Kdo je to?
Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Kdo je to Gandalf?

Co znamená a jaký je význam slova Gandalf?

Gandalf je jméno čaroděje z knih J.R.R. Tolkiena. Vystupoval pod různými jmény, často byl nazýván například Gandalf Šedý, šedý poutník a podobně. Nosil dlouhé vousy, široký plášť, dlouhou hůl a špičatý klobouk. Bojoval proti zlým silám ve Středozemi. Byl účastníkem tažení proti drakovi Šmakovi a poznal moc Jednoho prstenu. Podařilo se mu najít způsob, jak tento prsten zničit.
Jako člen Společenstva Prstenu pomáhal Frodovi na výpravě s Prstenem. V boji s balrogem se zřítil z mostu a vrátil se zpět jako Gandalf Bílý. Byl jedním z těch, kteří zásadně přispěli k vítězství v bitvě o prsten a moc a sjednocení království. Společně s dalšími strážci pak odplul do Zemí Neumírajících.Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Gandalf? s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Snowkiting? Víte, co je to Tlakový Holter? Rozumíte pojmu Oidipovský komplex? Rozumíte pojmu Transhumanismus?

Klíčová slova: pojem, definice, popis, slovo, etymologie, termín, co je to Gandalf?, informace, přesný význam, fikce, formulace, synonymum, wiki, vysvětlení, popis, význam slova

Pojem Gandalf je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Gandalf zkuste tyto odkazy

Hledat pojem Gandalf ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Gandalf ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Gandalf ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Gandalf ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gandalf například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Co znamená Gandalf? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Gandalf? Kdo to byl Gandalf? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gandalf? Definice pojmu Gandalf je v sekci fikce. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Gandalf i jinde než v sekci než v fikce.