Kdo je to?
Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Kdo je to Ježíš Kristus?

Co znamená a jaký je význam slova Ježíš Kristus?

Ježíš Kristus, jinými jmény Jozue, Iésus nebi Ješu, nazývaný též Ježíš Nazaretský, je podle mýtů zakladatelem křesťanství. Je hlavním představitelem člověka – boha, Božího syna, který se narodil panně a měl vykoupit hřích lidstva obětováním se jako mučedník, který zemřel ukřižováním. Podle Nového zákona a evangelií byli jeho rodiči tesař Josef a jeho žena Marie, jeho rodištěm město Betlém a domovem Nazaret. V dospělosti působil jako hlasatel a kazatel nového náboženství, cestoval s učedníky a ohlašoval příchod Božího království. Údajně měl i konat zázraky. Protože kritizoval oficiální náboženství, byl zadržen římským místodržitelem Pilátem Ponským a popraven ukřižováním.
Podle Bible vstal Ježíš Kristus z mrtvých, zjevil se svým následovníkům a poté vstoupil na nebesa. K lidem se má vrátit až v den posledního soudu. Jeho víra je základem křesťanství a z něj odvozených náboženství. Historická existence Ježíše Krista však nebyla vědeckými metodami prokázána.Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Ježíš Kristus? Lidé, křesťanství

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Viber? Znáte definici termínu Dialog? Znáte definici termínu Indukční motor? Pamatujete si definici pojmu Psychopatie?

Klíčová slova: odborný výraz, význam, lexikon, wikipedie, Ježíš Kristus, slovo, termín, etymologie, Ježíš Kristus, význam slova, formulace, křesťanství, vysvětlení, heslo, křesťanství, přesný výraz

Pojem Ježíš Kristus je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Ježíš Kristus v následujících zdrojích

Najít slovo Ježíš Kristus ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Ježíš Kristus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Ježíš Kristus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Ježíš Kristus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Ježíš Kristus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ježíš Kristus například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Ježíš Kristus? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Ježíš Kristus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ježíš Kristus? Definice pojmu Ježíš Kristus se nachází v sekci Křesťanství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, definici, text, výrazdejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Ježíš Kristus i v jiné kategorii než v křesťanství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.