Kdo je to?
Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Kdo je to Ježíš Kristus?

Jaký je význam slova Ježíš Kristus? Co to znamená?

Ježíš Kristus, jinými jmény Jozue, Iésus nebi Ješu, nazývaný též Ježíš Nazaretský, je podle mýtů zakladatelem křesťanství. Je hlavním představitelem člověka – boha, Božího syna, který se narodil panně a měl vykoupit hřích lidstva obětováním se jako mučedník, který zemřel ukřižováním. Podle Nového zákona a evangelií byli jeho rodiči tesař Josef a jeho žena Marie, jeho rodištěm město Betlém a domovem Nazaret. V dospělosti působil jako hlasatel a kazatel nového náboženství, cestoval s učedníky a ohlašoval příchod Božího království. Údajně měl i konat zázraky. Protože kritizoval oficiální náboženství, byl zadržen římským místodržitelem Pilátem Ponským a popraven ukřižováním.
Podle Bible vstal Ježíš Kristus z mrtvých, zjevil se svým následovníkům a poté vstoupil na nebesa. K lidem se má vrátit až v den posledního soudu. Jeho víra je základem křesťanství a z něj odvozených náboženství. Historická existence Ježíše Krista však nebyla vědeckými metodami prokázána.Kdo je to, byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Zaujalo vás slovo, termín Ježíš Kristus? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Jazylka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Derivace? Znáte definici termínu Omegle? Víte co je Spirulina?

Klíčová slova: synonymum, formulace, pojem, význam slova, vysvětlení, wiki, přesný význam, původ slova, definice, termín, co znamená, význam pojmu, slovo, význam, lexikon, co je to Ježíš Kristus?

Pojem Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Ježíš Kristus ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ježíš Kristus na Google.cz

Vyhledat slovo Ježíš Kristus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Ježíš Kristus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ježíš Kristus například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Ježíš Kristus? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Ježíš Kristus? Kdo to byl Ježíš Kristus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ježíš Kristus? Definice pojmu Ježíš Kristus se nachází v kategorii křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.