Kdo je to?
Kdo je Iggy Pop? Životopis Iggy Pop, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Iggy Pop

Kdo je Iggy Pop? Životopis, informace, biografie, hudba

Iggy Pop, vlastním jménem James Newell Osteberg má ve svém portfoliu několik profesí. Nejvíc známý je jako zpěvák a hudebník. Vyzkoušel si ovšem i profesi rozhlasového hlasatele, skladatele a herce. Začínal jako zpěvák a textař v punkové kapele The Stooges. Její cesta za slávou byla zdlouhavá. Vznikla v roce 1967. Mezitím se stihla rozpadnout a opět obnovit společnou činnost.
Jejich počáteční styl hudební produkce odborníci popisují jako syrový a hodně primitivní způsob prezentace rock and rollu. Postupně se propracovávali k experimentálnímu a agresivnějšímu rocku. Iggy Pop se během své kariéry seznámil s Davidem Bowiem, se kterým navázali úzkou spolupráci.
Iggy Pop nevstoupil v povědomí fanoušků ani tak svým zpěvem a hudbou, jako spíš svými pobuřujícími a nepředvídatelnými kousky, které prováděl na jevišti. K jeho prvenství se přisuzuje tzv. jevištní skok. Byl to právě on, kdo tento do té doby nevídaný kousek zpopularizoval. Neváhal se ani před publikem odhalovat a válet se v rozbitém skle. A ačkoliv se prezentoval jako velký bouřlivák, nikdy nekouřil cigarety, nepil alkohol a nikdy se ani nezhulil, jako mnoho jiných umělců.
Jeho styl hudby se postupem času dost obměňoval. Začínal garážovým rockem, zkoušel punk rock, hard rock, heavy metal, art rock. Nevynechal ani nové vlny jazzu, blues a elektroniky. Nejvýraznější úspěch zažil v roce 1990, kdy nahrál svůj první a asi jediný hit. Jednalo se o duet se zpěvačkou skupiny B-52 Kate Pierson. O popularitu jeho hitů se postaral David Bowie, který znovu nahrál a zahrál právě jeho písně.
V roce 2010 se dočkal uvedení jako člena Stooges do Rock and Roll Hall of Fame. O deset let později mu byla udělena cena Grammy za celoživotní dílo.
Iggiho životní nit se začala odvíjet v Michiganu v roce 1947. tehdy přivedla na svět Louella Christensonová a James Newell Osterberg (bývalý středoškolský učitel angličtiny a trenér baseballu) malého Jamese, pozdějšího Iggiho Popa. Do vínku mu byl vložen ze strany otce anglický, německý a irský původ. Z matčiny strany zase dánský a norský. Jeho otec byl sirotek, kterého se ujala švédsko americká zdravotní sestra. Rodina žila skromným životem v přívěsovém parku v Ypsilanti v Michiganu. Iggimu už v dětství doslova učarovala hudba, a proto se naučil už coby kluk z páté třídy hrát na bicí. Jeho prvními bubny byly gumové podložky nalepené na překližce. Poté mu rodiče koupili jeho první bicí soupravu. Ačkoliv se Iggy Pop stihl třikrát oženit, má pouze jednoho syna Erica Bensona.Kdo je Iggy Pop? Životopis Iggy Pop, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Iggy Pop

Národnost: americká
Datum narození: 21. dubna 1947
Místo narození: New York

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Iggy Pop s jinými lidmina sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Legenda? Vzpomněli byste si na význam slova Obsah? Znáte termín Kinetóza? Znáte definici termínu Manýrismus?

Klíčová slova: wikipedie, hudba, životopis, informace, život, wiki, lexikon, národnost, narození, osobnosti, místo narození, kde se narodil Iggy Pop?, kdy se narodil Iggy Pop?, popis, vysvětlení, biografie

Pojem Iggy Pop je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Iggy Pop zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Iggy Pop ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Iggy Pop ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Iggy Pop na Youtube

Hledat pojem Iggy Pop v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Iggy Pop ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Iggy Pop například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Iggy Pop

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Iggy Pop? Kdy se narodil Iggy Pop? Kde se narodil Iggy Pop? Iggy Pop patří do sekce Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Iggy Pop např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iggy Pop i v jiné kategorii než je hudba.