Kdo je to?
Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Kdo je to Gandalf?

Co znamená a jaký je význam slova Gandalf?

Gandalf je jméno čaroděje z knih J.R.R. Tolkiena. Vystupoval pod různými jmény, často byl nazýván například Gandalf Šedý, šedý poutník a podobně. Nosil dlouhé vousy, široký plášť, dlouhou hůl a špičatý klobouk. Bojoval proti zlým silám ve Středozemi. Byl účastníkem tažení proti drakovi Šmakovi a poznal moc Jednoho prstenu. Podařilo se mu najít způsob, jak tento prsten zničit.
Jako člen Společenstva Prstenu pomáhal Frodovi na výpravě s Prstenem. V boji s balrogem se zřítil z mostu a vrátil se zpět jako Gandalf Bílý. Byl jedním z těch, kteří zásadně přispěli k vítězství v bitvě o prsten a moc a sjednocení království. Společně s dalšími strážci pak odplul do Zemí Neumírajících.Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Budeme rádi, pokud budete definici slova Gandalf sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Snowkiting? Pamatujete si definici pojmu Holotropní dýchání? Rozumíte pojmu Oidipovský komplex? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hyponymum?

Klíčová slova: co znamená, kdo je Gandalf?, popis, lexikon, wiki, význam pojmu, kdo to je, slovo, vysvětlení, popis, přesný výraz, význam slova, fikce, odborný výraz, původ slova, synonymum

Pojem Gandalf je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Gandalf na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Gandalf ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Gandalf na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gandalf ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gandalf například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Gandalf

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Gandalf? Kdo to byl Gandalf? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gandalf? Definice pojmu Gandalf patří do sekce fikce. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v fikce.