Kdo je to?
Kdo je Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Jan Žaloudík

Kdo je Jan Žaloudík? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Jan Žaloudík je český levicový politik a dlouholetý senátor.
Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně a v roce 2003 se stal profesorem. Po většinu života pracoval v Masarykově onkologickém ústavu, který v letech 2014-2019 také vedl jako ředitel. Působil také na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity, kde zastával i funkci děkana.
Jeho politický život je spojen s ČSSD, za kterou se dvakrát (2010 a 2016) probojoval do Senátu a také do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje.
Vzhledem ke svému vzdělání a profesi se věnuje oblastem zdravotnictví a školství, případně sociálním a ekologickým tématům.
Je autorem knih zabývajících se rakovinou, okolnostmi jejího vzniku a léčbou (např.: Vyhněte se rakovině - aneb prevence zhoubných nádorů pro každého, 2008). V roce 2020 s ním vyšla kniha rozhovorů Protože bloudíme, je o čem mluvit.Kdo je Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Jan Žaloudík

Národnost: česká
Datum narození: 7. srpna 1954
Místo narození: Ježkovice

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Žaloudík s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Interaktivní tabule? Znáte termín Aronie? Znáte termín Zárubeň? Víte, co je to Pižmo?

Klíčová slova: osobnosti, život, popis, zajímavosti, lexikon, vysvětlení, Jan Žaloudík, životopis, politici, osobnost, místo narození, informace, kde se narodil Jan Žaloudík?, wikipedie, kdo je Jan Žaloudík?, národnost

Pojem Jan Žaloudík je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Jan Žaloudík

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Žaloudík ve Wikimedia Commons

Najít pojem Jan Žaloudík ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Jan Žaloudík na Google.cz

Najít slovo Jan Žaloudík ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jan Žaloudík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Žaloudík například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Žaloudík

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Jan Žaloudík? Kdy se narodil Jan Žaloudík? Kde se narodil Jan Žaloudík? Jan Žaloudík je v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Žaloudík např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Žaloudík i v jiné kategorii než je politici.