Kdo je to?
Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Leoš Janáček?

Kdo byl Leoš Janáček? Životopis, informace, biografie, hudba

Leoš Janáček byl hudební skladatel. Komponoval klasickou hudbu a dosáhl světové proslulosti. Obvykle bývá řazen k autorům tzv. české moderny, má však svůj vlastní méně obvyklý styl. Jeho melodie jsou inspirovány lidovými hudebními motivy různých oblastí Moravy, především lašskými a slováckými. Světový věhlas mají především jeho opery, například Její pastorkyňa.
Leoš Janáček je také autorem velkých orchestrálně vokálních děl, symfonických básní i komorních skladeb.Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Leoš Janáček

Národnost: česká
Datum narození: 3. července 1854
Místo narození: Hukvaldy
Datum úmrtí: 12. srpna 1928

Sdílejte tuto stránku s osobností Leoš Janáček s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Krepdešín? Pamatujete si definici pojmu Follower? Víte co je Malá kopaná? Vzpomněli byste si co znamená slovo Externalita?

Klíčová slova: popis, hudba, datum narození, Leoš Janáček, vysvětlení, biografie, wiki, Leoš Janáček, život, narození, wikipedie, Kdy zemřel Leoš Janáček, informace, životopis, kdy se narodil Leoš Janáček?, národnost

Pojem Leoš Janáček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Leoš Janáček zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Leoš Janáček na Google.cz

Hledat slovo Leoš Janáček ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Leoš Janáček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Leoš Janáček ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Leoš Janáček například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Leoš Janáček

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Leoš Janáček? Kdy se narodil Leoš Janáček? Kde se narodil Leoš Janáček? Kdy zemřel Leoš Janáček? Leoš Janáček je v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Leoš Janáček dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leoš Janáček i v jiné kategorii než je hudba.