Kdo je to?
Kdo je to Andy Murray? Životopis Andy Murray, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Andy Murray?

Kdo je to Andy Murray? Stručný životopis

Andy Murray, celým jménem Sir Andrew Barron Murray, je profesionální tenista, který se narodil ve skotském Glasgow. Již od mala měl Andy velký talent a očekávaly se od něj velké věci v tenise. Jeho dětství bylo pošramoceno událostí z jeho základní školy, kde ozbrojený muž zastřelil celkem 17 lidí. Andy byl během útoku schovaný ve třídě, a tak útok přežil. Jeho matka, profesionální koučka tenisu, poslala syna do Španělska, aby prohloubil své zkušenosti s tenisem a naučil se hrát také na antuce. Již v 17 letech v roce 2004 Andy Murray vyhrál svůj první titul v juniorské U.S. Open. O tři roky později se objevil v top 10 nejlepších tenistů světa. Po dvou prohraných Grand Slamových finále (2008, 2012), Murray najal jako nového trenéra českou bývalou tenisovou hvězdu - Ivana Lendla. Rok na to opravdu svůj první Grand Slamový titul získal. V roce 2012 se mu podařilo zvítězit na Olympijských hrách v Londýně a získat zlatou medaili. Porazil Rogera Federera, se kterým o měsíc dříve na stejném kurtu prohrál finále Wimbledonu. Wimbledon vyhrál Murray 2x, a to v roce 2013 a 2016. V roce 2016 také získal na Olympijských hrách v Rio de Janeiro druhou zlatou medaili. Od roku 2017 měl potíže s kyčlí a musel 2x na operaci. V témže roce byl pasován na rytíře.Kdo je to Andy Murray? Životopis Andy Murray, lidé, osobnosti z sport

Hlavní data o osobě Andy Murray

Národnost: skotská
Datum narození: 15. 3. 1987
Místo narození: Glasgow, Skotsko

Tento text (Andy Murray) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Brakická voda? Znáte definici termínu Expirace? Víte, co je to Individualismus? Pamatujete si definici pojmu Semolina?

Klíčová slova: slovo, termín, synonymum, význam, kdo je Andy Murray?, popis, definice, lexikon, odborný výraz, pojem, informace, popis, význam slova, vysvětlení, wiki, přesný výraz

Pojem Andy Murray je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Andy Murray

Hledat výraz Andy Murray ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Andy Murray ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Andy Murray ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Andy Murray na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Andy Murray například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Andy Murray? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Andy Murray? Kdo to byl Andy Murray? Kdy se narodil Andy Murray? Kde se narodil Andy Murray? Andy Murray je v sekci sport. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Andy Murray dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andy Murray i v jiné kategorii než je sport.