Kdo je to?
Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Leoš Janáček

Kdo byl Leoš Janáček? Životopis, informace, biografie, hudba

Leoš Janáček byl hudební skladatel. Komponoval klasickou hudbu a dosáhl světové proslulosti. Obvykle bývá řazen k autorům tzv. české moderny, má však svůj vlastní méně obvyklý styl. Jeho melodie jsou inspirovány lidovými hudebními motivy různých oblastí Moravy, především lašskými a slováckými. Světový věhlas mají především jeho opery, například Její pastorkyňa.
Leoš Janáček je také autorem velkých orchestrálně vokálních děl, symfonických básní i komorních skladeb.Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Leoš Janáček

Národnost: česká
Datum narození: 3. července 1854
Místo narození: Hukvaldy
Datum úmrtí: 12. srpna 1928

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Leoš Janáček s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Zelená káva? Víte, co je to Molekulární gastronomie? Víte co je ČVOP? Rozumíte pojmu Ionosféra?

Klíčová slova: wiki, nežijící, osobnosti, kdy se narodil Leoš Janáček?, život, wikipedie, vysvětlení, národnost, životopis, datum narození, národnost, Leoš Janáček, zajímavosti, hudba, hudba, Kdy zemřel Leoš Janáček

Pojem Leoš Janáček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Leoš Janáček ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Leoš Janáček ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leoš Janáček ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Leoš Janáček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Leoš Janáček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Leoš Janáček například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Leoš Janáček? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Leoš Janáček? Kdy se narodil Leoš Janáček? Kde se narodil Leoš Janáček? Kdy zemřel Leoš Janáček? Leoš Janáček se nachází v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Leoš Janáček dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leoš Janáček i v jiné kategorii než je hudba.