Kdo je to?
Kdo je to Gazda? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gazda? Lidé, historie

Gazda

Co znamená a jaký je význam slova Gazda?

Gazda je zastaralé, již nepoužívané slovo označující hospodáře. Jednalo se o zemědělce, který vlastnil a obdělával půdu, choval hospodářská zvířata a pečoval o ně. S gazdou se bylo možné setkat na venkově, případně v horách. Jeho ženským protějškem, tedy hospodyní, byla takzvaná gazděna. Gazda byl správcem hospodářského stavení a obvykle měl na starosti nějaké "zaměstnance" a pomocníky, jimž se říkalo děvečky a čeledínové.
Dnes se s výrazem gazda setkáme nejspíše jen v historické a folkloristické literatuře, v pověstech nebo v pohádkách pojednávajících o venkovském prostředí a zejména v lidových písních. Toto slovo má zřejmě původ na Slovensku.Kdo je to Gazda? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gazda? Lidé, historie

Zaujala vás definice pojmu Gazda? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Systolický tlak? Vzpomněli byste si co označuje výraz Streetball? Vzpomenete si na definici slova Ekumenická bohoslužba? Znáte termín Pyramida?

Klíčová slova: informace, etymologie, Gazda, význam slova, přesný význam, slovo, wiki, odborný výraz, Gazda, přesný výraz, formulace, popis, pojem, vysvětlení, wikipedie, heslo

Pojem Gazda je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Gazda na Google.cz

Hledat videa s názvem Gazda na Youtube

Hledat heslo Gazda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Gazda ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Gazda ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gazda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Gazda? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teďka už zajisté víte Kdo je to Gazda? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gazda? Definice pojmu Gazda patří do sekce Historie

Kategorie historie, historik na cestě, gazda, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace pojem, termín, výraz,heslo dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než historie).