Kdo je to?
Kdo je Miroslav Hanuš? Životopis Miroslav Hanuš, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Miroslav Hanuš?

Kdo je Miroslav Hanuš? Životopis, informace, biografie, herectví

Miroslav Hanuš je český divadelní, filmový a seriálový herec. Hanuš se narodil v Praze. Po maturitě na střední škole se přihlásil na pražskou DAMU, kde studoval obor herectví. Po úspěšném dokončení studií na DAMU získal první angažmá v kladenském Divadle Jaroslava Průchy (1987). Později přestoupil do Divadla Labyrint v Praze a poté do Divadla v Dlouhé. Kromě hraní se věnuje také divadelní režii.
Hanuš debutoval před kamerou ve 20 letech v krimi snímku Radikální řez (1983). Od té doby vytvořil více než tři desítky filmových rolí. V mládí se objevil také v několika televizních pohádkách jako O rybáři a rybce (1986), O houslích krále snů nebo Hádání s Hadovkou (1987). Dále ztvárnil role v úspěšných snímcích Mandragora (1997), Hostel (2005), Václav, Vratné láhve, Roming (2007), Zemský ráj to napohled (2009), Nevinnost, Lidice (2011), Tři bratři (2014), Jak básníci čekají na zázrak (2016), Po strništi bos (2017), Šarlatán (2020), Vyšehrad: Fylm (2022), aj.
Hanuše znají diváci z televizních seriálů Ulice (radní Hložánek), Případy 1. oddělení (2014, 2016, 2022), Vzteklina (2018), Stíny v mlze, Iveta (2022). Zahrál si také v epizodních rolích známých seriálů Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Kriminálka Anděl, Doktor Martin, Atentát, Četníci z Luhačovic, Specialisté, atd.
V roce 2019 vystupoval v taneční soutěži StarDance ...když hvězdy tančí. Se svou taneční partnerkou se umístil na šestém místě.
Miroslav Hanuš je ženatý s choreografkou Janou Hanušovou, se kterou má tři dcery (Alžběta, Eliška a Jindřiška). Dcera Eliška je také herečkou (*1995).Kdo je Miroslav Hanuš? Životopis Miroslav Hanuš, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Miroslav Hanuš

Národnost: česká
Datum narození: 22. 5. 1963
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Miroslav Hanuš? s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Ayahuasca? Pamatujete si definici pojmu Polyneuropatie? Vzpomenete si na definici slova Tenderizér? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cheerleading?

Klíčová slova: životopis, Miroslav Hanuš, kdy se narodil Miroslav Hanuš?, narození, místo narození, vysvětlení, život, lexikon, herectví, informace, wiki, biografie, wikipedie, Miroslav Hanuš, popis, zajímavosti

Pojem Miroslav Hanuš je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Miroslav Hanuš v dalších zdrojích

Hledat slovo Miroslav Hanuš ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Miroslav Hanuš na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Miroslav Hanuš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Miroslav Hanuš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Miroslav Hanuš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Hanuš například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miroslav Hanuš

Právě nyní již víte Kdo je to Miroslav Hanuš? Kdy se narodil Miroslav Hanuš? Kde se narodil Miroslav Hanuš? Miroslav Hanuš je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Hanuš dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Hanuš i v jiné kategorii než je herectví.