Kdo je to?
Kdo je Ivona Krajčovičová? Životopis Ivona Krajčovičová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Ivona Krajčovičová

Kdo je Ivona Krajčovičová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Ivana Krajčovičová je bývalá slovenská herečka, která se narodila 6. května 1960 v Bratislavě a do povědomí diváků se zapsala především díky roli v osmidílné minisérii Povstalecká historie. Vystudovala Vysokou školu múzických umění v Bratislavě.
Diváci ji mohou znát například ze seriálu V službách zákona nebo Materské znamienko. Mezi lety 1981 a 1994 stihla i mnoho filmů. Na začátku své herecké kariéry si zahrála ve filmu Katera v režii Martina Ťapáka a v rodinném filmu Májový víkend.
Herecká kariéra Ivony Krajčovičové se plně rozjela v roce 1983, kdy stihla čtyři filmy Husiarka a král´, Múdra Gabriela, Tereza a Výlet do mladosti. V roce následujících už stihla filmů dokonce sedm a v tom dalším devět, což nejsou rozhodně nijak nízká čísla. Z této doby se vyplatí zmínit například snímky Co je vám, doktore, Jako jed nebo Deti, které se všechny těší velmi dobrému hodnocení.
Při natáčení snímků Jako jed z roku 1985 a Co je vám, doktore? Z roku 1994 (oba v režii Víta Olmera) se Ivona seznámila s oblíbeným českým hercem Zdeňkem Svěrákem, jehož milenku ve druhém ze zmíněných filmů tehdy Ivona ztvárnila.
A nebylo tomu daleko od pravdy, jelikož se z těchto herců stal pár i v osobním životě, a to i přesto, že Svěrák byl v té době již ženatý. Oblíbený herec se však do mladé kolegyně zamiloval natolik, že uvažoval i o odchodu od své rodiny. Ivona však vztah ukončila.
V osmdesátých letech potom hrála ještě ve filmech Vynález, Antonyho šance, Zakázané uvol´nenie, Zásnuby, Hody, Synovec strýkom, Parazit, Kvočka, Astral nebo Húkanie sovy.
Osudovou láskou Ivony Krajčovičové byl Peter Opálený, režisér, který natočil například snímky Bezvýznamná žena, Vivat academia… nebo Jožko Púčik a jeho kariéra. V roce 1989 se páru narodil syn Michal a o dvanáct let poté i dcera Laura.
Mezi lety 1990 a 1994 už se objem jejích hereckých rolí postupně snižoval. Natočila například Súboj, Sila lásky, Poslední, Garsónka, Dúhová cesta, Eros a psycha a jejím zcela posledním snímkem byla v roce 1994 pohádka Kúzelník a Tobiáš.
Ivona Hrála v mnoha filmech, přičemž většina z nich se natáčela na slovenském území a se slovenskými herci. Možná i proto je většina z jejích filmů českým divákům jen velmi málo známá, a tak i přesto, že Ivona byla ve své době poměrně „plodnou“ herečkou, do současnosti její sláva nedosáhla.
Od roku 1994 se Ivona před kamery již nikdy nevrátila, což bylo způsobeno mimo jiné i zákeřnou nemocí. Po prvním těhotenství se u ní na počátku devadesátých let objevily nečekané zdravotní problémy. Trpěla chorobou zvanou orbitocelulitida, kvůli níž přibrala čtyřicet kilogramů. V současné době však tyto zdravotní problémy již překonala.
Namísto herectví se věnuje vedení umělecké agentury, kterou má spolu se svým manželem, a žije spokojeným rodinným životem.Kdo je Ivona Krajčovičová? Životopis Ivona Krajčovičová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Ivona Krajčovičová

Národnost: slovenská
Datum narození: 6. května 1960
Místo narození: Bratislava

Sdílejte tuto stránku s osobností Ivona Krajčovičová s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Neurologie? Víte co je Biber? Víte, co je to Lepenice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Finanční gramotnost?

Klíčová slova: biografie, kdy se narodila Ivona Krajčovičová?, wiki, herectví, popis, vysvětlení, osobnosti, místo narození, kdo je Ivona Krajčovičová?, Ivona Krajčovičová, lexikon, životopis, Ivona Krajčovičová, datum narození, osobnost, wikipedie

Pojem Ivona Krajčovičová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Ivona Krajčovičová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Ivona Krajčovičová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ivona Krajčovičová ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Ivona Krajčovičová ve Wikislovníku

Hledat výraz Ivona Krajčovičová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivona Krajčovičová například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivona Krajčovičová

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Ivona Krajčovičová? Kdy se narodila Ivona Krajčovičová? Kde se narodila Ivona Krajčovičová? Ivona Krajčovičová patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, mikádo blonďaté, ivona Krajčovičová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Ivona Krajčovičová např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivona Krajčovičová i v jiné kategorii než je herectví.