Kdo je to?
Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis Jiří Dienstbier, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Jiří Dienstbier

Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis, informace, biografie, politici

Jiří Dienstbier byl disident, novinář a politik. Absolvoval studium žurnalistiky na FF UK. Byl členem KSČ a pracoval ve funkci redaktora a zpravodaje na Dálném východě, ve Spojených státech a v západní Evropě. Za pražského jara se postavil proti okupaci Sovětským svazem. Byl vyloučen ze strany i veřejných funkcí a ztratil zaměstnání. Po podpisu Charty 77 a dalších aktivitách se ocitl ve vězení a byla mu nabídnuta jen manuální práce.
Po listopadu 1989 se vrátil do politiky jako ministr zahraničí a místopředseda federální vlády, pak jako senátor za volební okres Kladno. Jiří Dienstbier je nositelem Čestné medaile TGM.Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis Jiří Dienstbier, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Jiří Dienstbier

Národnost: česká
Datum narození: 20. dubna 1937
Místo narození: Kladno
Datum úmrtí: 8. ledna 2011

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jiří Dienstbier? s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Freeware? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rekviem? Pamatujete si definici pojmu Widget? Znáte termín Roráty?

Klíčová slova: zajímavosti, kdy se narodil Jiří Dienstbier?, Jiří Dienstbier, osobnosti, život, vysvětlení, místo narození, kde se narodil Jiří Dienstbier?, biografie, nežijící, politici, národnost, politici, narození, kdo to je, popis

Pojem Jiří Dienstbier je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Jiří Dienstbier

Najít heslo Jiří Dienstbier ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Jiří Dienstbier na Google obrázcích

Vyhledat výraz Jiří Dienstbier v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Jiří Dienstbier ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Jiří Dienstbier ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Dienstbier například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Dienstbier

Právě nyní již víte Kdo byl Jiří Dienstbier? Kdy se narodil Jiří Dienstbier? Kde se narodil Jiří Dienstbier? Kdy zemřel Jiří Dienstbier? Jiří Dienstbier se nachází v kategorii Politici

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Dienstbier např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Dienstbier i v jiné kategorii než je politici.