Kdo je to?
Kdo je Jaromír Mayer? Životopis Jaromír Mayer, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jaromír Mayer

Kdo je Jaromír Mayer? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jaromír Mayer je český hudebník a zpěvák. Narodil se v Praze za druhé světové války. Na střední školu chodil na pražskou konzervatoř, kde studoval pěvecký obor. Jako čerstvý absolvent se Jaromír Mayer přihlásil do soutěže Hledáme nové talenty v pražském divadle Alfa (1961). Po úspěchu v soutěži a odhalení jeho talentu začal Mayer působit jako zpěvák v pražských kavárnách, kde působil s orchestry Oty Rendla nebo Vlastimila Kloce.
Od roku 1963 Mayer začal zpívat v kapele Mefisto (první profesionální bigbeatová skupina v Československu). Dále Mayer zpíval v pražském divadle Semafor a v orchestru Karla Vlacha.
Během let 1967-1972 Mayer tvořil pěvecké duo se zpěvačkou Evou Pilarovou ve skupině Play-Boys. Mezi jejich známé hity patřily Hřej mě, Rozhoupej zvony, Za sebou nebo Venku je déšť a mráz. Mayer se oženil s Evou Pilarovou, ale manželství trvalo pouhých dvanáct měsíců. V roce 1972 se oba vydali na sólovou dráhu. Mayera doprovázela na koncertech kapela Perpetuum Mobile. Začal pracovat také jako referent u vydavatelské společnosti Supraphon. Ve stejném roce byl vydán Mayerův největší hit Malý přítel z města N. Tohoto singlu se vydalo okolo 200 tisíc nosičů (pod společností Supraphon).
Díky komerčnímu úspěchu začal Mayer vystupovat v televizi v pořadech Dvacet minut s písničkou, Malá televizní hitparáda, Televizní klub mladých nebo Našich devět.
V roce 1986 se rozhodl emigrovat do SNR (Spolková republika Německo) s manželkou a dvěma dětmi. Odtud se přesunul až do Kanady, kde se usadil ve městě Edmonton. Skončil se zpěvem a začal pracovat v místní olejářské firmě (2004).
Jeho syn Martin je v kanadě uznávaným skladatelem a klavíristou.Kdo je Jaromír Mayer? Životopis Jaromír Mayer, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Jaromír Mayer

Národnost: česká
Datum narození: 22. 7. 1943
Místo narození: Praha, Protektorát Čechy a Morava

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jaromír Mayer s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Flok? Znáte pojem Judikatura? Znáte definici termínu Parkán? Vzpomenete si na definici slova Online hra?

Klíčová slova: kdy se narodil Jaromír Mayer?, osobnost, biografie, Jaromír Mayer, lexikon, hudba, hudba, popis, osobnosti, informace, kde se narodil Jaromír Mayer?, životopis, wiki, národnost, kdo je Jaromír Mayer?, život

Pojem Jaromír Mayer je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Jaromír Mayer ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Jaromír Mayer ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Jaromír Mayer ve vyhledávači Qwant

Najít termín Jaromír Mayer na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Jaromír Mayer na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaromír Mayer například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Jaromír Mayer?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Jaromír Mayer? Kdy se narodil Jaromír Mayer? Kde se narodil Jaromír Mayer? Jaromír Mayer je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, květinové housle, jaromír Mayer, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení.Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jaromír Mayer například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaromír Mayer i v jiné kategorii než je hudba.