Kdo je to?
Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Leoš Janáček?

Kdo to byl Leoš Janáček? Stručný životopis

Leoš Janáček byl hudební skladatel. Komponoval klasickou hudbu a dosáhl světové proslulosti. Obvykle bývá řazen k autorům tzv. české moderny, má však svůj vlastní méně obvyklý styl. Jeho melodie jsou inspirovány lidovými hudebními motivy různých oblastí Moravy, především lašskými a slováckými. Světový věhlas mají především jeho opery, například Její pastorkyňa.
Leoš Janáček je také autorem velkých orchestrálně vokálních děl, symfonických básní i komorních skladeb.Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Leoš Janáček

Národnost: česká
Datum narození: 3. července 1854
Místo narození: Hukvaldy
Datum úmrtí: 12. srpna 1928

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Leoš Janáček? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Emigrace? Znáte definici termínu Loajalita? Víte co je Elipsoid? Pamatujete si definici pojmu Dystonie?

Klíčová slova: synonymum, co znamená, pojem, wiki, odborný výraz, popis, Leoš Janáček, heslo, popis, přesný význam, vysvětlení, hudba, etymologie, formulace, termín, definice

Pojem Leoš Janáček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít Leoš Janáček ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leoš Janáček ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Leoš Janáček ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Leoš Janáček ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Leoš Janáček například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Leoš Janáček

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Leoš Janáček? Kdo to byl Leoš Janáček? Kdy se narodil Leoš Janáček? Kde se narodil Leoš Janáček? Kdy zemřel Leoš Janáček? Leoš Janáček je v kategorii hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Leoš Janáček dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leoš Janáček i v jiné kategorii než je hudba.