Kdo je to?
Kdo je Jan Dobrovský? Životopis Jan Dobrovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Jan Dobrovský

Kdo je Jan Dobrovský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Jan Dobrovský je český podnikatel a novinář.
Před rokem 1989 nemohl z politických důvodů studovat. V 80. letech se aktivně zapojoval do činnosti disentu a již v rámci samizdatu působil jako novinář a spisovatel. Po roce 1989 začal pracovat v Lidových novinách, později v České televizi.
Kromě novinařiny se též věnuje dokumentární a umělecké fotografii a také historii. Dlouhodobě podporuje společnost POST BELLUM, která provozuje projekt Paměť národa, jenž mapuje vzpomínky pamětníků událostí 20. století. Dobrovský také natáčí podcast Paměti národa.
Významné jsou jeho podnikatelské aktivity. Ve své byznysové kariéře se pohyboval v celé řadě odvětví. Zásadní je jeho podíl na vedení společnosti Czech Coal, jejímuž představenstvu předsedal v letech 2008-2011. Svůj podíl ve společnosti poté prodal Pavlu Tykačovi.
Od roku 2011 je spolu se dvěma partnery vlastníkem akciové společnosti bpd partners, a.s., která se zabývá rozsáhlým portfoliem podnikatelských činností od těch developerských a realitních, přes chemickou výrobu až po investice do start-upů. Společnost patří mezi největší v České republice a Dobrovský se řadí mezi nejbohatší Čechy.
Jan Dobrovský je synem novináře a disidenta Luboše Dobrovského.Kdo je Jan Dobrovský? Životopis Jan Dobrovský, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Jan Dobrovský

Národnost: česká
Datum narození: 30. července 1960

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Dobrovský s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Krypta? Znáte termín EPC? Víte co je Čtyřstěn? Víte, co je to Domestikace?

Klíčová slova: zajímavosti, kdy se narodil Jan Dobrovský?, wikipedie, vysvětlení, popis, život, osobnost, kdo je Jan Dobrovský?, osobnosti, podnikání, lexikon, datum narození, wiki, podnikání, životopis, biografie

Pojem Jan Dobrovský je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Jan Dobrovský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Dobrovský ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Jan Dobrovský ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Jan Dobrovský ve Wikislovníku

Hledat frázi Jan Dobrovský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Dobrovský například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Dobrovský

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jan Dobrovský? Kdy se narodil Jan Dobrovský? Jan Dobrovský se nachází v kategorii Podnikání

Kategorie podnikání, podnikatel školí, jan Dobrovský, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Dobrovský např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Dobrovský i v jiné kategorii než je podnikání.