Kdo je to?
Kdo je to Bratranec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bratranec? Lidé, vztahy

Kdo je to Bratranec?

Jaký je význam slova Bratranec? Co to znamená?

Bratranec je označení pro bližší příbuzenský vztah. Jedná se o syna od bratra nebo od sestry otce či matky dané osoby. Můj bratranec je tedy synem bratra či sestry mé matky nebo synem bratra či sestry mého otce. Jinak řečeno, můj bratranec je synem mého strýce nebo mé tety. Ženským protějškem bratrance je sestřenice.
Věkové rozdíly mezi bratranci nebývají příliš velké, neboť věkový rozdíl mezi jejich rodiči - sourozenci - také nebývá příliš velký, i když výjimky samozřejmě existují, zejména tehdy, jedná-li se o sourozence z více manželství svých rodičů.
Bratranec a sestřenice mohou podle českých zákonů uzavřít sňatek, neboť nejsou považováni za tak blízké příbuzné, aby existovalo příliš velké riziko genetického poškození jejich potomků vzhledem k příbuznosti rodičů.Kdo je to Bratranec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Bratranec? Lidé, vztahy

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Noční můra? Vzpomněli byste si co znamená slovo Taklon? Víte, co je to Xenie? Víte co je Hypotonický nápoj?

Klíčová slova: vztahy, přesný výraz, wiki, co znamená, význam slova, definice, formulace, pojem, lexikon, etymologie, heslo, význam, Bratranec, význam pojmu, přesný výraz, wikipedie

Pojem Bratranec je v kategorii Vztahy, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bratranec ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Bratranec ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Bratranec ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Bratranec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Bratranec ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bratranec například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bratranec

Právě jste zjistili Kdo je to Bratranec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bratranec? Definice pojmu Bratranec je v sekci Vztahy

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též hledat informace pojem, slovo, termín, definici kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než vztahy).