible vstal Ježíš Kristus z mrtvých, zjevil se svým následovníkům a poté vstoupil na nebesa. K lidem se má vrátit až v den posledního soudu. Jeho víra je základem křesťanství a z něj odvozených náboženství. Historická existence Ježíše Krista však nebyla vědeckými metodami prokázána.Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Definici slova Ježíš Kristus můžete sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Edukace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ajvar? Znáte definici termínu Psychohygiena? Znáte termín Pryskyřice?

Klíčová slova: definice, význam slova, slovo, odborný výraz, vysvětlení, termín, přesný význam, co znamená, křesťanství, wiki, heslo, původ slova, pojem, synonymum, co je to Ježíš Kristus?, kdo je Ježíš Kristus?

Pojem Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat slovo Ježíš Kristus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ježíš Kristus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Ježíš Kristus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Ježíš Kristus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ježíš Kristus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ježíš Kristus

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Ježíš Kristus? Kdo to byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ježíš Kristus? Definice pojmu Ježíš Kristus patří do sekce křesťanství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Ježíš Kristus hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.