Kdo je to?
Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis Jiří Dienstbier, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Jiří Dienstbier?

Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis, informace, biografie, politici

Jiří Dienstbier byl disident, novinář a politik. Absolvoval studium žurnalistiky na FF UK. Byl členem KSČ a pracoval ve funkci redaktora a zpravodaje na Dálném východě, ve Spojených státech a v západní Evropě. Za pražského jara se postavil proti okupaci Sovětským svazem. Byl vyloučen ze strany i veřejných funkcí a ztratil zaměstnání. Po podpisu Charty 77 a dalších aktivitách se ocitl ve vězení a byla mu nabídnuta jen manuální práce.
Po listopadu 1989 se vrátil do politiky jako ministr zahraničí a místopředseda federální vlády, pak jako senátor za volební okres Kladno. Jiří Dienstbier je nositelem Čestné medaile TGM.Kdo byl Jiří Dienstbier? Životopis Jiří Dienstbier, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Jiří Dienstbier

Národnost: česká
Datum narození: 20. dubna 1937
Místo narození: Kladno
Datum úmrtí: 8. ledna 2011

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiří Dienstbier s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Bixenon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Léto? Pamatujete si definici pojmu Svatý grál? Znáte termín Motovidlo?

Klíčová slova: datum úmrtí, politici, Kdy zemřel Jiří Dienstbier, informace, kdo to je, místo narození, vysvětlení, národnost, biografie, popis, kde se narodil Jiří Dienstbier?, život, kdo je Jiří Dienstbier?, lexikon, datum narození, zajímavosti

Pojem Jiří Dienstbier je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Jiří Dienstbier hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat frázi Jiří Dienstbier ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jiří Dienstbier ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Jiří Dienstbier na Google obrázcích

Hledat termín Jiří Dienstbier ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Jiří Dienstbier v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Dienstbier například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Jiří Dienstbier? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Jiří Dienstbier? Kdy se narodil Jiří Dienstbier? Kde se narodil Jiří Dienstbier? Kdy zemřel Jiří Dienstbier? Jiří Dienstbier je v kategorii Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Dienstbier kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Dienstbier i v jiné kategorii než je politici.