Kdo je to?
Kdo byl John Dalton? Životopis John Dalton, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl John Dalton?

Kdo byl John Dalton? Životopis, informace, biografie, věda

John Dalton byl anglický vědec přelomu 18. a 19. století zabývající se fyzikou a chemií.
Na začátku své vědecké kariéry se John Dalton věnoval meteorologii a studiu plynů. Představil Daltonův zákon parciálních tlaků, který říká že tlak směsi plynů bude součtem tlaku jednotlivých prvků směsi.
Jeho bádání jej dovedlo ke zkoumání chemického slučování, během kterého došel k závěru, že jednotlivé prvky jsou vázány atomy. Jako první tak vyslovil atomovou teorii. Pokusil se vytvořit první tabulku chemických prvků, bohužel však ve své době neměl odpovídající přístroje, takže byly jeho výsledky značně nepřesné. Položil však základy atomistice, ukázal cestu, jak bádat o atomech z kvantitativního hlediska a nastavil některé symboly, značení a názvosloví, které používá věda dodnes.
Je autorem knihy Nový systém chemické filozofie, ve které představil své objevy.
Jedna z forem barvosleposti je pojmenována po něm, neboť jí trpěl a popsal ji z vědeckého hlediska.Kdo byl John Dalton? Životopis John Dalton, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě John Dalton

Národnost: anglická
Datum narození: 6. září 1766
Místo narození: Eaglesfield, Anglie
Datum úmrtí: 27. července 1844

Líbí se stručný životopis s osobou John Dalton? Pak se podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Oolong? Vzpomenete si na definici slova Estetika? Znáte termín Google? Vzpomněli byste si na význam slova Prohlášení o shodě?

Klíčová slova: osobnosti, lexikon, kde se narodil John Dalton?, život, národnost, informace, kdo to je, věda, Kdy zemřel John Dalton, zajímavosti, biografie, narození, John Dalton, wikipedie, vysvětlení, John Dalton

Pojem John Dalton je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo John Dalton ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem John Dalton na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem John Dalton ve Wikimedia Commons

Najít pojem John Dalton na Google.cz

Hledat frázi John Dalton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo John Dalton například v Google obrázcích, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to John Dalton?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl John Dalton? Kdy se narodil John Dalton? Kde se narodil John Dalton? Kdy zemřel John Dalton? John Dalton je v kategorii Věda

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka John Dalton dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Dalton i v jiné kategorii než je věda.