Kdo je to?
Kdo je to Bratranec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bratranec? Lidé, vztahy

Bratranec

Co znamená a jaký je význam slova Bratranec?

Bratranec je označení pro bližší příbuzenský vztah. Jedná se o syna od bratra nebo od sestry otce či matky dané osoby. Můj bratranec je tedy synem bratra či sestry mé matky nebo synem bratra či sestry mého otce. Jinak řečeno, můj bratranec je synem mého strýce nebo mé tety. Ženským protějškem bratrance je sestřenice.
Věkové rozdíly mezi bratranci nebývají příliš velké, neboť věkový rozdíl mezi jejich rodiči - sourozenci - také nebývá příliš velký, i když výjimky samozřejmě existují, zejména tehdy, jedná-li se o sourozence z více manželství svých rodičů.
Bratranec a sestřenice mohou podle českých zákonů uzavřít sňatek, neboť nejsou považováni za tak blízké příbuzné, aby existovalo příliš velké riziko genetického poškození jejich potomků vzhledem k příbuznosti rodičů.Kdo je to Bratranec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bratranec? Lidé, vztahy

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Služební cesta? Vzpomněli byste si na význam slova Klišé? Víte, co je to Akumulátor? Znáte definici termínu Psychoanalýza?

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, synonymum, wikipedie, formulace, etymologie, slovo, co znamená, definice, heslo, přesný význam, význam slova, význam pojmu, Bratranec, přesný výraz, pojem

Pojem Bratranec je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Bratranec

Hledat videa s názvem Bratranec na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bratranec ve Wikimedia Commons

Najít heslo Bratranec ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Bratranec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Bratranec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bratranec například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Bratranec, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Bratranec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bratranec? Definice pojmu Bratranec patří do kategorie Vztahy

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v vztahy.