Kdo je to?
Kdo je Zbyněk Merunka? Životopis Zbyněk Merunka, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Zbyněk Merunka

Kdo je Zbyněk Merunka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Zbyněk Merunka je český novinář, moderátor a podnikatel.
Vystudoval žurnalistiku, dosáhl titulu Mgr.
Na začátku kariéry pracoval v Československém rozhlase. Diváci si ho však zřejmě budou pamatovat především z TV NOVA, kde v letech 1994-1999 moderoval hlavní zpravodajskou relaci a stal se velmi populární osobností televizního zpravodajství. Po konci na TV NOVA se začal věnovat podnikání v cukrařině.
Několikrát se však na televizní obrazovky ještě vrátil - především na stanici Prima. Tam uváděl například Autosalon nebo kuchařskou show Mňam aneb Prima vařečka. Krátce působil také na TV Barrandov v pořadu Kolik to stojí.
V roce 2011 byly jeho osudy, především týkající se jeho nedobrovolného konce na TV Nova, zpracovány v jednom z dílů 13. komnaty, dokumentu natáčeném Českou televizí.
Objevil se také v krimi seriálu z roku 1996 Draculův švagr.Kdo je Zbyněk Merunka? Životopis Zbyněk Merunka, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní informace o osobě Zbyněk Merunka

Národnost: česká
Datum narození: 19. prosince 1950

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Zbyněk Merunka sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Konkurence? Pamatujete si definici pojmu Astrobiologie? Vzpomenete si na definici slova Magnetická rezonance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ruský twist?

Klíčová slova: popis, životopis, biografie, osobnosti, život, osobnost, vysvětlení, wiki, lexikon, Zbyněk Merunka, národnost, novináři, wikipedie, zajímavosti, datum narození, novináři

Pojem Zbyněk Merunka je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Zbyněk Merunka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Zbyněk Merunka ve Wikislovníku

Hledat slovo Zbyněk Merunka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zbyněk Merunka ve Wikimedia Commons

Najít slovo Zbyněk Merunka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zbyněk Merunka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zbyněk Merunka

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zbyněk Merunka? Kdy se narodil Zbyněk Merunka? Zbyněk Merunka je v sekci Novináři

Kategorie novináři, mladý žurnalista, zbyněk Merunka, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Zbyněk Merunka dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zbyněk Merunka i v jiné kategorii než je novináři.