Kdo je to?
Kdo byl Hirohito? Životopis Hirohito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Hirohito?

Kdo byl Hirohito? Životopis, informace, biografie, panovníci

Hirohito byl v pořadí 124. japonský císař, vládnoucí během let 1926-1989 a znám také jako císař Šówa (Zářící mír). Hirohito se narodil v Tokio v paláci Aojama císaři Taišó Jošihity jako jeho první syn a jeho dětské jméno znělo Miči no mija Hirohito Šinnó. V 15 letech byl jmenován korunním princem (1916), o pět let později byl jmenován regentem a začal vládnout místo svého otce, který byl nemocen (1921). O rok později se jako první japonský císař vydal do cizích zemí, když navštívil Francii, Velkou Británii, Itálii, Belgii a Nizozemsko. Císař Taišó Jošihito zemřel roku 1926. Hirohito byl jmenován císařem o dva roky později dne 10. 11. 1928. Armáda získala roku 1932 téměř absolutní politickou moc a pokračovala až do konce druhé světové války, kdy bylo Japonsko poraženo americkými vojsky, svržením dvou atomových bomb.
Císař Hirohito vládnul celkem 62 let a stal se tak nejdéle vládnoucím císařem v Japonsku. Hirohito zemřel v roce 1989 na rakovinu ve věku 87 let. Během jeho života se mu narodilo celkem 7 dětí, z toho 2 zemřely ještě dříve než on sám. Jeho nástupcem se v roce 1989 stal jeho prvorozený syn Akihito (před ním se mu narodily 4 holky).Kdo byl Hirohito? Životopis Hirohito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní informace o osobě Hirohito

Národnost: japonská
Datum narození: 29. 4. 1901
Místo narození: Tokio, Japonsko
Datum úmrtí: 7. 1. 1989

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Hirohito sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Tryzna? Znáte pojem Drobný hmotný majetek? Rozumíte pojmu Adventní kalendář? Vzpomenete si na definici slova Únavový syndrom?

Klíčová slova: biografie, nežijící, kdo to je, životopis, kde se narodil Hirohito?, Kdy zemřel Hirohito, život, vysvětlení, datum úmrtí, narození, osobnost, wikipedie, informace, panovníci, Hirohito, panovníci

Pojem Hirohito je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Hirohito ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Hirohito na Youtube

Vyhledat pojem Hirohito ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Hirohito ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Hirohito ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hirohito například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Hirohito?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Hirohito? Kdy se narodil Hirohito? Kde se narodil Hirohito? Kdy zemřel Hirohito? Hirohito je v kategorii Panovníci

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Hirohito třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hirohito i v jiné kategorii než je panovníci.