Kdo je to?
Kdo je Martin Fuksa? Životopis Martin Fuksa, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Martin Fuksa

Kdo je Martin Fuksa? Životopis, informace, biografie, sport

Martin Fuksa je český sportovec a reprezentant v rychlostní kanoistice, specializující se především na kategorii C1 a C2. Narodil se 30. dubna v Nymburku, kde také vyrůstal.
S kanoistikou začal v osmi letech na pražské divoké vodě. Od té doby se věnoval tréninku a zlepšování svých výkonů pod vedením trenérů. Postupně se stal talentovaným mladým závodníkem a zaznamenával první významné úspěchy.
V roce 2008 získal první titul mistra České republiky. Tohoto roku se zúčastnil svého prvního reprezentačního startu na Olympijských nadějích v maďarském Szegedu. O rok později získal hned dvakrát první místo a jednou třetí místo na Olympijských hrách mládeže v Táboře.
V roce 2010 poprvé startoval na Mistrovství Evropy juniorů, kde získal dvakrát 4. místo na C1 na tratích 500 m a 200 m. O dva roky později se stal juniorským mistrem světa v kategorii C2 společně se svým partnerem Jakubem Brůnou.
Roku 2011 se na mistrovství Evropy juniorů stal prvním Čechem, který vyhrál v kategorii singlkanoistů.
Kromě Martina se kanoistice věnuje i jeho mladší bratr Petr, který v současné době působí v profesionálním oddílu Dukla Praha. Otec těchto bratrů je olympionik a mistr světa a Evropy.
V dalších letech pokračoval ve svém úspěšném sportovním vývoji a postupně získával cenné medaile na různých mezinárodních závodech. V roce 2015 se stal mistrem Evropy v kategorii C1, což byl pro něj dosud největší úspěch.
V následujících letech pokračoval ve svých úspěších a přidával další medaile na mezinárodních soutěžích. V roce 2018 se stal mistrem světa v kategorii C2 společně se svým partnerem Ladislavem Škantarem. O rok později dokázal obhájit titul mistra světa v kategorii C2, tentokrát společně s Jožem Petrášem.
V roce 2021 se Martin Fuksa stal olympijským vítězem v kategorii C1 na Letních olympijských hrách v Tokiu. V závodu C1 1000 m a C2 1000 m s bratrem Petrem Fuksou ml. V posledních metrech závodu dokázal zdolat svého soupeře a získat pro Českou republiku zlatou medaili.
V závodě C1 1000 m se umístil na 5. místě, v závodě C2 na 10. místě. Tohoto roku se tak stal dvojnásobným vícemistrem světa a dvojnásobným mistrem Evropy v kategorii C1 1000 a 500 m
Celkem Fuksa získal 11 zlatých medailí na mistrovství Evropy, 2 zlaté a 6 stříbrných na mistrovství světa v rychlostní kanoistice.
Martin Fuksa je nejen úspěšným sportovcem, ale také milujícím manželem a otcem. Jeho rodinný život je pro něj velmi důležitý a snaží se mu věnovat co nejvíce času i přesto, že je kvůli svému sportu často pryč. Martin je ženatý se svou dlouholetou partnerkou Michaelou, se kterou má dvě děti. Michaela je také bývalou kanoistkou a podporuje Martina v jeho sportovním úsilí.
Fuksa je jedním z nejúspěšnějších českých kanoistů v historii. Má na svém kontě mnoho významných vítězství na mezinárodních soutěžích a je držitelem několika mistrovských titulů. Je znám svou technickou dokonalostí, rychlostí a vynikajícím vztahem ke svým kolegům a fanouškům.Kdo je Martin Fuksa? Životopis Martin Fuksa, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Martin Fuksa

Národnost: česká
Datum narození: 30. dubna 1993
Místo narození: Nymburk

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Martin Fuksa? s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Infekce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Editace? Pamatujete si definici pojmu SD karta? Znáte termín Amfetamin?

Klíčová slova: datum narození, narození, místo narození, kde se narodil Martin Fuksa?, kdo je Martin Fuksa?, wikipedie, zajímavosti, Martin Fuksa, sport, vysvětlení, informace, národnost, lexikon, život, životopis, Martin Fuksa

Pojem Martin Fuksa je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Martin Fuksa na Youtube

Zkusit najít pojem Martin Fuksa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Martin Fuksa na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Martin Fuksa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Fuksa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Fuksa například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Martin Fuksa?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Martin Fuksa? Kdy se narodil Martin Fuksa? Kde se narodil Martin Fuksa? Martin Fuksa je v kategorii Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Martin Fuksa třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Fuksa i v jiné kategorii než je sport.