Kdo je to?
Kdo je Jennifer Connelly? Životopis Jennifer Connelly, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Jennifer Connelly?

Kdo je Jennifer Connelly? Životopis, informace, biografie, herectví

Jennifer Lynn Connelly je americká filmová herečka a modelka. Connelly se narodila ve státě New York a vyrůstala v New Yorku v Brooklyn Heights, kde chodila do místní umělecké školy Saint Ann’s. V 6 letech se kvůli astmatu jejího otce rodina přestěhovala do Woodstocku. Po čtyřech letech se vrátili zpět do Brooklyn Heights a Jennifer pokračovala na umělecké škole. V deseti letech byla přijata modelingovou agenturou Ford Modeling Agency a postupně se začala objevovat v novinách (Seventeen) a později v televizních reklamách. Poté ji matka přihlašovala do hereckých konkurzů a ve 14 letech debutovala ve vedlejší roli úspěšného filmu Tenkrát v Americe (1984). Následně se objevila v jedné epizodě britského seriálu Neobvyklé příběhy. V následujícím roce si zahrála hlavní roli ve filmu Phenomena a Sedm minut v nebi (1985). V 90. letech si zahrála zhruba v deseti filmech, které ale nebyly nijak zvlášť úspěšné. Úspěch přišel až na počátku nového tisíciletí, kdy si Connelly postupně zahrála v komerčně úspěšných dramatech Pollock, Requiem za sen (2000) a Čistá duše (2001). Za vedlejší roli ve filmu Čistá duše obdržela ceny Oscar, Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Mezi její další úspěšné snímky patří film Hulk, Dům z písku a mlhy (2003), Krvavý diamant, Jako malé děti (2006), Spisovatelé (2012), Úkryt, Noe (2014), Hrdinové ohně, Spider Man: Homecoming (2017) nebo Alita: Bojový Anděl (2019). V letech 2020 a 2021 si zahrála ve dvou sériích seriálu Ledová archa.
Organizace Amnesty International ji jmenoval mezinárodní velvyslankyní za lidská práva (2005). Známé časopisy Los Angeles Times, Vanity Fair nebo Time ji umístily do jejich žebříčků nejhezčích žen na světě. Stala se tváří módní společnosti Balenciaga, Revlon cosmetics a japonské společnosti Shiseido.Kdo je Jennifer Connelly? Životopis Jennifer Connelly, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jennifer Connelly

Národnost: americká
Datum narození: 12. 12. 1970
Místo narození: Round Top, New York, USA

Tento text (Jennifer Connelly) můžete samozřejmě sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Formalismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Červená čočka? Znáte definici termínu Psychoterapie? Víte co je Baileys?

Klíčová slova: wikipedie, zajímavosti, kdo je Jennifer Connelly?, osobnosti, herectví, popis, život, národnost, lexikon, datum narození, osobnost, narození, Jennifer Connelly, vysvětlení, informace, biografie

Pojem Jennifer Connelly je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Jennifer Connelly ve Wikipedii

Hledat termín Jennifer Connelly ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jennifer Connelly na Youtube

Hledat frázi Jennifer Connelly na Google.cz

Zkusit najít Jennifer Connelly ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jennifer Connelly například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jennifer Connelly?

Nyní již víte Kdo je to Jennifer Connelly? Kdy se narodila Jennifer Connelly? Kde se narodila Jennifer Connelly? Jennifer Connelly je v sekci Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jennifer Connelly dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jennifer Connelly i v jiné kategorii než je herectví.