Kdo je to?
Kdo je Tereza Mašková? Životopis Tereza Mašková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Tereza Mašková

Kdo je Tereza Mašková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Česká zpěvačka Tereza Anna Mašková, kterou si lidé pamatují kvůli jejím typickým růžovým vlasům, se narodila 11. dubna 1996 v Třinci v Moravskoslezském kraji. Pochází z hudební rodiny. Zpěv ji provází celým životem. Začala se mu věnovat v pouhých pěti letech a posléze vystudovala konzervatoř Jaroslava Ježka.
V dětství ztratila svého otce. Když jí byly čtyři roky, zemřel při autonehodě. Její sestře Veronice tehdy byly pouze dva roky. Táta však Tereza i nyní, po více než dvaceti letech, stále velmi chybí. Své pocity ostatně promítla i do písně Scházíš.
Ještě v dětském věku, v době, kdy navštěvovala základní školu, se zúčastnila pořadu Česko Slovensko má Talent.
V červnu 2018 zvítězila v pěvecké soutěži Česko Slovenská Superstar díky čemuž získala možnost vydat své album pod vydavatelstvím Warner Music.
Od doby svého účinkování v Superstar se zúčastnila natáčení mnoha televizních pořadů. Televizní diváci ji mohli vidět například v Show Jana Krause, 7 pádů Honzy Dědka, máme rádi Česko, Záhady tela, Kilák, Galakoncert Kapka naděje 2019, Světlo pro Světlušku 2021 a dalších.
V roce 2018 se Tereza Mašková zúčastnila natáčení páté řady soutěže Tvoje tvář má známý hlas, kde obsadila skvělé čtvrté místo. Předběhl ji pouze Patrik Děrgel, který se umístil třetí, Eva Burešová na druhém místě a vítězka celé řady Michaela Badinková. Kromě nich se této řady účastnil také herec Jan Révai, zpěvák Vojtěch Drahokoupil, herec Robert Jašków a herečka Jitka Schneiderová.
Zaskakovala za zpěvačku Terezu Černochovou v hudební skupině Monkey Business.
Věnuje se vlastní tvorbě. Na kontě má dvě alba. První eponymní album vyšlo ještě v roce 2018 a symbolicky jej 17. listopadu doplnil singl New Me. O půl roku později následoval další singl s titulem Žár a v říjnu 2013 vyšel již třetí Terezin singl O nás dvou.
V polovině roku 2020 vyšel v pořadí již čtvrtý singl s titulem Tažní ptáci a 12. června spatřilo světlo světa debutové album Zmatená. Druhé album Svět je málo růžový si mohli posluchači poslechnout od 15. května 2022.
Kromě svých sólových singlů a alb nazpívala také spolu s Markem Lamborou a Natálií Germáni titulní píseň k pohádce Princezna zakletá v čase Tam za řekou. Na kontě má také titulní píseň Cesta z bodláčí k druhému dílu Princezna zakletá v čase 2. Účinkovala v Činoherním klubu ve hře Sopranistky, kde alternovala Evu Burešovou. Se stejnou herečkou se ostatně střídá i v představení The Bodyguard v Hudebním divadle Karlín.
Na podzim 2023 Tereza překvapila diváky v oblíbené taneční soutěži Stardance. Jejím partnerem byl Daniel Decskeméti. Pár se protančil až do čtvrtého vyřazovacího kola, kde vypadli kvůli malé podpoře diváků. Body od poroty, které za Sambu dostali, jim totiž stačili na třetí místo od konce, dobrý taneční výkon je ale nezachránil.
Tereza Mašková se svěřila veřejnosti, že se v minulosti potýkala s poruchou příjmu potravy. Komentáře lidí i bulváru na její váhu ji dohnaly až k bulimii, s níž se potýká i v současnosti. Každý den běhá 10 kilometrů. Přitom zpočátku běh zrovna nemilovala. Dnes se však na svůj sport těší a pravidelný pohyb ji pomohl trochu narovnat i vztah k jídlu.
V současnosti je zasnoubená se slovenským producentem Oliverem Žilákem.Kdo je Tereza Mašková? Životopis Tereza Mašková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Tereza Mašková

Národnost: česká
Datum narození: 11. dubna 1996
Místo narození: Třinec

Zaujala vás biografie osobnosti Tereza Mašková? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Minaret? Znáte termín Paintball? Víte co je Kolísavý tlak? Víte, co je to Cortana?

Klíčová slova: Tereza Mašková, datum narození, život, místo narození, hudba, národnost, kdo je Tereza Mašková?, informace, kdy se narodila Tereza Mašková?, Tereza Mašková, wikipedie, zajímavosti, osobnosti, osobnost, kde se narodila Tereza Mašková?, popis

Pojem Tereza Mašková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Tereza Mašková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Tereza Mašková ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tereza Mašková na Youtube

Hledat slovo Tereza Mašková ve Wikipedii

Vyhledat termín Tereza Mašková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tereza Mašková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Tereza Mašková? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Tereza Mašková? Kdy se narodila Tereza Mašková? Kde se narodila Tereza Mašková? Tereza Mašková se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, housle se vzorem, tereza Mašková, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Tereza Mašková kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tereza Mašková i v jiné kategorii než je hudba.