Kdo je to?
Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Kdo je to Ježíš Kristus?

Jaký je význam slova Ježíš Kristus? Co to znamená?

Ježíš Kristus, jinými jmény Jozue, Iésus nebi Ješu, nazývaný též Ježíš Nazaretský, je podle mýtů zakladatelem křesťanství. Je hlavním představitelem člověka – boha, Božího syna, který se narodil panně a měl vykoupit hřích lidstva obětováním se jako mučedník, který zemřel ukřižováním. Podle Nového zákona a evangelií byli jeho rodiči tesař Josef a jeho žena Marie, jeho rodištěm město Betlém a domovem Nazaret. V dospělosti působil jako hlasatel a kazatel nového náboženství, cestoval s učedníky a ohlašoval příchod Božího království. Údajně měl i konat zázraky. Protože kritizoval oficiální náboženství, byl zadržen římským místodržitelem Pilátem Ponským a popraven ukřižováním.
Podle Bible vstal Ježíš Kristus z mrtvých, zjevil se svým následovníkům a poté vstoupil na nebesa. K lidem se má vrátit až v den posledního soudu. Jeho víra je základem křesťanství a z něj odvozených náboženství. Historická existence Ježíše Krista však nebyla vědeckými metodami prokázána.Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Tento text (Ježíš Kristus) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Šestinedělí? Vzpomněli byste si na význam slova Očistec? Znáte definici termínu GSM? Znáte definici termínu Bašavel?

Klíčová slova: termín, význam slova, slovo, význam, formulace, informace, vysvětlení, co znamená, wikipedie, křesťanství, wiki, popis, Ježíš Kristus, lexikon, význam pojmu, definice

Pojem Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ježíš Kristus lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Ježíš Kristus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ježíš Kristus ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Ježíš Kristus ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ježíš Kristus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ježíš Kristus například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Co znamená Ježíš Kristus? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ježíš Kristus? Definice pojmu Ježíš Kristus je v sekci Křesťanství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme vyhledat výraz, definici, slovo, termín třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Ježíš Kristus i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.