Kdo je to?
Kdo je to Kraken? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kraken? Lidé, mytologie

Kdo je to Kraken?

Jaký je význam slova Kraken? Co to znamená?

Kraken je bájná bytost, která má být obrovským mořským živočichem, jenž útočí na lodě a potápí je.
Kraken se vyskytuje v řadě světových mytologií. Je součástí mnoha především námořnických příběhů. Podle nich se mělo jednat o obrovského hlavonožce, který byl schopný napadnout loď a zničit ji. Námořnici a rybáři tak měli z krakena po staletí velkou hrůzu.
Kraken má zřejmě předobraz v mořském živočichu, kterého nyní známe pod názvem krakatice obrovská. Toto zvíře dosahuje velkých rozměrů, vědcům se však nikdy nepodařilo chytit živý exemplář krakatice a blíže jej prozkoumat.Kdo je to Kraken? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kraken? Lidé, mytologie

Definici slova Kraken můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Očistec? Vzpomenete si na definici slova Stav nebezpečí? Víte, co je to Novoročenka? Vzpomněli byste si na význam slova Litý mramor?

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, mytologie, význam slova, wiki, wikipedie, mytologie, synonymum, co znamená, přesný výraz, definice, etymologie, Kraken, přesný výraz, lexikon, přesný význam

Pojem Kraken je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Kraken ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kraken na Youtube

Najít heslo Kraken ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Kraken ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Kraken ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kraken například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Vysvětlení významu slova Kraken, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Kraken? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kraken? Definice pojmu Kraken patří do kategorie Mytologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Kraken i v jiné sekci než v mytologie.