Kdo je to?
Kdo je to Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gandalf? Lidé, fikce

Gandalf

Co znamená a jaký je význam slova Gandalf?

Gandalf je jméno čaroděje z knih J.R.R. Tolkiena. Vystupoval pod různými jmény, často byl nazýván například Gandalf Šedý, šedý poutník a podobně. Nosil dlouhé vousy, široký plášť, dlouhou hůl a špičatý klobouk. Bojoval proti zlým silám ve Středozemi. Byl účastníkem tažení proti drakovi Šmakovi a poznal moc Jednoho prstenu. Podařilo se mu najít způsob, jak tento prsten zničit.
Jako člen Společenstva Prstenu pomáhal Frodovi na výpravě s Prstenem. V boji s balrogem se zřítil z mostu a vrátil se zpět jako Gandalf Bílý. Byl jedním z těch, kteří zásadně přispěli k vítězství v bitvě o prsten a moc a sjednocení království. Společně s dalšími strážci pak odplul do Zemí Neumírajících.Kdo je to Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Gandalf? Lidé, fikce

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Jitřenka? Pamatujete si definici pojmu Identita? Rozumíte pojmu Gravitační síla? Vzpomněli byste si co znamená slovo Inulin?

Klíčová slova: původ slova, význam slova, význam pojmu, wikipedie, synonymum, definice, Gandalf, Gandalf, co znamená, přesný význam, informace, etymologie, význam, termín, lexikon, slovo

Pojem Gandalf je v kategorii Fikce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Gandalf na Google.cz

Hledat termín Gandalf na Google obrázcích

Hledat slovo Gandalf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Gandalf na Youtube

Zkusit najít termín Gandalf ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gandalf například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Gandalf

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Gandalf? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gandalf? Definice pojmu Gandalf je v sekci Fikce

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace výraz, definici, slovo, termín třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fikce.