Kdo je to?
Kdo je to Bratranec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bratranec? Lidé, vztahy

Kdo je to Bratranec?

Jaký je význam slova Bratranec? Co to znamená?

Bratranec je označení pro bližší příbuzenský vztah. Jedná se o syna od bratra nebo od sestry otce či matky dané osoby. Můj bratranec je tedy synem bratra či sestry mé matky nebo synem bratra či sestry mého otce. Jinak řečeno, můj bratranec je synem mého strýce nebo mé tety. Ženským protějškem bratrance je sestřenice.
Věkové rozdíly mezi bratranci nebývají příliš velké, neboť věkový rozdíl mezi jejich rodiči - sourozenci - také nebývá příliš velký, i když výjimky samozřejmě existují, zejména tehdy, jedná-li se o sourozence z více manželství svých rodičů.
Bratranec a sestřenice mohou podle českých zákonů uzavřít sňatek, neboť nejsou považováni za tak blízké příbuzné, aby existovalo příliš velké riziko genetického poškození jejich potomků vzhledem k příbuznosti rodičů.Kdo je to Bratranec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bratranec? Lidé, vztahy

Definici slova Bratranec můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Noční můra? Vzpomenete si na definici slova Feat? Víte, co je to Solidarita? Vzpomněli byste si na význam slova Ekzém?

Klíčová slova: termín, vysvětlení, význam slova, co znamená, význam, slovo, lexikon, synonymum, etymologie, wikipedie, Bratranec, pojem, původ slova, formulace, vztahy, Bratranec

Pojem Bratranec je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bratranec ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Bratranec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Bratranec na Google obrázcích

Vyhledat slovo Bratranec ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Bratranec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bratranec například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Bratranec, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Bratranec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bratranec? Definice pojmu Bratranec je v kategorii Vztahy

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme vyhledat pojem, výraz, termín, heslo řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bratranec hledat i v jiných kategoriích (než vztahy).