Kdo je to?
Kdo je Jan Révai? Životopis Jan Révai, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Révai

Kdo je Jan Révai? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jan Révai je český filmový a divadelní herec a tanečník. Narodil se v Kladně a v mládí se začal věnovat tanci. Na místním učilišti se vyučil automechanikem. Po škole začal mít problém s hraním automatů a zadlužil se. Aby získal peníze, přepadl v 19 letech čerpací stanici (1993). Za tento čin Révai obdržel 3 a půl roku na tvrdo, propustili jej po polovině trestu.
Jako tanečník působil v tanečním uskupení UNO a ve swingující skupině Děti swingu, se kterou hostoval v divadle Karlín. Díky taneční průpravě byl vybrán jako tanečník do muzikálu Dracula. Později se objevil v muzikálech Romeo a Julie, Carmen, Hair, Johanka z Arku a Pomáda.
Poprvé se Révai objevil ve filmu Motel Anathema a v čínském filmu Hun shen shi dan (1998). Následovala hlavní role v muzikálovém filmu Rebelové (2001). Dále hrál ve snímcích Zatracení, americký snímek Blade 2 (2002), Restart (2005), Druhý život (2011), Gangster Ka (2015), Lída Baarová (2016) a komedie Špindl (2017).
Jan Révai se proslavil také díky několika seriálům jako Rodinná pouta (2004), Velmi křehké vztahy (2007), Gympl s (r)učením omezeným (2012) a Krejzovi (2018).
Během let 2012-2016 působil jako porotce v televizním pořadu Star Dance …když hvězdy tančí.
V roce 2018 natočil spolu s hercem Pavlem Liškou a Hynkem Bernardem osmidílný dokumentární seriál Vandráci o cestách po Střední Americe na motorkách.
V Divadle pod Palmovkou se objevil ve hrách O myších a lidech, Cyrano z Bergeracu, Ať žije královna! Nebo Oidipus vladař.
Na Letních shakespearovských slavnostech Révai hrál ve hrách Othello a Antonius a Kleopatra.Kdo je Jan Révai? Životopis Jan Révai, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jan Révai

Národnost: česká
Datum narození: 11. 2. 1974
Místo narození: Kladno, Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Révai s jinými lidmina internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Akronym? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pučtok? Pamatujete si definici pojmu Harissa? Znáte termín HDMI?

Klíčová slova: životopis, lexikon, kdo je Jan Révai?, kdy se narodil Jan Révai?, biografie, narození, Jan Révai, kde se narodil Jan Révai?, Jan Révai, informace, wiki, datum narození, wikipedie, život, osobnost, popis

Pojem Jan Révai je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledejte bez špehování slovo Jan Révai ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Jan Révai ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Jan Révai ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Jan Révai ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Jan Révai ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Révai například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Jan Révai?

Právě jste zjistili Kdo je to Jan Révai? Kdy se narodil Jan Révai? Kde se narodil Jan Révai? Jan Révai patří do kategorie Herectví

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Révai řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Révai i v jiné kategorii než je herectví.