Kdo je to?
Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Kdo je to Ježíš Kristus?

Jaký je význam slova Ježíš Kristus? Co to znamená?

Ježíš Kristus, jinými jmény Jozue, Iésus nebi Ješu, nazývaný též Ježíš Nazaretský, je podle mýtů zakladatelem křesťanství. Je hlavním představitelem člověka – boha, Božího syna, který se narodil panně a měl vykoupit hřích lidstva obětováním se jako mučedník, který zemřel ukřižováním. Podle Nového zákona a evangelií byli jeho rodiči tesař Josef a jeho žena Marie, jeho rodištěm město Betlém a domovem Nazaret. V dospělosti působil jako hlasatel a kazatel nového náboženství, cestoval s učedníky a ohlašoval příchod Božího království. Údajně měl i konat zázraky. Protože kritizoval oficiální náboženství, byl zadržen římským místodržitelem Pilátem Ponským a popraven ukřižováním.
Podle Bible vstal Ježíš Kristus z mrtvých, zjevil se svým následovníkům a poté vstoupil na nebesa. K lidem se má vrátit až v den posledního soudu. Jeho víra je základem křesťanství a z něj odvozených náboženství. Historická existence Ježíše Krista však nebyla vědeckými metodami prokázána.Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Líbí se vám definice kdo je to Ježíš Kristus? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Šestinedělí? Vzpomněli byste si na význam slova Power jóga? Znáte definici termínu Sanytr? Znáte definici termínu Gastritida?

Klíčová slova: co je to Ježíš Kristus?, pojem, význam pojmu, význam slova, etymologie, popis, co znamená, odborný výraz, lexikon, vysvětlení, synonymum, slovo, původ slova, křesťanství, kdo to je, popis

Pojem Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Ježíš Kristus

Hledejte bez špehování slovo Ježíš Kristus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ježíš Kristus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ježíš Kristus ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Ježíš Kristus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ježíš Kristus například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Ježíš Kristus

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ježíš Kristus? Kdo to byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ježíš Kristus? Definice pojmu Ježíš Kristus je v kategorii křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.