Kdo je to?
Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Kdo je to Ježíš Kristus?

Co znamená a jaký je význam slova Ježíš Kristus?

Ježíš Kristus, jinými jmény Jozue, Iésus nebi Ješu, nazývaný též Ježíš Nazaretský, je podle mýtů zakladatelem křesťanství. Je hlavním představitelem člověka – boha, Božího syna, který se narodil panně a měl vykoupit hřích lidstva obětováním se jako mučedník, který zemřel ukřižováním. Podle Nového zákona a evangelií byli jeho rodiči tesař Josef a jeho žena Marie, jeho rodištěm město Betlém a domovem Nazaret. V dospělosti působil jako hlasatel a kazatel nového náboženství, cestoval s učedníky a ohlašoval příchod Božího království. Údajně měl i konat zázraky. Protože kritizoval oficiální náboženství, byl zadržen římským místodržitelem Pilátem Ponským a popraven ukřižováním.
Podle Bible vstal Ježíš Kristus z mrtvých, zjevil se svým následovníkům a poté vstoupil na nebesa. K lidem se má vrátit až v den posledního soudu. Jeho víra je základem křesťanství a z něj odvozených náboženství. Historická existence Ježíše Krista však nebyla vědeckými metodami prokázána.Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Sdílejte text pojmu Ježíš Kristus s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Šestinedělí? Rozumíte pojmu Úrok? Znáte definici termínu Extrahovat? Znáte pojem Komaxit?

Klíčová slova: formulace, termín, wikipedie, přesný výraz, definice, slovo, původ slova, etymologie, přesný výraz, křesťanství, informace, odborný výraz, význam pojmu, křesťanství, Ježíš Kristus, význam slova

Pojem Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít výraz Ježíš Kristus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Ježíš Kristus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Ježíš Kristus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Ježíš Kristus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Ježíš Kristus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ježíš Kristus například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Ježíš Kristus, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ježíš Kristus? Definice pojmu Ježíš Kristus se nachází v kategorii Křesťanství

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Ježíš Kristus i v jiné kategorii než je sekce křesťanství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.