Kdo je to?
Kdo je Andy Murray? Životopis Andy Murray, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Andy Murray

Kdo je Andy Murray? Životopis, informace, biografie, sport

Andy Murray, celým jménem Sir Andrew Barron Murray, je profesionální tenista, který se narodil ve skotském Glasgow. Již od mala měl Andy velký talent a očekávaly se od něj velké věci v tenise. Jeho dětství bylo pošramoceno událostí z jeho základní školy, kde ozbrojený muž zastřelil celkem 17 lidí. Andy byl během útoku schovaný ve třídě, a tak útok přežil. Jeho matka, profesionální koučka tenisu, poslala syna do Španělska, aby prohloubil své zkušenosti s tenisem a naučil se hrát také na antuce. Již v 17 letech v roce 2004 Andy Murray vyhrál svůj první titul v juniorské U.S. Open. O tři roky později se objevil v top 10 nejlepších tenistů světa. Po dvou prohraných Grand Slamových finále (2008, 2012), Murray najal jako nového trenéra českou bývalou tenisovou hvězdu - Ivana Lendla. Rok na to opravdu svůj první Grand Slamový titul získal. V roce 2012 se mu podařilo zvítězit na Olympijských hrách v Londýně a získat zlatou medaili. Porazil Rogera Federera, se kterým o měsíc dříve na stejném kurtu prohrál finále Wimbledonu. Wimbledon vyhrál Murray 2x, a to v roce 2013 a 2016. V roce 2016 také získal na Olympijských hrách v Rio de Janeiro druhou zlatou medaili. Od roku 2017 měl potíže s kyčlí a musel 2x na operaci. V témže roce byl pasován na rytíře.Kdo je Andy Murray? Životopis Andy Murray, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Andy Murray

Národnost: skotská
Datum narození: 15. 3. 1987
Místo narození: Glasgow, Skotsko

Sdílejte tuto stránku s osobností Andy Murray se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Nuda? Rozumíte pojmu Omítkářský talíř? Víte, co je to Těkavost? Znáte pojem Astigmatismus?

Klíčová slova: sport, Andy Murray, sport, wikipedie, místo narození, narození, osobnosti, život, osobnost, kde se narodil Andy Murray?, národnost, vysvětlení, wiki, biografie, informace, lexikon

Pojem Andy Murray je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Andy Murray na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Andy Murray ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Andy Murray ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Andy Murray ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Andy Murray ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Andy Murray například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Andy Murray? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Andy Murray? Kdy se narodil Andy Murray? Kde se narodil Andy Murray? Andy Murray je v sekci Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Andy Murray dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andy Murray i v jiné kategorii než je sport.