Kdo je to?
Kdo je Karel Steigerwald? Životopis Karel Steigerwald, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Karel Steigerwald

Kdo je Karel Steigerwald? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Karel Steigerwald je český novinář a literát.
Nejdříve studoval elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze, ve 2. polovině 60. letech ale dramaticky změnil obor a přešel na FAMU, kde studoval dramaturgii. Už během studií se věnoval psaní a aktivně publikoval. Od roku 1973 potom pracoval jako scenárista a dramaturg pro Filmové studio Barrandov.
Po odchodu z Barrandova se pohyboval hlavně na divadelní scéně, kde působil jako dramaturg, ale také jako autor. Spolupracoval například s Divadlem Na zábradlí. Z tohoto období pocházejí jeho významné hry, např.: Dobové tance či Neapolská choroba.
Po roce 1989 se také věnoval novinářské dráze - v Lidových novinách a v Mladé Frontě Dnes.
Karel Steigerwald je autorem celé řady dramat, která se velmi často vracejí do období komunismu a hledají způsob, jak se vyrovnat s jeho dědictvím: např.: Políbila Dubčeka nebo Má vzdálená vlast.Kdo je Karel Steigerwald? Životopis Karel Steigerwald, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Karel Steigerwald

Národnost: česká
Datum narození: 11. dubna 1945
Místo narození: Vacíkov, Příbramsko

Tento text (Karel Steigerwald) můžete samozřejmě sdílet s bližními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Parusie? Víte co je Luteální fáze? Rozumíte pojmu Vojtova metoda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Individualismus?

Klíčová slova: vysvětlení, biografie, lexikon, wikipedie, narození, místo narození, Karel Steigerwald, život, životopis, informace, kdy se narodil Karel Steigerwald?, datum narození, kdo je Karel Steigerwald?, osobnost, osobnosti, wiki

Pojem Karel Steigerwald je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Karel Steigerwald v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Karel Steigerwald ve Wikislovníku

Najít slovo Karel Steigerwald ve vyhledávači Qwant

Najít termín Karel Steigerwald ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Karel Steigerwald ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Karel Steigerwald ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Steigerwald například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Karel Steigerwald? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Karel Steigerwald? Kdy se narodil Karel Steigerwald? Kde se narodil Karel Steigerwald? Karel Steigerwald se nachází v sekci Novináři

Kategorie novináři, žurnalista mladík, karel Steigerwald, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Karel Steigerwald třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Steigerwald i v jiné kategorii než je novináři.