Kdo je to?
Kdo je Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jan Žaloudík?

Kdo je Jan Žaloudík? Životopis, informace, biografie, politici

Jan Žaloudík je český levicový politik a dlouholetý senátor.
Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně a v roce 2003 se stal profesorem. Po většinu života pracoval v Masarykově onkologickém ústavu, který v letech 2014-2019 také vedl jako ředitel. Působil také na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity, kde zastával i funkci děkana.
Jeho politický život je spojen s ČSSD, za kterou se dvakrát (2010 a 2016) probojoval do Senátu a také do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje.
Vzhledem ke svému vzdělání a profesi se věnuje oblastem zdravotnictví a školství, případně sociálním a ekologickým tématům.
Je autorem knih zabývajících se rakovinou, okolnostmi jejího vzniku a léčbou (např.: Vyhněte se rakovině - aneb prevence zhoubných nádorů pro každého, 2008). V roce 2020 s ním vyšla kniha rozhovorů Protože bloudíme, je o čem mluvit.Kdo je Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Jan Žaloudík

Národnost: česká
Datum narození: 7. srpna 1954
Místo narození: Ježkovice

Tento text (Jan Žaloudík) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Pravý úhel? Znáte termín Úmor? Znáte termín Fuzzy logic? Víte, co je to Bronz?

Klíčová slova: Jan Žaloudík, kdy se narodil Jan Žaloudík?, informace, narození, osobnosti, zajímavosti, biografie, vysvětlení, kdo je Jan Žaloudík?, politici, lexikon, národnost, život, wiki, popis, kde se narodil Jan Žaloudík?

Pojem Jan Žaloudík je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Žaloudík ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Jan Žaloudík ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Jan Žaloudík ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Jan Žaloudík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Jan Žaloudík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Žaloudík například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jan Žaloudík?

Nyní již víte Kdo je to Jan Žaloudík? Kdy se narodil Jan Žaloudík? Kde se narodil Jan Žaloudík? Jan Žaloudík patří do sekce Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Žaloudík třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Žaloudík i v jiné kategorii než je politici.