Kdo je to?
Kdo je Andy Murray? Životopis Andy Murray, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Andy Murray

Kdo je Andy Murray? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Andy Murray, celým jménem Sir Andrew Barron Murray, je profesionální tenista, který se narodil ve skotském Glasgow. Již od mala měl Andy velký talent a očekávaly se od něj velké věci v tenise. Jeho dětství bylo pošramoceno událostí z jeho základní školy, kde ozbrojený muž zastřelil celkem 17 lidí. Andy byl během útoku schovaný ve třídě, a tak útok přežil. Jeho matka, profesionální koučka tenisu, poslala syna do Španělska, aby prohloubil své zkušenosti s tenisem a naučil se hrát také na antuce. Již v 17 letech v roce 2004 Andy Murray vyhrál svůj první titul v juniorské U.S. Open. O tři roky později se objevil v top 10 nejlepších tenistů světa. Po dvou prohraných Grand Slamových finále (2008, 2012), Murray najal jako nového trenéra českou bývalou tenisovou hvězdu - Ivana Lendla. Rok na to opravdu svůj první Grand Slamový titul získal. V roce 2012 se mu podařilo zvítězit na Olympijských hrách v Londýně a získat zlatou medaili. Porazil Rogera Federera, se kterým o měsíc dříve na stejném kurtu prohrál finále Wimbledonu. Wimbledon vyhrál Murray 2x, a to v roce 2013 a 2016. V roce 2016 také získal na Olympijských hrách v Rio de Janeiro druhou zlatou medaili. Od roku 2017 měl potíže s kyčlí a musel 2x na operaci. V témže roce byl pasován na rytíře.Kdo je Andy Murray? Životopis Andy Murray, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Andy Murray

Národnost: skotská
Datum narození: 15. 3. 1987
Místo narození: Glasgow, Skotsko

Tento text (Andy Murray) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Melancholie? Víte co je Vyžle? Víte, co je to Screenshot? Vzpomněli byste si co označuje výraz Degustace?

Klíčová slova: sport, Andy Murray, wikipedie, popis, kdy se narodil Andy Murray?, osobnost, kdo je Andy Murray?, národnost, vysvětlení, biografie, wiki, informace, osobnosti, život, zajímavosti, kde se narodil Andy Murray?

Pojem Andy Murray je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Andy Murray ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Andy Murray na Youtube

Vyhledat výraz Andy Murray na Google.cz

Vyhledat heslo Andy Murray ve Wikipedii

Vyhledat slovo Andy Murray ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Andy Murray například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Andy Murray?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Andy Murray? Kdy se narodil Andy Murray? Kde se narodil Andy Murray? Andy Murray patří do kategorie Sport

Kategorie sport, jezdkyně formule, andy Murray, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Andy Murray řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andy Murray i v jiné kategorii než je sport.