Kdo je to?
Kdo je Jan Dobrovský? Životopis Jan Dobrovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Jan Dobrovský?

Kdo je Jan Dobrovský? Životopis, informace, biografie, podnikání

Jan Dobrovský je český podnikatel a novinář.
Před rokem 1989 nemohl z politických důvodů studovat. V 80. letech se aktivně zapojoval do činnosti disentu a již v rámci samizdatu působil jako novinář a spisovatel. Po roce 1989 začal pracovat v Lidových novinách, později v České televizi.
Kromě novinařiny se též věnuje dokumentární a umělecké fotografii a také historii. Dlouhodobě podporuje společnost POST BELLUM, která provozuje projekt Paměť národa, jenž mapuje vzpomínky pamětníků událostí 20. století. Dobrovský také natáčí podcast Paměti národa.
Významné jsou jeho podnikatelské aktivity. Ve své byznysové kariéře se pohyboval v celé řadě odvětví. Zásadní je jeho podíl na vedení společnosti Czech Coal, jejímuž představenstvu předsedal v letech 2008-2011. Svůj podíl ve společnosti poté prodal Pavlu Tykačovi.
Od roku 2011 je spolu se dvěma partnery vlastníkem akciové společnosti bpd partners, a.s., která se zabývá rozsáhlým portfoliem podnikatelských činností od těch developerských a realitních, přes chemickou výrobu až po investice do start-upů. Společnost patří mezi největší v České republice a Dobrovský se řadí mezi nejbohatší Čechy.
Jan Dobrovský je synem novináře a disidenta Luboše Dobrovského.Kdo je Jan Dobrovský? Životopis Jan Dobrovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Jan Dobrovský

Národnost: česká
Datum narození: 30. července 1960

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Dobrovský s jinými lidmina různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Spirometrie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Anafora? Víte co je Kompromis? Znáte termín First minute?

Klíčová slova: Jan Dobrovský, podnikání, lexikon, kdy se narodil Jan Dobrovský?, wiki, biografie, osobnost, popis, wikipedie, životopis, podnikání, kdo je Jan Dobrovský?, národnost, informace, osobnosti, Jan Dobrovský

Pojem Jan Dobrovský je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Jan Dobrovský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Jan Dobrovský ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jan Dobrovský na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Jan Dobrovský ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Jan Dobrovský ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Dobrovský například ve Wikipedii, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Dobrovský?

Právě jste zjistili Kdo je to Jan Dobrovský? Kdy se narodil Jan Dobrovský? Jan Dobrovský patří do sekce Podnikání

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Dobrovský třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Dobrovský i v jiné kategorii než je podnikání.