Kdo je to?
Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Leoš Janáček?

Kdo to byl Leoš Janáček? Stručný životopis

Leoš Janáček byl hudební skladatel. Komponoval klasickou hudbu a dosáhl světové proslulosti. Obvykle bývá řazen k autorům tzv. české moderny, má však svůj vlastní méně obvyklý styl. Jeho melodie jsou inspirovány lidovými hudebními motivy různých oblastí Moravy, především lašskými a slováckými. Světový věhlas mají především jeho opery, například Její pastorkyňa.
Leoš Janáček je také autorem velkých orchestrálně vokálních děl, symfonických básní i komorních skladeb.Kdo byl Leoš Janáček? Životopis Leoš Janáček, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Leoš Janáček

Národnost: česká
Datum narození: 3. července 1854
Místo narození: Hukvaldy
Datum úmrtí: 12. srpna 1928

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Leoš Janáček? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Krepdešín? Znáte definici termínu CCleaner? Víte co je Feed? Pamatujete si definici pojmu Islám?

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, slovo, etymologie, význam slova, synonymum, co je to Leoš Janáček?, popis, hudba, definice, kdo to je, informace, pojem, lexikon, Leoš Janáček, heslo

Pojem Leoš Janáček je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Leoš Janáček na Google.cz

Zkusit najít slovo Leoš Janáček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leoš Janáček ve Wikimedia Commons

Hledat termín Leoš Janáček ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Leoš Janáček například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Leoš Janáček? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Leoš Janáček? Kdo to byl Leoš Janáček? Kdy se narodil Leoš Janáček? Kde se narodil Leoš Janáček? Kdy zemřel Leoš Janáček? Leoš Janáček je v sekci hudba. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Leoš Janáček dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leoš Janáček i v jiné kategorii než je hudba.