Kdo je to?
Kdo je Jan Kraus? Životopis Jan Kraus, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Kraus?

Kdo je Jan Kraus? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Kraus je herec, moderátor, dramatik, publicista a režisér. Jeho otec byl novinář Ota Kraus, který přežil pobyt v koncentračním táboru. Od dětství se věnoval činnostem spojeným s filmem a divadlem. V šesti letech dělal první dabing a od deseti let vystupoval v divadle. Mezi jeho nejslavnější dětské filmové role patří účinkování ve filmech Noc nevěsty, Spalovač mrtvol nebo Dívka na koštěti. Následně měl řadu dalších filmových, seriálových i divadelních rolí.
Po revoluci v roce 1989 odjel na studijní pobyt do USA a dal přednost podnikání. Po návratu do Čech založil vlastní ateliér a působil jako daňový poradce. Několik let podnikal, ale nakonec se vrátil k divadlu. Napsal komediální hru Nahniličko, která měla premiéru v roce 1995. V roce 2002 přišla výrazná filmová role v tragikomedii Musím tě svést. Následovaly role ve filmech Gympl nebo 3 sezony v pekle. Objevil se rovněž v seriálech Zdivočelá země, Atentát nebo Jak si nepodělat život.
Veřejnost zná Krause především jako moderátora různých pořadů a hlavně vlastních talkshow. Ke konci devadesátých let zkoušel několik talkshow, popularitu získala zejména Dvaadvacítka. Masovou popularitu získala talkshow Uvolněte se, prosím. Ta se vysílala od roku 2004 na České televizi zpravidla se třemi hosty, kterým Kraus často kladl nepříjemné a osobní otázky. Pořad se vysílal až do roku 2010, kdy skončil kvůli sporům Krause s Českou televizí. Na talkshow navázala Show Jana Krause v podobném formátu, kterou od roku 2010 vysílá TV Prima. Pořad má vysokou sledovanost a úspěšně pokračuje dodnes. V roce 2013 moderoval Českého slavíka a působil také jako porotce v pořadu Česko Slovensko má talent.
Kraus se často vyjadřuje k politice a aktuálnímu dění. Glosy a sloupky poskytoval rádiu Frekvence 1 nebo časopisu Týden. V roce 2014 podepsal výzvu vládě, ve které se požadoval tvrdší postup vůči Rusku. Jeho ostrá vyjádření někdy vyvolávají kritiku. Skupina Naša Morava ho dokonce žalovala za výroky urážející moravský národ. V roce 1979 se oženil s herečkou Janou Krausovou, ale od 90. let žije s herečkou Ivanou Chýlkovou. Má čtyři syny, nejznámější je herec a zpěvák David Kraus, který má pravidelná vystoupení v otcových talkshow.Kdo je Jan Kraus? Životopis Jan Kraus, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jan Kraus

Národnost: česká
Datum narození: 15. srpna 1953
Místo narození: Praha

Tento text (Jan Kraus) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Android? Rozumíte pojmu Couvert? Pamatujete si definici pojmu Asertivita? Znáte pojem Genofond?

Klíčová slova: herectví, Jan Kraus, osobnosti, biografie, narození, Jan Kraus, osobnost, vysvětlení, kde se narodil Jan Kraus?, životopis, informace, datum narození, kdo je Jan Kraus?, zajímavosti, život, wiki

Pojem Jan Kraus je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat slovo Jan Kraus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Jan Kraus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jan Kraus ve Wikipedii

Najít pojem Jan Kraus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kraus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jan Kraus?

Nyní již víte Kdo je to Jan Kraus? Kdy se narodil Jan Kraus? Kde se narodil Jan Kraus? Jan Kraus patří do kategorie Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jan Kraus třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kraus i v jiné kategorii než je herectví.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.