Kdo je to?
Kdo je Věra Vlková? Životopis Věra Vlková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Věra Vlková?

Kdo je Věra Vlková? Životopis, informace, biografie, herectví

Věra Vlková je česká divadelní a muzikálová herečka a zpěvačka.
Po operních studiích na konzervatoři začala působit v Hudebním divadle Karlín, kde zůstala po většinu kariéry. Debutovala rolí v muzikálu Slavnost v Harlemu. Hrála hlavní roli v prvním československém uvedení muzikálu My Fair Lady. Excelovala ve většině nejznámějších muzikálů a operet - zmiňme například Zvonokosy, Sugar - někdo to rád horké, Mam‘zelle Nitouche nebo Cikáni jdou do nebe.
Vrchol její herecké kariéry se psal v šedesátých a sedmdesátých letech, kdy sbírala jednu hlavní roli za druhou a její úspěchy narůstaly. I díky jejím hereckým výkonům se muzikál v Československu začal více prosazovat.
Kromě představení v Karlíně absolvovala i řadu zájezdových představení a koncertů.
V roce 2019 obdržela Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru muzikál.
Jejím manželem byl známý český herec a zpěvák Karel Fiala.Kdo je Věra Vlková? Životopis Věra Vlková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Věra Vlková

Národnost: česká
Datum narození: 25. února 1942

Líbí se stručný životopis s osobou Věra Vlková? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Zkracovač URL? Vzpomněli byste si na význam slova Kvadratura kruhu? Víte, co je to Hmotný majetek? Znáte definici termínu Raut?

Klíčová slova: životopis, zajímavosti, wiki, kdy se narodila Věra Vlková?, informace, život, wikipedie, lexikon, biografie, osobnosti, kdo je Věra Vlková?, národnost, Věra Vlková, osobnost, popis, Věra Vlková

Pojem Věra Vlková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Věra Vlková v následujících zdrojích

Hledat pojem Věra Vlková ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Věra Vlková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Věra Vlková ve Wikipedii

Najít heslo Věra Vlková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Věra Vlková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Věra Vlková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Věra Vlková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Věra Vlková? Kdy se narodila Věra Vlková? Věra Vlková je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Věra Vlková dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Věra Vlková i v jiné kategorii než je herectví.