Kdo je to?
Kdo byla Jana Šulcová? Životopis Jana Šulcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jana Šulcová

Kdo byla Jana Šulcová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Česká herečka, dabérka. Je považována za sexsymbol 80. let minulého století. Vystudovala gymnázium a poté DAMU v Praze. Přestože nepochází z herecké rodiny, tak ji tento obor přitahoval. Se svým bratrem hrála loutkové divadlo, recitovala ve škole a byla organizátorkou kulturních vystoupení. Vynikala talentem. A tak první role získala ještě coby studentka, například v roce 1968 ve filmu „Spalovač mrtvol“.
V letech 1969 až 1992 byla členkou souboru Městských divadel pražských. Součástí souboru se stala ještě za dob studií. Od počátku své herecké kariéry spolupracovala s televizí, která ji ve finále dala více příležitostí než film. Jako mladá si zahrála po boku významných českých hereckých legend, z nichž za zmínku stojí Dana Medřická či Karel Höger. Vrcholu popularity dosáhla na přelomu 70. a 80. let minulého století, kdy získávala role maminek s decentní a elegantní vizáží, zejména v seriálech „Tajemství proutěného košíku“ či „My všichni školou povinní“. Objevila se ovšem i v historickém snímku „Oldřich a Božena“, který režíroval Otakar Vávra.
Mezi její nejznámější filmy patří „Kotva u přívozu“, kde ztvárnila hlavní roli televizní hlasatelky Magdy. Do filmu si ji vybrala režisérka Marie Poledňáková. Poté jí nabídla další spolupráci, a to ve filmu „S tebou mě baví svět“. Přestože to nebyla ve filmové kariéře Jany Šulcové její největší role, byla bezpochyby nejúspěšnější.
Před kamerou se objevuje už jen sporadicky. Zahrála si ve filmu „Cena za štěstí“, který měl premiéru v roce 2019. Zatím její poslední role, a to opět matky, byla ve filmu „Daria“ z roku 2020. Je však členkou divadelního souboru, který založila její mladší dcera v roce 2011.
Provdala se za stejně starého spolužáka z DAMU Oldřicha Víznera. Spolu mají dvě dcery Terezu (1972), která se věnuje psaní a ilustrování knížek zejména pro děti a Rozálii (1975), která založila divadelní společnost Agentura Familie.
Manželství se rozpadlo na konci 80. let, což herečku razantně poznamenalo. Nastupující životní krizi umocnil i vliv proměny televizního a filmového trhu, který přinesl úbytek pracovních příležitostí. Herečka skončila na antidepresivech a upadla do závislosti na alkoholu, což mělo za následek zdravotní problémy. Na několik let byla vyřazena z herecké práce. Největší oporou jí byly dcery, které pomohly překonat její nejtěžší období v životě.
Herečka ráda relaxuje prací na zahrádce, kterou zvelebuje podle vlastních představ. Ostatně nejraději a nejvíce času tráví doma s rodinou. Její dům je pro ni oázou klidu a jistoty, kde se cítí bezpečně.Kdo byla Jana Šulcová? Životopis Jana Šulcová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jana Šulcová

Národnost: česká
Datum narození: 12.2. 1947
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 28. července 2023

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jana Šulcová? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Intermediární péče? Vzpomněli byste si na význam slova Dvousměnný provoz? Pamatujete si definici pojmu Vědomí? Znáte definici termínu Vodnice?

Klíčová slova: herectví, Jana Šulcová, popis, Jana Šulcová, národnost, wikipedie, osobnosti, národnost, informace, kde se narodila Jana Šulcová?, zajímavosti, biografie, datum narození, wiki, vysvětlení, narození

Pojem Jana Šulcová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Jana Šulcová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Jana Šulcová na Google.cz

Najít výraz Jana Šulcová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Jana Šulcová ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Jana Šulcová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Šulcová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jana Šulcová

Teďka již bezesporu víte Kdo byla Jana Šulcová? Kdy se narodila Jana Šulcová? Kde se narodila Jana Šulcová? Kdy zemřela Jana Šulcová? Jana Šulcová je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, blond herečka, jana Šulcová, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jana Šulcová dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Šulcová i v jiné kategorii než je herectví.