Kdo je to?
Kdo byl Hirohito? Životopis Hirohito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hirohito

Kdo byl Hirohito? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Hirohito byl v pořadí 124. japonský císař, vládnoucí během let 1926-1989 a znám také jako císař Šówa (Zářící mír). Hirohito se narodil v Tokio v paláci Aojama císaři Taišó Jošihity jako jeho první syn a jeho dětské jméno znělo Miči no mija Hirohito Šinnó. V 15 letech byl jmenován korunním princem (1916), o pět let později byl jmenován regentem a začal vládnout místo svého otce, který byl nemocen (1921). O rok později se jako první japonský císař vydal do cizích zemí, když navštívil Francii, Velkou Británii, Itálii, Belgii a Nizozemsko. Císař Taišó Jošihito zemřel roku 1926. Hirohito byl jmenován císařem o dva roky později dne 10. 11. 1928. Armáda získala roku 1932 téměř absolutní politickou moc a pokračovala až do konce druhé světové války, kdy bylo Japonsko poraženo americkými vojsky, svržením dvou atomových bomb.
Císař Hirohito vládnul celkem 62 let a stal se tak nejdéle vládnoucím císařem v Japonsku. Hirohito zemřel v roce 1989 na rakovinu ve věku 87 let. Během jeho života se mu narodilo celkem 7 dětí, z toho 2 zemřely ještě dříve než on sám. Jeho nástupcem se v roce 1989 stal jeho prvorozený syn Akihito (před ním se mu narodily 4 holky).Kdo byl Hirohito? Životopis Hirohito, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní informace o osobě Hirohito

Národnost: japonská
Datum narození: 29. 4. 1901
Místo narození: Tokio, Japonsko
Datum úmrtí: 7. 1. 1989

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Hirohito sdílet s vaším okruhem známých osob na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Diskvalifikace? Pamatujete si definici pojmu Veřejný zájem? Rozumíte pojmu Compliance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kontinentální snídaně?

Klíčová slova: kde se narodil Hirohito?, datum úmrtí, Kdy zemřel Hirohito, zajímavosti, Hirohito, život, osobnost, národnost, datum narození, wiki, nežijící, Hirohito, lexikon, kdo to je, popis, panovníci

Pojem Hirohito je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Hirohito v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hirohito ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Hirohito ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Hirohito ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Hirohito ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Hirohito v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Hirohito například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hirohito

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Hirohito? Kdy se narodil Hirohito? Kde se narodil Hirohito? Kdy zemřel Hirohito? Hirohito patří do sekce Panovníci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Hirohito řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hirohito i v jiné kategorii než je panovníci.