Kdo je to?
Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Kdo je to Gandalf?

Co znamená a jaký je význam slova Gandalf?

Gandalf je jméno čaroděje z knih J.R.R. Tolkiena. Vystupoval pod různými jmény, často byl nazýván například Gandalf Šedý, šedý poutník a podobně. Nosil dlouhé vousy, široký plášť, dlouhou hůl a špičatý klobouk. Bojoval proti zlým silám ve Středozemi. Byl účastníkem tažení proti drakovi Šmakovi a poznal moc Jednoho prstenu. Podařilo se mu najít způsob, jak tento prsten zničit.
Jako člen Společenstva Prstenu pomáhal Frodovi na výpravě s Prstenem. V boji s balrogem se zřítil z mostu a vrátil se zpět jako Gandalf Bílý. Byl jedním z těch, kteří zásadně přispěli k vítězství v bitvě o prsten a moc a sjednocení království. Společně s dalšími strážci pak odplul do Zemí Neumírajících.Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gandalf s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Digitální stopa? Pamatujete si definici pojmu Viskóza? Rozumíte pojmu Michelinská hvězda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Adrenalin?

Klíčová slova: význam pojmu, fikce, lexikon, heslo, popis, co znamená, vysvětlení, kdo to je, pojem, wiki, slovo, synonymum, význam, Gandalf, etymologie, informace

Pojem Gandalf je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Gandalf doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Gandalf ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Gandalf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gandalf ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Gandalf na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gandalf například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Gandalf? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Gandalf? Kdo to byl Gandalf? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gandalf? Definice pojmu Gandalf se nachází v kategorii fikce. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Gandalf hledat i v jiných kategoriích (než fikce).