Kdo je to?
Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis Jiří Dienstbier, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Jiří Dienstbier?

Kdo to byl Jiří Dienstbier? Stručný životopis

Jiří Dienstbier byl disident, novinář a politik. Absolvoval studium žurnalistiky na FF UK. Byl členem KSČ a pracoval ve funkci redaktora a zpravodaje na Dálném východě, ve Spojených státech a v západní Evropě. Za pražského jara se postavil proti okupaci Sovětským svazem. Byl vyloučen ze strany i veřejných funkcí a ztratil zaměstnání. Po podpisu Charty 77 a dalších aktivitách se ocitl ve vězení a byla mu nabídnuta jen manuální práce.
Po listopadu 1989 se vrátil do politiky jako ministr zahraničí a místopředseda federální vlády, pak jako senátor za volební okres Kladno. Jiří Dienstbier je nositelem Čestné medaile TGM.Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis Jiří Dienstbier, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní data o osobě Jiří Dienstbier

Národnost: česká
Datum narození: 20. dubna 1937
Místo narození: Kladno
Datum úmrtí: 8. ledna 2011

Sdílejte tuto stránku s osobností Jiří Dienstbier s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Bixenon? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kafr? Pamatujete si definici pojmu Strach? Víte co je Dláto?

Klíčová slova: definice, původ slova, co je to Jiří Dienstbier?, odborný výraz, význam, co znamená, přesný výraz, přesný význam, etymologie, slovo, význam pojmu, kdo to je, termín, heslo, kdo je Jiří Dienstbier?, popis

Pojem Jiří Dienstbier je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Dienstbier ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Jiří Dienstbier ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Jiří Dienstbier ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Jiří Dienstbier na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Dienstbier například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Dienstbier?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiří Dienstbier? Kdo to byl Jiří Dienstbier? Kdy se narodil Jiří Dienstbier? Kde se narodil Jiří Dienstbier? Kdy zemřel Jiří Dienstbier? Jiří Dienstbier je v kategorii politici. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jiří Dienstbier dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Dienstbier i v jiné kategorii než je politici.