Kdo je to?
Kdo je to Kraken? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kraken? Lidé, mytologie

Kdo je to Kraken?

Co znamená a jaký je význam slova Kraken?

Kraken je bájná bytost, která má být obrovským mořským živočichem, jenž útočí na lodě a potápí je.
Kraken se vyskytuje v řadě světových mytologií. Je součástí mnoha především námořnických příběhů. Podle nich se mělo jednat o obrovského hlavonožce, který byl schopný napadnout loď a zničit ji. Námořnici a rybáři tak měli z krakena po staletí velkou hrůzu.
Kraken má zřejmě předobraz v mořském živočichu, kterého nyní známe pod názvem krakatice obrovská. Toto zvíře dosahuje velkých rozměrů, vědcům se však nikdy nepodařilo chytit živý exemplář krakatice a blíže jej prozkoumat.Kdo je to Kraken? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kraken? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kraken sdílet s rodinou a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Surrealismus? Vzpomenete si na definici slova Tinnitus? Víte, co je to Rýmovník? Vzpomněli byste si na význam slova Elegie?

Klíčová slova: původ slova, wiki, informace, lexikon, přesný výraz, přesný význam, definice, popis, mytologie, termín, vysvětlení, co znamená, mytologie, slovo, Kraken, heslo

Pojem Kraken je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kraken ve Wikimedia Commons

Najít pojem Kraken ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Kraken ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kraken na Google obrázcích

Zkusit najít Kraken ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kraken například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kraken

Nyní již víte Kdo je to Kraken? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kraken? Definice pojmu Kraken patří do sekce Mytologie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.