Kdo je to?
Kdo je Jan Kraus? Životopis Jan Kraus, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Kraus?

Kdo je Jan Kraus? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Kraus je herec, moderátor, dramatik, publicista a režisér. Jeho otec byl novinář Ota Kraus, který přežil pobyt v koncentračním táboru. Od dětství se věnoval činnostem spojeným s filmem a divadlem. V šesti letech dělal první dabing a od deseti let vystupoval v divadle. Mezi jeho nejslavnější dětské filmové role patří účinkování ve filmech Noc nevěsty, Spalovač mrtvol nebo Dívka na koštěti. Následně měl řadu dalších filmových, seriálových i divadelních rolí.
Po revoluci v roce 1989 odjel na studijní pobyt do USA a dal přednost podnikání. Po návratu do Čech založil vlastní ateliér a působil jako daňový poradce. Několik let podnikal, ale nakonec se vrátil k divadlu. Napsal komediální hru Nahniličko, která měla premiéru v roce 1995. V roce 2002 přišla výrazná filmová role v tragikomedii Musím tě svést. Následovaly role ve filmech Gympl nebo 3 sezony v pekle. Objevil se rovněž v seriálech Zdivočelá země, Atentát nebo Jak si nepodělat život.
Veřejnost zná Krause především jako moderátora různých pořadů a hlavně vlastních talkshow. Ke konci devadesátých let zkoušel několik talkshow, popularitu získala zejména Dvaadvacítka. Masovou popularitu získala talkshow Uvolněte se, prosím. Ta se vysílala od roku 2004 na České televizi zpravidla se třemi hosty, kterým Kraus často kladl nepříjemné a osobní otázky. Pořad se vysílal až do roku 2010, kdy skončil kvůli sporům Krause s Českou televizí. Na talkshow navázala Show Jana Krause v podobném formátu, kterou od roku 2010 vysílá TV Prima. Pořad má vysokou sledovanost a úspěšně pokračuje dodnes. V roce 2013 moderoval Českého slavíka a působil také jako porotce v pořadu Česko Slovensko má talent.
Kraus se často vyjadřuje k politice a aktuálnímu dění. Glosy a sloupky poskytoval rádiu Frekvence 1 nebo časopisu Týden. V roce 2014 podepsal výzvu vládě, ve které se požadoval tvrdší postup vůči Rusku. Jeho ostrá vyjádření někdy vyvolávají kritiku. Skupina Naša Morava ho dokonce žalovala za výroky urážející moravský národ. V roce 1979 se oženil s herečkou Janou Krausovou, ale od 90. let žije s herečkou Ivanou Chýlkovou. Má čtyři syny, nejznámější je herec a zpěvák David Kraus, který má pravidelná vystoupení v otcových talkshow.Kdo je Jan Kraus? Životopis Jan Kraus, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jan Kraus

Národnost: česká
Datum narození: 15. srpna 1953
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Kraus? s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Android? Víte, co je to Stent? Pamatujete si definici pojmu Asertivita? Rozumíte pojmu Kružidlo?

Klíčová slova: herectví, Jan Kraus, kdo je Jan Kraus?, kdy se narodil Jan Kraus?, lexikon, narození, herectví, zajímavosti, národnost, život, biografie, osobnost, popis, kde se narodil Jan Kraus?, datum narození, wikipedie

Pojem Jan Kraus je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Jan Kraus zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Jan Kraus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Jan Kraus ve Wikipedii

Zkusit najít Jan Kraus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jan Kraus na Youtube

Zkusit najít Jan Kraus ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kraus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Kraus

Právě nyní již víte Kdo je to Jan Kraus? Kdy se narodil Jan Kraus? Kde se narodil Jan Kraus? Jan Kraus patří do kategorie Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Kraus dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kraus i v jiné kategorii než je herectví.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.