Kdo je to?
Kdo je to Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Jan Žaloudík?

Kdo je to Jan Žaloudík? Stručný životopis

Jan Žaloudík je český levicový politik a dlouholetý senátor.
Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně a v roce 2003 se stal profesorem. Po většinu života pracoval v Masarykově onkologickém ústavu, který v letech 2014-2019 také vedl jako ředitel. Působil také na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity, kde zastával i funkci děkana.
Jeho politický život je spojen s ČSSD, za kterou se dvakrát (2010 a 2016) probojoval do Senátu a také do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje.
Vzhledem ke svému vzdělání a profesi se věnuje oblastem zdravotnictví a školství, případně sociálním a ekologickým tématům.
Je autorem knih zabývajících se rakovinou, okolnostmi jejího vzniku a léčbou (např.: Vyhněte se rakovině - aneb prevence zhoubných nádorů pro každého, 2008). V roce 2020 s ním vyšla kniha rozhovorů Protože bloudíme, je o čem mluvit.Kdo je to Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Jan Žaloudík

Národnost: česká
Datum narození: 7. srpna 1954
Místo narození: Ježkovice

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Žaloudík sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Pravý úhel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aorta? Znáte termín Moka káva? Znáte termín Trimestr?

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, kdo je Jan Žaloudík?, heslo, co je to Jan Žaloudík?, původ slova, synonymum, informace, kdo to je, pojem, lexikon, přesný výraz, význam slova, slovo, definice, politici

Pojem Jan Žaloudík je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Jan Žaloudík ve Wikipedii

Vyhledat výraz Jan Žaloudík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Jan Žaloudík ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Jan Žaloudík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Žaloudík například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jan Žaloudík?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jan Žaloudík? Kdo to byl Jan Žaloudík? Kdy se narodil Jan Žaloudík? Kde se narodil Jan Žaloudík? Jan Žaloudík patří do sekce politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jan Žaloudík řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Žaloudík i v jiné kategorii než je politici.