Kdo je to?
Kdo je Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jan Žaloudík?

Kdo je Jan Žaloudík? Životopis, informace, biografie, politici

Jan Žaloudík je český levicový politik a dlouholetý senátor.
Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně a v roce 2003 se stal profesorem. Po většinu života pracoval v Masarykově onkologickém ústavu, který v letech 2014-2019 také vedl jako ředitel. Působil také na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity, kde zastával i funkci děkana.
Jeho politický život je spojen s ČSSD, za kterou se dvakrát (2010 a 2016) probojoval do Senátu a také do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje.
Vzhledem ke svému vzdělání a profesi se věnuje oblastem zdravotnictví a školství, případně sociálním a ekologickým tématům.
Je autorem knih zabývajících se rakovinou, okolnostmi jejího vzniku a léčbou (např.: Vyhněte se rakovině - aneb prevence zhoubných nádorů pro každého, 2008). V roce 2020 s ním vyšla kniha rozhovorů Protože bloudíme, je o čem mluvit.Kdo je Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Jan Žaloudík

Národnost: česká
Datum narození: 7. srpna 1954
Místo narození: Ježkovice

Popis osobnosti Jan Žaloudík můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Pravý úhel? Pamatujete si definici pojmu Hematom? Znáte termín Exhibice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Korán?

Klíčová slova: Jan Žaloudík, wikipedie, politici, politici, osobnost, wiki, národnost, zajímavosti, datum narození, kdo je Jan Žaloudík?, osobnosti, biografie, informace, narození, vysvětlení, popis

Pojem Jan Žaloudík je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Jan Žaloudík ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Žaloudík ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Jan Žaloudík ve Wikipedii

Zkusit najít Jan Žaloudík ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Jan Žaloudík ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Žaloudík například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Žaloudík

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jan Žaloudík? Kdy se narodil Jan Žaloudík? Kde se narodil Jan Žaloudík? Jan Žaloudík patří do kategorie Politici

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jan Žaloudík dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Žaloudík i v jiné kategorii než je politici.