Kdo je to?
Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis Jiří Dienstbier, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Jiří Dienstbier?

Kdo to byl Jiří Dienstbier? Stručný životopis

Jiří Dienstbier byl disident, novinář a politik. Absolvoval studium žurnalistiky na FF UK. Byl členem KSČ a pracoval ve funkci redaktora a zpravodaje na Dálném východě, ve Spojených státech a v západní Evropě. Za pražského jara se postavil proti okupaci Sovětským svazem. Byl vyloučen ze strany i veřejných funkcí a ztratil zaměstnání. Po podpisu Charty 77 a dalších aktivitách se ocitl ve vězení a byla mu nabídnuta jen manuální práce.
Po listopadu 1989 se vrátil do politiky jako ministr zahraničí a místopředseda federální vlády, pak jako senátor za volební okres Kladno. Jiří Dienstbier je nositelem Čestné medaile TGM.Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis Jiří Dienstbier, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Jiří Dienstbier

Národnost: česká
Datum narození: 20. dubna 1937
Místo narození: Kladno
Datum úmrtí: 8. ledna 2011

Popis osobnosti Jiří Dienstbier můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Kauce? Vzpomenete si na definici slova Hemenex? Pamatujete si definici pojmu Outsourcing? Vzpomněli byste si na význam slova Cholerik?

Klíčová slova: definice, termín, přesný výraz, význam pojmu, etymologie, politici, popis, kdo to je, synonymum, co je to Jiří Dienstbier?, lexikon, slovo, popis, přesný význam, informace, wiki

Pojem Jiří Dienstbier je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít heslo Jiří Dienstbier ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jiří Dienstbier na Youtube

Vyhledat výraz Jiří Dienstbier ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Jiří Dienstbier ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Dienstbier například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Dienstbier?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jiří Dienstbier? Kdo to byl Jiří Dienstbier? Kdy se narodil Jiří Dienstbier? Kde se narodil Jiří Dienstbier? Kdy zemřel Jiří Dienstbier? Jiří Dienstbier patří do sekce politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Dienstbier kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Dienstbier i v jiné kategorii než je politici.