Kdo je to?
Kdo je to Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Jan Žaloudík?

Kdo je to Jan Žaloudík? Stručný životopis

Jan Žaloudík je český levicový politik a dlouholetý senátor.
Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně a v roce 2003 se stal profesorem. Po většinu života pracoval v Masarykově onkologickém ústavu, který v letech 2014-2019 také vedl jako ředitel. Působil také na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity, kde zastával i funkci děkana.
Jeho politický život je spojen s ČSSD, za kterou se dvakrát (2010 a 2016) probojoval do Senátu a také do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje.
Vzhledem ke svému vzdělání a profesi se věnuje oblastem zdravotnictví a školství, případně sociálním a ekologickým tématům.
Je autorem knih zabývajících se rakovinou, okolnostmi jejího vzniku a léčbou (např.: Vyhněte se rakovině - aneb prevence zhoubných nádorů pro každého, 2008). V roce 2020 s ním vyšla kniha rozhovorů Protože bloudíme, je o čem mluvit.Kdo je to Jan Žaloudík? Životopis Jan Žaloudík, lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Jan Žaloudík

Národnost: česká
Datum narození: 7. srpna 1954
Místo narození: Ježkovice

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Žaloudík s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Pravý úhel? Pamatujete si definici pojmu Revolvingový úvěr? Znáte termín Moka káva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jailbreak?

Klíčová slova: kdo je Jan Žaloudík?, popis, informace, co znamená, etymologie, definice, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, původ slova, význam, synonymum, heslo, formulace, význam slova, popis

Pojem Jan Žaloudík je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Jan Žaloudík ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Jan Žaloudík ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Jan Žaloudík ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Jan Žaloudík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Žaloudík například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Žaloudík

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jan Žaloudík? Kdo to byl Jan Žaloudík? Kdy se narodil Jan Žaloudík? Kde se narodil Jan Žaloudík? Jan Žaloudík se nachází v sekci politici. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Žaloudík dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Žaloudík i v jiné kategorii než je politici.